Menu

Tristar SZ 1918 – Recenze, testy a srovnání

v kategorii Tyčové vysavače

Klady

  • Účinné vysávání tvrdých podlah
  • Nízká spotřeba
  • Nízká hmotnost

Zápory

  • Horší filtrace
  • Slabší vysávání koberců
1 300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Pokud začneme pozitivní stránkou, vysavač Tristar potěší účinným vysáváním tvrdých podlah, se kterým se zařadil do třídy A. Pozitivní je také nízká spotřeba, náklady na provoz jsou cca 104 Kč ročně. Na kobercích už je ale výkon vysavače o dost slabší, získal známku F, která byla v době psaní recenze (červenec 2019) jedna z nejhorších na trhu. Stejnou známku bohužel obdržel i za filtraci, tedy třídu prachových emisí. Rozhodně tak nejde o ideální model například pro alergiky, těm bude více vyhovovat některý z vysavačů s třídou prachových emisí A nebo alespoň B. Co se týče hlučnosti, ta se u většiny tyčových vysavačů pohybuje okolo 80 dB a ani tento není výjimkou. Objemem nádobky 0,9 l a dosahem 6 m se řadí mezi modely vhodné spíše na menší plochy.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Tristar

Napájení

Ze sítě

Typ vysavače

Bezsáčkový

Objem zásobníku na prach (ml)

0,9

Akční rádius (m)

6

Příkon (W)

400

Energetická třída

A

Roční spotřeba (kWh)

18

Přibližné roční náklady při 5,8 Kč/kWh (Kč) - 2021

104,4

Hlučnost dle výrobce (dB)

80

Třída prachových emisí

F

Třída účinnosti vysávání koberců

F

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Vybavení a funkce

Ani v kategorii funkcí nelze od modelu Tristar čekat zázraky. V jeho výbavě najdete prodlužovací trubku, která byla poměrně běžná, a hubici na čalounění, s tou už se u ostatních modelů tak často nesetkáte. Ty mívají naopak ve výbavě například štěrbinovou trubici, regulaci sání nebo indikátor naplnění sáčku, tedy prvky, které tomuto modelu chybí. Dobrou zprávou pro řadu uživatelů může být nízká hmotnost vysavače, váží pouze 2,1 kg a tak jej snadno unese i starší člověk. Hmotnost ostatních modelů byla i několikanásobná.

Parametr Tento produkt
Indikátor naplnění nádržky

Ne

Regulace sání

Ne

Štěrbinová hubice

Ne

Hubice na čalounění/matrace

Ano

Teleskopická tyč

Ano

Hmotnost dle výrobce (kg)

2,1

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Tristar SZ 1918 vám dobře poslouží na tvrdých podlahách a potěší nízkou hmotností, díky které se s ním bude snadno manipulovat. V ostatních ohledech je ale jeho výkon spíše slabší, zejména co se týče vysávání koberců a filtrace, za obojí získal známku F. Nezáří ani v kategorii funkcí, kapacitou i dosahem zapadne spíše do menších domácností.

Pokud by vás zajímal spíše vysavač s lepší výbavou a o něco lepší filtrací, za zvážení stojí například model ETA Apart 143490038.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tristar SZ 1918
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která se specializuje na testování různých druhů domácích spotřebičů, mezi které patří žehličky, toustovače, tyčové mixéry, ale také klasické i tyčové vysavače. Díky tomu vám poradí, na co se při výběru zaměřit, jaká délka kabelu či výdrž baterie je ideální, jaké funkce by vysavač měl mít a jaké příslušenství se vám může hodit. Kromě domácích spotřebičů u nás otestovala kamery do auta, kulmofény či proteinové tyčinky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Tristar SZ 1918

Tristar SZ 1918

1 300 Kč Orientační cena