Srovnávací test a recenze
nejlepších UV lamp na nehty

Ukázka produktu ve srovnání uv lamp na nehty

Modeláž nehtů je jednou z výsad žen. Ty rády pečují o své nehty, ať už jde o nejrůznější procesy prodloužení nebo barvení a tvarování. Pro realizaci celého procesu úpravy nehtů je zapotřebí hned několika praktických a funkční nástrojů.

A právě jedním z nich jsou UV lampy, které se starají o to, aby aplikovaný lak na nehtech co nejdříve zaschnul a bylo možné pokračovat v jakékoliv další modifikaci a úpravě. UV lampy jsou tak nedílnou součástí nejenom profesionálních nehtových studií, ale také domácností, a to především díky jejich cenové dostupnosti.

UV lampy na nehty máte možnost zakoupit v libovolném provedení. Jednotlivé modely se od sebe liší hlavně celkovým zpracováním a funkcemi. Se všemi podstatnými parametry vás seznámí tento článek na téma Jak vybrat UV lampu na nehty.


Vzhled Název Výrobce Orientační cena Aktuální cena
Recenze Esperanza ONYX UV LED Esperanza ONYX UV LED Esperanza 400 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Esperanza EBN001P SAPHIRRE UV LED Esperanza EBN001P SAPHIRRE UV LED Esperanza 300 Kč Zobrazit nabídky
Recenze ISO UV Lampa ZH-230 36W XL ISO UV Lampa ZH-230 36W XL ISO 800 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Esperanza EBN002W ONYX UV LED Esperanza EBN002W ONYX UV LED Esperanza 400 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Beaufly UV ZH-818A Beaufly UV ZH-818A Beaufly 260 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Wellife UV 36W B08-NA013 Wellife UV 36W B08-NA013 Wellife 500 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Esperanza EBN003V PEARL UV LED Esperanza EBN003V PEARL UV LED Esperanza 150 Kč Zobrazit nabídky
Recenze APT UV LED UV9 APT UV LED UV9 KIK 250 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Esperanza EBN003R PEARL UV LED Esperanza EBN003R PEARL UV LED Esperanza 150 Kč Zobrazit nabídky
Recenze UV lampa ABS SM-702 UV lampa ABS SM-702 Nani 540 Kč Zobrazit nabídky

Jak vybrat UV lampu na nehty

 1. UV vs. LED lampy
 2. Design
 3. Výkon
 4. Napájení
 5. Displej
 6. Funkce
 7. Jak používat UV lampy
 8. Cena

Při výběru UV lampy narazíte v obchodech ještě na LED lampy. Takže hned na úvod zasvětíme první kapitolu právě rozdílům mezi těmito dvěma odlišnými přístroji. Teprve poté přistoupíme k popisu důležitých částí UV lamp.

Bude to například design a výkon takového přístroje. Některé z nich jsou dokonce vybaveny i praktickým displejem. Nejvíce se však budeme věnovat funkční výbavě UV lamp, která vám hodně napoví při samotném výběru daného modelu.

Prozradíme vám také to, jak vlastně používat UV lampy a zmíníme se o tom, kolik takové přístroje stojí.

1. UV vs. LED lampy

V produktových nabídkách mnohých prodejců tohoto sortimentu narazíte na dva odlišné typy výrobků. Nejsou to pouze UV lampy na nehty, ale také LED lampy na nehty. Abyste vůbec věděli, proč si koupit zrovna UV lampy, přinášíme vám několik stručných informací týkajících se rozdílů mezi oběma produkty.

UV lampy

UV lampy na nehty jsou bezpochyby levnějším výrobkem. Jsou schopny pracovat s jakýmkoliv gelem a jejich obsluhu zvládne naprosto každý. Nižší pořizovací cena je však vykoupena menší efektivností při využívání energie a trochu delším tvrdnutím laku, což může trvat asi dvě minuty.

Při nákupu UV lamp byste měli počítat s tím, že jednou za čas budete muset vyměnit UV žárovky, protože jejich životnost se opakovaným používáním pozvolna snižuje.

LED lampy

Opakem toho jsou LED lampy které patří obecně k cenově dražším výrobkům. Je to způsobeno tím, že obsahují LED zářivky mající v podstatě neomezenou životnost, takže je není třeba měnit, popřípadě až po několika letech provozu. Jsou efektivnější a dokáží vytvrdit lak během třiceti vteřin.

Na druhou stranu, při používání LED lamp budete nuceni využívat pouze speciální LED lak na nehty.

2. Design

Nyní už se pojďme plně zaměřit na popisování UV lamp na nehty. Nejprve se zaměříme na samotný vzhled těchto výrobků. Jejich vnější obal je obvykle konstruován z plastu odlišné kvality. Vybírat si můžete z nejrůznějších tvarových, ale i velikostních variant.

Někdo vsadí na klasickou podobu pece, jiný zvolí například nenápadný „tunel“ a jiné nadčasové verze. V tomto směru se meze rozhodně nekladou stejně, jako je tomu u barevného vyhotovení. UV lampu můžete bez sebemenšího problému sladit s ostatním prvky vaší modelové soupravy na nehty.

