Recenze a porovnání Rovus Storm Vac 2v1 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Rovus Storm Vac 2v1

71,0 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Pozitivní ohlasy uživatelů
  • Kapacita 0,7 l

Zápory

  • Krátký dosah
  • Vysoká hlučnost
  • Víření prachu
1 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač Rovus potěší kapacitou prachové nádobky 0,7 l, kterou předčí některé konkurenty. Na druhou stranu ale nabízí dosah pouze cca 5,6 m, což je dost málo, a vysavač tak nebude ideální do velkých prostor. Příkon 500 W je zhruba průměrný, v tomto směru nejsou mezi tyčovými 2v1 modely tak velké rozdíly. Hlučnost 82 dB patří na trhu k vyšším, rozhodně se nejedná o tichý model.

 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Rovus

Napájení

Ze sítě

Typ vysavače

Bezsáčkový

Objem sáčku/nádobky (l)

0,7

Akční rádius (m)

5,6

Příkon (W)

500

Hlučnost (dB)

82

Vybavení a funkce

Z vybavení se dočkáte opravdu jen úplného základu, tedy štěrbinové hubice pro vysávání nepřístupných míst a teleskopické trubky, která je u tyčových vysavačů takřka nepostradatelná. Chybí ovšem poměrně častá hubice na čalounění i méně časté funkce, jako je regulace sání nebo indikátor naplnění sběrné nádobky. V tabulce najdete mimo jiné rozměry vysavače, pochválit můžeme jeho hmotnost, ta se drží pod 2,5 kg, a neměla by vás tak při úklidu zbytečně zatěžovat.

Parametr Tento produkt
Indikátor naplnění sáčku

Ne

Regulace sání

Ne

Štěrbinová hubice

Ano

Hubice na čalounění

Ne

Prodlužovací trubka

Ano

Výška (cm)

120

Šířka (cm)

26

Hloubka (cm)

15

Hmotnost (kg)

2,38

Názory uživatelů a odborníků

Vysavač Rovus patří k nejčastěji hodnoceným modelům v této kategorii, sešlo se k němu rovnou několik set, zpravidla pozitivních, recenzí. Ty ve většině případů chválí nízkou hmotnost vysavače a oceňují jednoduché ovládání. Sací výkon je podle uživatelů silný, přesto jej doporučují spíše na tvrdé podlahy než na koberce, to ovšem platí u většiny tyčových modelů.

Jako nevýhoda je častěji zmiňovaný filtr vysavače, který se snadno zanáší a obtížně čistí. Z horní části vysavače také vychází silný proud vzduchu, který může vířit prach. Některým uživatelům nevyhovuje ani napájení kabelem a vysavač by nedoporučili na větší plochy.

Hlavní klady a zápory

Mezi výhody vysavače Rovus patří poměrně dostupná cena a podle uživatelů také slušný sací výkon. Vysavač je lehký, což usnadňuje manipulaci. Má ale i slabé stránky, například poměrně vysokou hlučnost, menší dosah, slabou výbavu nebo víření prachu.

Naše hodnocení a závěr

Tyčový vysavač Rovus patří k relativně dostupným modelům, které se těší velké popularitě u uživatelů. Doporučit jej ale můžeme hlavně těm nenáročným. Ačkoliv má podle uživatelských zkušeností slušný výkon, jeho neduhem je vyfukování silného proudu vzduchu, který víří prach. Spolu se snadným zanášením filtru tak rozhodně nejde o model vhodný pro alergiky. Malý dosah z něj zase dělá variantu určenou hlavně do menších prostor. Nevýhodou je také vyšší hlučnost a absence některých prvků výbavy. Pokud hledáte o něco lepší model za podobnou cenu, podívejte se na recenzi vysavače Clatronic BS 1306.

 

1 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Rovus Storm Vac 2v1 | Hodnocení: 71,0 %
Eliška Srncová působí v našem týmu jako redaktorka už řadu let, má proto opravdu bohaté zkušenosti s výběrem různých domácích spotřebičů. Při sbírání informací sahá po českých i zahraničních odborných zdrojích, vysvětlí vám tak nejen, jaké jsou výhody a nevýhody sáčkových či bezsáčkových variant, ale třeba také, co je to HEPA, EPA nebo ULPA filtr. Nezůstává navíc jen u tyčových vysavačů, obrátit se můžete také na její srovnání klasických nebo robotických modelů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Rovus Storm Vac 2v1

Rovus Storm Vac 2v1

1 000 Kč Orientační cena