Nejlepší vaflovače | Recenze & Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Nejlepší vaflovače dle recenzí a testu 2023

Aktualizováno:
Květen 2023
Autor:
Veronika Vyskočilová, Michaela Černá

Vaflovač je kuchyňským pomocníkem, který vám umožní vytvořit lahodnou a sladkou snídani během velice krátkého času. Jak už prozrazuje název tohoto výrobku, s jeho pomocí lze připravit dozlatova opečené vafle dle vaší chuti.

Moderní vaflovač se může stát zároveň nedílnou pýchou vaší kuchyně, protože trh je z pohledu originálních vzhledů skutečně bohatý.

Vyberte si produkt odpovídající vašim konkrétním požadavkům. S nákupem vaflovače vám pomohou naše rady, informace a doporučení. Začtěte se do tohoto článku a už velice brzy si budete moci dopřávat jedinečné chutě vaflí. Stačí jen vědět, podle čeho vybírat a na co všechno se zaměřit.


Nejlepší vaflovače dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Vzhled Název Hodnocení Orientační cena Aktuální cena
1.
Recenze Silvercrest SWE 1200 D1
Silvercrest SWE 1200 D1 92 %
Počet recenzí: 43
440 Kč Zobrazit nabídky
2.
Recenze Silvercrest SWEW 750 D2 bílý
Silvercrest SWEW 750 D2 bílý 96 %
Počet recenzí: 16
700 Kč Zobrazit nabídky
3.
Recenze Silvercrest SBDOM 1000 B1
Silvercrest SBDOM 1000 B1 Zatím nehodnoceno 500 Kč Zobrazit nabídky
4.
Recenze Breville VST 072
Breville VST 072 100 %
Počet recenzí: 7
1 800 Kč Zobrazit nabídky
5.
Recenze Concept VF 3040
Concept VF 3040 93 %
Počet recenzí: 13
1 000 Kč Zobrazit nabídky
6.
Recenze Sencor SWF 1010
Sencor SWF 1010 93 %
Počet recenzí: 4
700 Kč Zobrazit nabídky
7.
Recenze Domo DO9242W
Domo DO9242W 100 %
Počet recenzí: 1
1 300 Kč Zobrazit nabídky
8.
Recenze Silvercrest SDW 1000 A1
Silvercrest SDW 1000 A1 90 %
Počet recenzí: 2
900 Kč Zobrazit nabídky
9.
Recenze Clatronic HA 3494
Clatronic HA 3494 64 %
Počet recenzí: 6
800 Kč Zobrazit nabídky
10.
Recenze Princess 132465
Princess 132465 100 %
Počet recenzí: 1
900 Kč Zobrazit nabídky

Zobrazit další produkty


Jak vybrat vaflovač

Vaflovač svým vzhledem sice připomíná klasický toustovač, ve výsledku jde ale o trochu odlišný typ produktu. O tom vás ostatně přesvědčíme prostřednictvím několika kapitol. Nastíníme vám, jaké modely můžete na současném trhu objevit, z jakých materiálů se vyrábí a jaká je jejich velikost.

Velký důraz budeme klást na útroby vaflovače. Tam hrají hlavní roli plotýnky a jejich materiál, včetně samotného počtu. Dozvíte se optimální příkon vaflovače a zjistíte, jaké funkce jsou ty nejvyhledávanější. Chybět vám ostatně nebude ani cena takového výrobku. Pojďte si s námi vybrat vaflovač odpovídající vašim potřebám podle našeho podrobného návodu.

Typy

Pokud se rozhodnete pořídit vaflovač do své kuchyně, setkáte se pravděpodobně se dvěma typy produktů. A právě jejich hlavní odlišnosti se vám pokusíme trochu blíže popsat.

 • vaflovač
 • zařízení 3v1

Vaflovač

Typický vaflovač, o kterém vlastně pojednává celý tento článek je zařízení připomínající toustovač. V něm se nachází speciální plotýnky zajišťující patřičný tvar vaflí. Tento produkt má jeden jasně daný úkol, a tím je tvorba vaflí. Nic dalšího od něj neočekávejte.

