Recenze a porovnání Rovus Storm Vac 2v1 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Rovus Storm Vac 2v1

v kategorii Tyčové vysavače

Klady

  • Pozitivní ohlasy uživatelů
  • Kapacita 0,7 l

Zápory

  • Krátký dosah
  • Vysoká hlučnost
  • Víření prachu
1 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač Rovus potěší kapacitou prachové nádobky 0,7 l, kterou předčí některé konkurenty. Na druhou stranu ale nabízí dosah pouze cca 5,6 m, což je dost málo, a vysavač tak nebude ideální do velkých prostor. Příkon 500 W je zhruba průměrný, v tomto směru nejsou mezi tyčovými 2v1 modely tak velké rozdíly. Hlučnost 82 dB patří na trhu k vyšším, rozhodně se nejedná o tichý model.

 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Rovus

Napájení

Ze sítě

Typ vysavače

Bezsáčkový

Objem zásobníku na prach (ml)

0,7

Akční rádius (m)

5,6

Příkon (W)

500

Hlučnost dle výrobce (dB)

82

Vybavení a funkce

Z vybavení se dočkáte opravdu jen úplného základu, tedy štěrbinové hubice pro vysávání nepřístupných míst a teleskopické trubky, která je u tyčových vysavačů takřka nepostradatelná. Chybí ovšem poměrně častá hubice na čalounění i méně časté funkce, jako je regulace sání nebo indikátor naplnění sběrné nádobky. V tabulce najdete mimo jiné rozměry vysavače, pochválit můžeme jeho hmotnost, ta se drží pod 2,5 kg, a neměla by vás tak při úklidu zbytečně zatěžovat.

Parametr Tento produkt
Indikátor naplnění nádržky

Ne

Regulace sání

Ne

Štěrbinová hubice

Ano

Hubice na čalounění/matrace

Ne

Teleskopická tyč

Ano

Výška (mm)

120

Šířka (mm)

26

Hloubka (mm)

15

Hmotnost dle výrobce (kg)

2,38

Názory uživatelů a odborníků

Vysavač Rovus patří k nejčastěji hodnoceným modelům v této kategorii, sešlo se k němu rovnou několik set, zpravidla pozitivních, recenzí. Ty ve většině případů chválí nízkou hmotnost vysavače a oceňují jednoduché ovládání. Sací výkon je podle uživatelů silný, přesto jej doporučují spíše na tvrdé podlahy než na koberce, to ovšem platí u většiny tyčových modelů.

Jako nevýhoda je častěji zmiňovaný filtr vysavače, který se snadno zanáší a obtížně čistí. Z horní části vysavače také vychází silný proud vzduchu, který může vířit prach. Některým uživatelům nevyhovuje ani napájení kabelem a vysavač by nedoporučili na větší plochy.

Hlavní klady a zápory

Mezi výhody vysavače Rovus patří poměrně dostupná cena a podle uživatelů také slušný sací výkon. Vysavač je lehký, což usnadňuje manipulaci. Má ale i slabé stránky, například poměrně vysokou hlučnost, menší dosah, slabou výbavu nebo víření prachu.

Naše hodnocení a závěr

Tyčový vysavač Rovus patří k relativně dostupným modelům, které se těší velké popularitě u uživatelů. Doporučit jej ale můžeme hlavně těm nenáročným. Ačkoliv má podle uživatelských zkušeností slušný výkon, jeho neduhem je vyfukování silného proudu vzduchu, který víří prach. Spolu se snadným zanášením filtru tak rozhodně nejde o model vhodný pro alergiky. Malý dosah z něj zase dělá variantu určenou hlavně do menších prostor. Nevýhodou je také vyšší hlučnost a absence některých prvků výbavy. Pokud hledáte o něco lepší model za podobnou cenu, podívejte se na recenzi vysavače Clatronic BS 1306.

 

1 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Rovus Storm Vac 2v1
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub má v naší redakci roli technického experta a hlavního testera. Ve velké míře se věnuje právě testování akumulátorových tyčových vysavačů, jeho recenze proto vychází nejen z dobrého nastudování problematiky, ale také reálných poznatků z testování. V článku vám vysvětlí, jak funguje filtrace tyčových vysavačů a co očekávat od jednotlivých cenových hladin. Na jeho články narazíte také u elektroniky či v magazínu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Rovus Storm Vac 2v1

Rovus Storm Vac 2v1

1 000 Kč Orientační cena