Menu

Recenze a srovnání Panasonic HC-V180

Doporučujeme Při nákupu v kategorii videokamer do 10 000 Kč

Datum doporučení: Červenec 2018

75,2 % Celkové hodnocení
  • Nízká cena
  • Vysoké hodnoty zoom a dobrá stabilizace
  • Přívětivá hmotnost
  • Špatná kvalita videa v horším světle
  • Slabší baterie
  • Chybí Wi-Fi
5 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kamera HC-V180 od výrobce Panasonic je modelem nižší cenové třídy, který však zachová vynikající možnosti využitelnosti. Velikost snímače 1/5,8″ řadí kameru v ohledu kvalit spíše k podprůměru a lze očekávat, že by mohla mít problémy s citlivostí na světelné podněty a věrným vykreslením. Kamera pořizuje záznam v rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů. To sice není nejvyšší možné, a vykazuje tak jisté rezervy, nicméně toto rozlišení je k nalezení i u podstatně dražších modelů a lze je tak označit za obecně průměrné a dostačující.

Slušná je také snímková frekvence až 50 snímků za sekundu, která by měla zajistit plynulý obraz i v rychlých scénách. O fousek hůře si vede tento model stranou datového toku, ten má hodnotu maximálně 28 Mbit/s, což je oproti poloprofesionálním kamerám téměř čtvrtina. Rozlišení 10 MPx je pak zcela dostačující a lze ho považovat za hodnotu odpovídající pro využití v neprofesionální sféře.

Optický zoom 50x naopak přináší skvělé možnosti přiblížení vzdálených objektů a jejich detailní záběry. Dobré jsou také hodnoty týkající se světelnosti objektivu. Rozmezí 1,8 až 4,2 by mělo znamenat slušnou propustnost světla a rozmezí regulace. V těchto ohledech se řadí kamera jednoznačně k nadprůměru cenově srovnatelných výrobků a konkuruje i podstatně dražším modelům. Kameře nechybí ani optická stabilizace, která zabezpečuje ostré záběry i v pohybu a jeví se jako slušný standard.

Parametr Tento produkt
Výrobce Panasonic
Rozlišení videa (px) 1920 x 1080
Snímková frekvence při maximálním rozlišení (snímky za sekundu) 50
Maximální snímková frekvence (snímky za sekundu) 50
Maximální datový tok záznamu (Mbps) 28
Typ snímače BSI-MOS
Formát snímače 1/5,8
Optický zoom (x) 50
Typ stabilizátoru Optický
Minimální ohnisková vzdálenost (mm) 2,06
Maximální ohnisková vzdálenost (mm) 103
Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F) 1,8
Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F) 4,2
Rozlišení fotografií (Mpx) 10

Fyzické charakteristiky

Co se týče rozměrů, patří kamera k těm nejkompaktnějším zařízením, takže manipulace s ní by měla být velmi snadná. Tomu nasvědčuje i hmotnost, která čítá pouze 211 gramů a řadí kameru mezi velmi snadno manipulovatelné. Kameře nechybí také menší displej, který je u kvalitnějších zařízení standardem a umožňuje snadné ovládání a zobrazení pořízeného obsahu přímo na kameře.

Výrobce počítá s výdrží baterie po dobu jedné hodiny v provozu. Ačkoliv se nejedná o nikterak katastrofální hodnotu, je dobré počítat s nutností častějšího dobíjení, případně zakoupit náhradní akumulátor pro případy, kdy se ten původní vybije.​ Jako paměťové médium pro ukládání záznamu lze využít karty SD, SDHC a SDXC a i v tomto ohledu je možné konstatovat, že možnosti jsou zcela dostačující.

Parametr Tento produkt
Displej Ano
Úhlopříčka displeje (") 2,7
Výdrž baterie (hod.) 1
Rozměry kamery (mm) 53 x 59 x 116
Hmotnost (g) 211
Paměťová média SD / SDHC / SDXC
Formáty výchozího souboru AVCHD, MP4

Konektivita

Ze základních specifikací stojí za zmínku možnost propojení s dalšími multimédii pomocí HDMI. Tato funkce nechybí většině kamer a jde ji považovat za standardní pro běžný přenos dat. Bohužel kamera nedisponuje možností připojení přes Wi-Fi.

HDMI je doplněno o port USB a konektory sloužící pro připojení kompozitního výstupu typu Audio/Video. Externí mikrofon bohužel připojit možné není, je tedy nutné využít zvuk z integrovaného mikrofonu, nebo zvuk z jiného záznamového zařízení spojit s videem postprodukčně.

Parametr Tento produkt
WiFi Ne
HDMI Ano
A/V výstup (kompozitní) Ano
USB Ano
Připojení externího mikrofonu Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé kamery jsou spokojení především s celkovou kvalitou pořizovaného záběru a dobrou stabilizací obrazu. Kladně hodnotí také velmi dobrý zoom. Naopak za negativum považují horší kvalitu natáčeného obsahu při špatných světelných podmínkách.

Naše hodnocení a závěr

Kamera Panasonic HC-V180 je kamerou, která nabídne hodně muziky za málo peněz. Z tohoto pohledu je vhodná především pro nenáročné zákazníky, kteří hledají vysokou kvalitu, ale nechtějí za pořízení utrácet vysoké částky. Největší doménou kamery je dobrá stabilizace obrazu a vysoké hodnoty zoomu. Slabinu lze spatřovat naopak v horší schopnosti přizpůsobení se špatným světelným podmínkám. Máte omezený rozpočet, ale pár stokorun navíc díru do peněženky nenadělá? Přečtěte si naši recenzi lépe vybaveného modelu Sony HDR-CX405.

5 800 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec, Daniel Černý | Datum: | Produkt: Panasonic HC-V180 | Hodnocení: 75,2 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Panasonic HC-V180

Panasonic HC-V180

5 800 Kč Orientační cena