Zařízení 3v1

K vidění jsou také výrobky s přídavkem 3v1. Ty na první pohled vypadají jako klasické vaflovače, mají však mnohem širší užití. Právě slovo 3v1 v sobě ukrývá toustovač, vaflovač a v neposlední řadě gril. Jak sami můžete tušit, jde o multifunkční kuchyňský nástroj. Níže uvedené informace spojené s výběrem vaflovače samozřejmě můžete aplikovat i na tento model kulinářského pomocníka. Pokud hledáte právě kombinovaný přístroj, můžete se podívat na náš test toustovačů, kde právě tato zařízení najdete.

Design a výrobní materiál

S výběrem vaflovače začneme trochu netradičně, a to od jeho vnějšího vzhledu. Jde přece jenom o kuchyňský spotřebič, který může zdobit vaši pracovní plochu. Právě kvůli tomu byste měli přemýšlet o jeho celkovém designu.

Na výběr máte minimálně ze dvou výrobních materiálů.

 • Plast – Působí levně, na druhou stranu je lehký a snadno se udržuje.
 • Ocel – Vyšší hmotnost je vykoupena luxusnějším vzhledem. Vybírat si můžete z nerezových variant a také z těch barevných.

Počet vaflí

Parametr, který by měl korespondovat s vašimi požadavky hlavně z hlediska počtu utvořených vaflí. Jiné potřeby bude mít člověk žijící sám, zcela odlišné zase početnější rodina. Naprostým základem jsou vaflovače s jednou plotýnkou pro utvoření jedné vafle. Nutno podotknout, že ta může nabývat i větších velikostí. Standardně tvoří vaflovače dvě vafle. Ve velkých zařízeních jich můžete připravit až šest nebo sedm.

Dnes už se nemusíte omezovat ani výsledným tvarem vafle. Kromě hranatých plotýnek jsou k dostání i mnohé další a daleko originálnější.​

 • obdélníkové vafle označované jako belgický typ
 • vafle ve tvaru srdíčka neboli špičky
 • kulaté vafle připomínající květinky

Přihlížejte i k výšce připravované vafle. Některé vaflovače nabízí až příliš málo prostoru mezi oběma plotýnkami. Kvůli tomu vznikají příliš tenké vafle. Optimální tloušťka je kolem jednoho centimetru.

Materiál plotýnek

Při nákupu vaflovače nepřihlížejte pouze k počtu vaflí a jejich výsledné podobě. Chcete-li si tento sladký pokrm připravovat bez jakýchkoliv obtíží, rychle a s minimální údržbou, dbejte i na výrobní materiál plotýnek.

Základem všeho je odolný a nepřilnavý povrch. Takový, který vydrží hrubší zacházení a nepoškrábe se. Zároveň musí vafle opékat rovnoměrně a těsto se nesmí přichytávat. Nejčastěji se využívá speciální teflonová vrstva. Tu lze jednoduše otřít hadříkem a tím minimalizovat nároky na jakoukoliv složitější údržbu. Kvalitní materiál se pojí i s delší životností tohoto kuchyňského spotřebiče.​

Co se týče samotné údržby plotýnek, vždy ji provádějte pouze s vlhčeným hadříkem až po vystydnutí přístroje a bez připojení k elektrické síti.

Příkon

Chcete-li mít vafle rychle připravené, neopomínejte při sledování technických parametrů příkon. Tedy energii spotřebovanou za jednotku času promítající se do celkového výkonu. Příkon je udáván ve wattech a má zkratku „W“. V tomto směru existuje velice jednoduchá poučka. Čím vyšší příkon vaflovač má, tím dříve dojde k nahřátí plotýnek a rychleji si vafle připravíte. Nutno podotknout, že s narůstajícím příkonem dochází k většímu odběru energie z elektrické sítě.

Levnější vaflovače mají průměrný příkon kolem 700 – 1 000 W. Právě oněch 1 000 – 1 400 W lze považovat za kvalitní standard. Setkat se však můžete i s výkonnějšími kuchyňskými spotřebiči s příkonem převyšujícím hranici 2 200 W.

