Menu

Recenze a test Sencor SVC 6301

 • Regulace výkonu
 • Hlučnost
 • Malý dosah a kapacita
1 500 Kč Orientační cena
 • 6,3/10
  Hodnocení vysávání tvrdých podlah
 • 5,0/10
  Hodnocení vysávání koberců
 • 6,3/10
  Hodnocení filtrace
 • 4,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 3,1/10
  Hodnocení vybavení a funkcí
 • 7,7/10
  Hodnocení spotřeby
 • 0,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Bezsáčkový vysavač značky Sencor je ve většině hodnocených parametrů průměrný až podprůměrný. Objem nádobky na prach je 1 l, průměr v době vzniku recenze (červenec 2017) byl 1,43 l. Akční rádius vysavače je 5,5 m av době vzniku tohoto textu šlo o nejkratší dosah. Roční spotřeba 30,4 kWh odpovídala tehdejšímu průměru a za vysavač tak ročně utratíte cca 122 Kč, řadí se potom do energetické třídy B. Naopak hlučnost 87 dB je výrazně nad průměrem 79,6 dB a je potřeba počítat s tím, že rozhodně nejde o tichý model.

Co se týče samotného vysávání, ani na tvrdých podlahách, ani na kobercích nepodává perfektní výkon. V případě tvrdých podlah má třídu účinnosti D, v případě koberců dokonce E, takže je možné, že vysávání nebude vždy úplně na jedničku. Naopak mnoho konkurentů překonává v třídě prachových emisí. Zde získal hodnocení D, samozřejmě tedy stále nebude vhodný pro osoby citlivé na prach, mnoho modelů ale spadá do třídy G a v tomto kontextu si vede poměrně dobře.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Typ vysavače

Bezsáčkový

Objem sáčku/nádobky (l)

1

Akční rádius (m)

5,5

Příkon (W)

800

Energetická třída

B

Roční spotřeba (kWh)

30,4

Přibližné roční náklady při 5,8 Kč/kWh (Kč) - 2021

121,6

Hlučnost (dB)

87

Třída prachových emisí

D

Třída účinnosti vysávání koberců

E

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

D

Vybavení a funkce

Hodnocení funkcí je v případě tyčového vysavače Sencor poměrně jednoduché, má totiž pouze jednu, a to regulaci sání. Jde ovšem o velmi užitečnou funkci zejména v případě, že máte  doma několik různých podlahových krytin a při vysávání střídáte například tvrdé podlahy a koberce. Další hodnocené položky už od něj ale nečekejte, nemá signalizaci plné nádobky, chybí mu obě náhradní hubice, tedy štěrbinová hubice a hubice na čalounění, a v jeho výbavě nenajdete ani prodlužovací trubku.

Pokud se podíváme na rozměry a hmotnost, zjistíme, že jde o jeden z menších modelů. Na výšku měří 115 cm, na šířku 25,1 cm a jeho hloubka je 15 cm. S hmotností 3,25 kg rozhodně nehrozí, že by se s vysavačem nějak špatně manipulovalo nebo byl úklid nepřiměřeně namáhavý. Nemusíte se jej tak bát svěřit ani dětem nebo starším osobám.

Parametr Tento produkt
Indikátor naplnění sáčku

Ne

Regulace sání

Ano

Štěrbinová hubice

Ne

Hubice na čalounění

Ne

Prodlužovací trubka

Ne

Výška (cm)

115

Šířka (cm)

25,1

Hloubka (cm)

15

Hmotnost (kg)

3,25

Hodnocení dalších uživatelů

Většina uživatelů hodnotí kladně zejména možnost regulovat výkon sání, za negativum naopak považují krátký dosah vysavače. Podle uživatelských hodnocení jde o užitečný model za dobrou cenu a chválí si také jeho nízkou hmotnost a s tím spojenou snadnou manipulaci.

Naše hodnocení a závěr

Bezsáčkový model Sencor SVC 6301 můžeme označit za lehce nadprůměrný model za dobrou cenu. Doporučujeme jej spíše do menších prostor, vzhledem ke kratšímu dosahu a omezené kapacitě. Ačkoliv nemá nejlepší hodnocení účinnosti, většina uživatelů je s ním spokojená, chválí si také možnost regulovat výkon sání, což je jediná funkce, kterou tento vysavač má. Nemůžeme jej doporučit do domácností s alergiky a astmatiky, jeho třída prachových emisí je ale lepší než u podstatné části ostatních modelů a filtrací tedy předčí i některé dražší vysavače. Vyhovovat bude hlavně méně náročným uživatelům, kteří nevysávají velké prostory a netrvají na špičkových výsledcích nebo plné výbavě funkcí. Pokud hledáte přece jen trochu výkonnější model, doporučujeme pročíst i další recenze, například na vysavač Electrolux ZS 210 B-. Ten má ovšem na druhou stranu o něco horší třídu prachových emisí.

1 500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Sencor SVC 6301

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor SVC 6301

Sencor SVC 6301

1 500 Kč Orientační cena