Recenze a srovnání Panasonic HC-V180

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Videokamery do 10 000 Kč

Datum doporučení: Červenec 2018

Klady:

Vysoké hodnoty zoom

Kvalitní stabilizace

Zápory:

Špatná kvalita záznamu v nepříznivých světelných podmínkách

4 700 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Kamera HC-V180 od výrobce Panasonic je modelem nižší cenové třídy, který však zachová vynikající možnost využitelnosti. Ze základních specifikací stojí za zmínku možnost propojení s dalšími multimédii pomocí HDMI. Tato funkce nechybí většině kamer a jde ji považovat za standardní pro běžný přenos dat. Co se týče rozměrů, patří kamera k těm nejkompaktnějším zařízením a manipulace s ní by měla být velmi snadná. Tomu nasvědčuje i hmotnost, která čítá pouze 211 gramů a řadí kameru mezi velmi snadno manipulovatelné. Kameře nechybí také menší displej, který je u kvalitnějších zařízení standardem a umožňuje snadné ovládání a zobrazení pořízeného obsahu přímo na kameře.

Výrobce počítá s výdrží baterie po dobu jedné hodiny v provozu. Ačkoliv se nejedná o nikterak katastrofální hodnotu, je dobré počítat s nutností častějšího dobíjení případně zakoupit náhradní akumulátor pro případy, kdy se ten původní vybije.​

Parametr Tento produkt
Výrobce Panasonic
HDMI  Ano
Výdrž baterie (hod.)  1
Rozměry kamery (mm) 53 x 59 x 116
Hmotnost (g) 211
Displej  Ano
Úhlopříčka displeje (")  2,7

Snímač a objektiv

Velikost snímače 1/5,8 řadí kameru v ohledu kvalit spíše k podprůměru a lze očekávat, že by mohla mít problémy s citlivostí na světelné podněty a věrné vykreslení. Rozlišení 10 Mpx je pak zcela dostačující a lze ho považovat za hodnotu zcela odpovídající pro využití neprofesionálního vybavení.

Optický zoom 50x naopak přináší skvělé možnosti přiblížení vzdálených objektů a jejich detailní záběry. Dobré jsou také hodnoty týkající se světelnosti objektivu. Rozmezí 1,8 až 4,2 by mělo znamenat slušnou propustnost světla a rozmezí regulace. V těchto ohledech se řadí kamera jednoznačně k nadprůměru cenově srovnatelných výrobků a konkuruje i podstatně dražším modelům. Kameře nechybí ani optická stabilizace, která zabezpečuje ostré záběry i v pohybu a jeví se jako slušný standard.

Parametr Tento produkt
Formát snímače  1/5,8
Rozlišení fotografií (Mpx)  10
Typ snímače  BSI-MOS
Optický zoom (x)  50
Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F)  1,8
Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F)  4,2
Typ stabilizátoru  Optický

Záznamové vlastnosti

Kamera pořizuje záznam v rozlišení 1920 x 1080. To sice není nejvyšší možné a vykazuje tak jisté rezervy, nicméně toto rozlišení je k nalezení i u podstatně dražších modelů a lze ji tak označit za obecně průměrnou a dostačující. Slušná je také snímková frekvence až 50 snímků za sekundu, která by měla zajistit plynulý obraz i v rychlých scénách. Jako paměťové médium pro ukládání záznamu lze využít karty SD, SDHC a SDXC a i v tomto ohledu je možné konstatovat, že možnosti jsou zcela dostačující.

Parametr Tento produkt
Rozlišení videa (px)  1920 x 1080
Formáty výchozího souboru  AVCHD, MP4
Snímková frekvence videa (snímky za sekundu)  50
Paměťová média  SD / SDHC / SDXC

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé kamery jsou spokojení především s celkovou kvalitou pořizovaného záběru a dobrou stabilizací obrazu. Kladně hodnotí také velmi dobrý zoom. Naopak za negativum považují horší kvalitu natáčeného obsahu při špatných světelných podmínkách.

Naše hodnocení a závěr

Kamera Panasonic HC-V180 je kamerou, která nabídne hodně muziky za málo peněz. Z tohoto pohledu je vhodná především pro nenáročné zákazníky, kteří hledají vysokou kvalitu, ale nechtějí za pořízení utrácet vysoké částky. Největší doménou kamery je dobrá stabilizace obrazu a vysoké hodnoty zoomu. Slabinu lze spatřovat naopak v horší schopnosti přizpůsobení se špatným světelným podmínkám.

Další recenze

Kompletní porovnání