Menu

Recenze a srovnání Canon HF-R806

81,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Základní kamery

Klady

  • Kvalita za relativně dobrou cenu
  • Dobrá výdrž baterie

Zápory

  • Chybí Wi-Fi
  • Horší kvalita fotografií
7 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kamera Canon HF-R806 je vybavena portem HDMI, který je standardem v ohledu konektivity a umožňuje propojení s dalšími multimediálními zařízeními. Naopak chybí bezdrátové připojení Wi-Fi, které je však u kamer nižších cenových tříd nadstandardem a jeho absenci nelze považovat za katastrofu. Z pohledu rozměrů, a také hmotnosti se řadí kamera mezi ty nejkompaktnější na trhu a jeví se jako velmi mobilní a snadno ovladatelná. Kamera má také svůj vlastní displej, který by neměl chybět žádnému dobře vybavenému zařízení a je možné pomocí něj snadno ovládat kameru a také zobrazovat pořízený obsah. Doménou modelu HF-R806 je jeho výdrž baterie 3,15 hodiny na jedno nabití, tato hodnota nemá konkurenci a řadí kameru mezi ty s nejdelší výdrží.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Canon

Výdrž baterie (hod.)

3,15

Rozměry kamery (mm)

53 x 58 x 116

Hmotnost (g)

235

Displej

Ano

Úhlopříčka displeje (")

3

Snímač a objektiv

Kamera nabízí vzhledem ke své ceně logicky menší snímač ve formátu 1/4,85. Podobně i rozlišení je nižší a ačkoliv se obecně nejedná o jediné a stěžejní hodnoty pro kvalitu pořizovaného materiálu, lze je označit za spíše podprůměrné. V čem si naopak kamera vede velmi dobře je optický zoom, hodnota 32x je dostačující pro přiblížení scenérií a je srovnatelná s parametry  většiny dražších modelů. Slušná je pak také světelnost objektivu, která se pohybuje v rozmezí f/1,8 a f/4,5. Ta by měla zajistit dobrou citlivost na světlo a kvalitu pořizovaného materiálu i v horších světelných podmínkách. Kameře nechybí ani stabilizace, která kombinuje elektronickou a optickou verzi a zajišťuje ostré zobrazení i v podmínkách, kdy je kamera v pohybu.

Parametr Tento produkt
Formát snímače

1/4,85

Rozlišení fotografií (Mpx)

3,28

Typ snímače

CMOS

Optický zoom (x)

32

Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F)

1,8

Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F)

4,5

Typ stabilizátoru

Elektronický, Optický

Záznam

Kamera natáčí video v rozlišení 1920 x 1080 pixelů. Ačkoliv se nejedná o nejvyšší možnou hodnotu dostupnou na trhu, lze konstatovat, že pro běžné využití je dostačující a u kamer v nižších cenových kategoriích je naprosto běžná. Slušná je maximální snímková frekvence. Padesát snímků za sekundu zajistí plynulost obrazu i v rychlých scénách složitých na vykreslení. Z pohledu podpory paměťových médií lze také konstatovat, že kamera nabízí dobré možnosti. Na výběr mají uživatelé z paměťových karet typu SD, SDHC a SDXC.

Parametr Tento produkt
Rozlišení videa (px)

1 920 x 1 080

Formáty výchozího souboru

AVCHD, MP4

Snímková frekvence při maximálním rozlišení (snímky za sekundu)

50

Paměťová média

SD / SDHC / SDXC

Naše hodnocení a závěr

Kamera Canon HF-R806 je modelem nižší cenové třídy, který však nabízí velmi slušné parametrové vybavení. Jeví se tak jako vhodná volba pro všechny uživatele, kteří si potrpí na kvalitě, ale nechtějí do pořízení investovat velké částky. Hlavní doménou kamery je celková kvalita pořizovaného záznamu a velmi kompaktní rozměry. Za slabinu lze považovat naopak horší možnosti konektivity a méně kvalitní snímač.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Canon HF-R806 | Hodnocení: 81,5 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub zastává v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Mimo redakční činnost natáčí naše recenzní videa, a tak se v kategorii videokamer dobře vyzná. Vysvětlí vám například, proč je vyšší datový tok žádoucí. Kromě kamer se věnuje také fotoaparátům či třeba fotomobilům.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Canon HF-R806

Canon HF-R806

7 000 Kč Orientační cena