Funkce

Ano, vaflovač je jednoduchým pomocníkem, který má za cíl jediné. Připravit vafle kdykoliv na ně dostanete chuť. I přesto narazíte na řadu produktů vyznačujících se přínosnými funkcemi. Ty se kladně podepisují na pohodlnější tvorbě vaflí.

 • Indikátory – Světelné kontrolky informující například o dostatečně rozpálených plotýnkách, o dokončení procesu přípravy vaflí, stavu zapnutí a podobně.
 • Zámek víka – Možnost uzavřít vrchní víko vaflovače napevno. Tím dochází k lepší přípravě vaflí. Zároveň jde o praktický bezpečnostní prvek.
 • Nastavení teploty – Plynulá regulace teploty za pomoci ovládacích tlačítek. Ta vám umožní zasahovat do procesu tvorby vaflí.
 • Ochrana přehřátí – Prvek, který chrání vaflovač před jakýmkoliv nežádoucím přehřátím. Pakliže by k takovému stavu mělo dojít, vaflovač se jednoduše sám vypne.
 • Izolovaná rukojeť – Speciální povrchová úprava rukojeti zabraňující nebezpečnému popálení.
 • Protiskluzové nožičky – Běžná součást vaflovačů. Nožičky udrží přístroj na místě a zabrání jeho nechtěnému posunutí.

U dražších vaflovačů můžete narazit na vyměnitelné plotýnky neboli vnitřní desky. Ty zaručují nejenom snazší údržbu, ale i možnost změny tvaru, velikosti a počtu připravovaných vaflí. Oddělitelné plotýnky lze vkládat do myčky nádobí.

Cena

Pořizovací náklady vaflovačů nejsou nijak závratné. Jde přece jenom o spotřebič bez jakýchkoliv složitostí a náročných součástek. Ano, je pravdou, že připlatit si můžete za nadstandardní funkce nebo jednodušší ovládání. Výjimkou nebude ani propracovanější a luxusnější design. Vždy se rozhodujte pro kvalitu spojenou s prověřenými výrobci. Mezi ně patří Clatronic, Domo, Dezal, Tristar, Severin, Cloer a Unold.

Cena do 500 Kč

Vaflovač můžete zakoupit už od 400 Kč. Za tuto cenu pořídíte samozřejmě základní produkt s nízkým příkonem do 700 W a prostorem pro dvě větší vafle. Výrobním materiálem bude levnější plast. I přesto se však můžete dopracovat k velice originálnímu a líbivému vzhledu. Pro nenáročné uživatele jde o ideální volbu.

Cena od 500 Kč do 2 000 Kč

Rozhodnete-li se využívat vaflovač pravidelně, určitě si připlaťte. Při nákupní hodnotě produktu do 2 000 Kč už budete mít na výběr. Například z pohledu vnitřního prostoru pro vafle nebo z hlediska originálních plotýnek. Třeba ve tvaru srdíčka. Použit je bezpochyby lepší nepřilnavý povrch a výkon se pozvolna šplhá k hranici 1 200 W.

Cena od 2 000 Kč do 5 000 Kč

Dalo by se říci vaflovače pro náročné. Značkové produkty originálního vzhledu, které působí velice elegantním dojmem. Můžete je tedy bez problému nechat ležet na kuchyňské lince. V jejich prospěch hovoří především vyšší příkon do 2 000 W, více světelných indikátorů, pohodlné ovládání a vyjímatelné plotýnky. Velký důraz je v tomto ohledu kladen i na celkovou bezpečnost používání.

Cena nad 5 000 Kč

Investujete-li do vaflovače více, jak 5 000 Kč, je předpokladem, že s ním máte větší úmysly. Dražší zařízení mohou dosahovat hodnoty až 20 000 Kč a slouží pro celodenní provoz. Příkon nad 2 200 W, počet 6 – 10 vaflí a možnost tvořit vafle s nejrůznějšími přísadami. Takovým přístrojům se mnohdy říká gofrovače.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.4 z 24 hlasů