3. Výkon

Parametr, který značným způsobem ovlivňuje to, jak rychle bude UV lampa schopna vytvrdit lak na nehtech. Výkon je samozřejmě udáván ve wattech a označován zkratkou „W“. Je naprosto zřejmé, že čím vyšší výkon bude UV lampa mít, tím docílíte kratší doby při tvrdnutí laku. Abyste měli představu o tom, s jak vysokými hodnotami budete pracovat, přinášíme vám několik příkladů.

 • Cestovní UV lampy disponují výkonem 9 W
 • Průměrné UV lampy mají výkon kolem 36 W
 • Lepší a dražší UV lampy mohou nabídnout výkon až 45 W

4. Napájení

K dosažení požadovaného výkonu UV lampy samozřejmě potřebujete i dostatek elektrické energie. O tom není žádných pochybností. Klasické UV lampy pro domácí i komerční užití jsou proto vybaveny napájecím kabelem, který normálně strčíte do zásuvky a přístroj můžete začít používat. I díky napájení z elektrické sítě je dosaženo vyšších požadovaných výkonů.

U cestovních UV lamp je tomu naopak. Tam je kladen důraz především na celkovou mobilitu. To znamená, že UV lampy tohoto typu jsou napájeny za pomoci tužkových baterií, obvykle typu AA a AAA. S tím je spjat i menší předkládaný výkon.

5. Displej

Především dražší modely UV lamp mohou být mimo jiné vybaveny také praktickým displejem. Zobrazovací plocha, kde jsou obvykle prezentovány hodnoty nastavení UV lampy, čas zbývající do vytvrdnutí laku a mnohé další věci. Většina levnějších UV lamp displej nemá a disponuje jen několika základními ovládacími prvky.

6. Funkce

Při výběru UV lampy na nehty nehleďte pouze na vzhled takového výrobku. Zajímejte se i o ty nejmenší detaily, mezi které samozřejmě patří funkční výbava. Některé z těchto funkcí vám totiž mohou přijít vhod a do jisté míry rozšíří možnosti tohoto přístroje. Inspiraci můžete čerpat v níže uvedených bodech.

 • Pohybový snímač – Zabudovaný snímač uvnitř UV lampy se stará o její automatický provoz. To znamená, že nemusíte cokoliv nastavovat a jen strčíte prsty do UV lampy, která díky pohybovému snímači začne ihned pracovat.
 • Časovač – Umožňuje automatické vypnutí UV lampy v okamžiku, kdy ji nepoužíváte, a to v nejrůznějších časových intervalech. To záleží na zakoupeném modelu, ale často to bývá do 60 vteřin.
 • Zvuková signalizace – UV lampa na nehty vás prostřednictvím zvukového signálu upozorní na to, že je stále zapnutá.
 • Ventilátor – Integrovaný ventilátor v UV lampě napomáhá rychlejšímu schnutí laku.
 • Náhradní zářivky – Příjemný bonus některých sad. S UV lampou obdržíte ještě pár náhradních UV zářivek navíc.

7. Jak používat UV lampy

UV lampy jsou nezbytným doplňkem při modeláži nehtů. Abyste měli povědomí o tom, v jaké fázi ji vlastně použít, přinášíme vám stručný popis toho, jak postupovat při tvorbě gelových nehtů od samotného prvopočátku až do konce.

 • Nejprve spilujte špičky nehtů a odstraňte nehtovou kůžičku, popřípadě ji zatlačte.
 • Poté aplikujte primer.
 • Pusťte se do nanášení gelu tak, abyste se nedotýkali kůžičky a aplikaci prováděli směrem k okraji nehtu. Vrstva gelu by měla být rovnoměrná a tenká na všech částech nehtu.
 • Pak ruku umístěte do UV lampy a nehte ji tam odpovídající dobu v řádu několika desítek vteřin podle toho, jak výkonný produkt máte.
 • Pokud budete nanášet více vrstev gelu, každou z nich nechte vytvrdnout v UV lampě na nehty.

8. Cena

Náklady na pořízení UV lampy na nehty se různí podle toho, jak moc jste nároční. Zda tento doplněk pro modelování nehtů potřebujete k vlastní potřebě domů nebo do svého salonu pro komerční užití. Mezi ověřené a kvalitní značky patří Esperanza, RIO, Beauty Relax, Beurer a Beper.

Cena do 300 Kč

Levné UV lampy na nehty můžete zakoupit už od 130 Kč. Půjde samozřejmě o obloukové modely určené spíše k cestování. Provizorní náhrada plnohodnotné UV lampy, od které nemůžete očekávat žádné bohatší možnosti.

Cena od 300 Kč do 1 000 Kč

Vedle cestovních UV lamp na baterie se do vašeho hledáčku dostanou i klasické UV lampy napájené prostřednictvím elektrické sítě. To už přináší vyšší účinek a výkon kolem 36 W. Spolehnout se můžete na automatický vypínač i snadnou možnost rozebrání.

Cena nad 1 000 Kč

UV lampy pro náročné, kteří cílí mimo jiné také na moderní vzhled a dokonalé výsledky. Pohybový senzor, přehledný displej a několik přidružených doplňků jako součást bohaté sady. To je profesionální řešení nabývající pořizovacích nákladů kolem 3 000 Kč.

Jak vám pomohl tento článek? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

UV lampy na nehty
Průměrné hodnocení 4.3 z 57 hlasů