Menu

Recenze a srovnání Panasonic HC-V180

75,2 % Celkové hodnocení

Varianta pro nenáročné v kategorii Základní kamery

Klady

  • Nízká cena
  • Vysoké hodnoty zoom a dobrá stabilizace
  • Přívětivá hmotnost

Zápory

  • Špatná kvalita videa v horším světle
  • Slabší baterie
  • Chybí Wi-Fi
6 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kamera HC-V180 od výrobce Panasonic je modelem nižší cenové třídy, který však zachová vynikající možnosti využitelnosti. Velikost snímače 1/5,8″ řadí kameru v ohledu kvalit spíše k podprůměru a lze očekávat, že by mohla mít problémy s citlivostí na světelné podněty a věrným vykreslením. Kamera pořizuje záznam v rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů. To sice není nejvyšší možné, a vykazuje tak jisté rezervy, nicméně toto rozlišení je k nalezení i u podstatně dražších modelů a lze je tak označit za obecně průměrné a dostačující.

Slušná je také snímková frekvence až 50 snímků za sekundu, která by měla zajistit plynulý obraz i v rychlých scénách. O fousek hůře si vede tento model stranou datového toku, ten má hodnotu maximálně 28 Mbit/s, což je oproti poloprofesionálním kamerám téměř čtvrtina. Rozlišení 10 MPx je pak zcela dostačující a lze ho považovat za hodnotu odpovídající pro využití v neprofesionální sféře.

Optický zoom 50x naopak přináší skvělé možnosti přiblížení vzdálených objektů a jejich detailní záběry. Dobré jsou také hodnoty týkající se světelnosti objektivu. Rozmezí 1,8 až 4,2 by mělo znamenat slušnou propustnost světla a rozmezí regulace. V těchto ohledech se řadí kamera jednoznačně k nadprůměru cenově srovnatelných výrobků a konkuruje i podstatně dražším modelům. Kameře nechybí ani optická stabilizace, která zabezpečuje ostré záběry i v pohybu a jeví se jako slušný standard.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Panasonic

Rozlišení videa (px)

1 920 x 1 080

Snímková frekvence při maximálním rozlišení (snímky za sekundu)

50

Maximální snímková frekvence (snímky za sekundu)

50

Maximální datový tok záznamu (Mbps)

28

Typ snímače

BSI-MOS

Formát snímače

1/5,8

Optický zoom (x)

50

Typ stabilizátoru

Optický

Minimální ohnisková vzdálenost (mm)

2,06

Maximální ohnisková vzdálenost (mm)

103

Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F)

1,8

Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F)

4,2

Rozlišení fotografií (Mpx)

10

Fyzické charakteristiky

Co se týče rozměrů, patří kamera k těm nejkompaktnějším zařízením, takže manipulace s ní by měla být velmi snadná. Tomu nasvědčuje i hmotnost, která čítá pouze 211 gramů a řadí kameru mezi velmi snadno manipulovatelné. Kameře nechybí také menší displej, který je u kvalitnějších zařízení standardem a umožňuje snadné ovládání a zobrazení pořízeného obsahu přímo na kameře.

Výrobce počítá s výdrží baterie po dobu jedné hodiny v provozu. Ačkoliv se nejedná o nikterak katastrofální hodnotu, je dobré počítat s nutností častějšího dobíjení, případně zakoupit náhradní akumulátor pro případy, kdy se ten původní vybije.​ Jako paměťové médium pro ukládání záznamu lze využít karty SD, SDHC a SDXC a i v tomto ohledu je možné konstatovat, že možnosti jsou zcela dostačující.

Parametr Tento produkt
Displej

Ano

Úhlopříčka displeje (")

2,7

Výdrž baterie (hod.)

1

Rozměry kamery (mm)

53 x 59 x 116

Hmotnost (g)

211

Paměťová média

SD / SDHC / SDXC

Formáty výchozího souboru

AVCHD, MP4

Konektivita

Ze základních specifikací stojí za zmínku možnost propojení s dalšími multimédii pomocí HDMI. Tato funkce nechybí většině kamer a jde ji považovat za standardní pro běžný přenos dat. Bohužel kamera nedisponuje možností připojení přes Wi-Fi.

HDMI je doplněno o port USB a konektory sloužící pro připojení kompozitního výstupu typu Audio/Video. Externí mikrofon bohužel připojit možné není, je tedy nutné využít zvuk z integrovaného mikrofonu, nebo zvuk z jiného záznamového zařízení spojit s videem postprodukčně.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi

Ne

HDMI

Ano

A/V výstup (kompozitní)

Ano

USB

Ano

Připojení externího mikrofonu

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé kamery jsou spokojení především s celkovou kvalitou pořizovaného záběru a dobrou stabilizací obrazu. Kladně hodnotí také velmi dobrý zoom. Naopak za negativum považují horší kvalitu natáčeného obsahu při špatných světelných podmínkách.

Naše hodnocení a závěr

Kamera Panasonic HC-V180 je kamerou, která nabídne hodně muziky za málo peněz. Z tohoto pohledu je vhodná především pro nenáročné zákazníky, kteří hledají vysokou kvalitu, ale nechtějí za pořízení utrácet vysoké částky. Největší doménou kamery je dobrá stabilizace obrazu a vysoké hodnoty zoomu. Slabinu lze spatřovat naopak v horší schopnosti přizpůsobení se špatným světelným podmínkám. Máte omezený rozpočet, ale pár stokorun navíc díru do peněženky nenadělá? Přečtěte si naši recenzi lépe vybaveného modelu Sony HDR-CX405.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Panasonic HC-V180 | Hodnocení: 75,2 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub zastává v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Mimo redakční činnost natáčí naše recenzní videa, a tak se v kategorii videokamer dobře vyzná. Vysvětlí vám například, proč je vyšší datový tok žádoucí. Kromě kamer se věnuje také fotoaparátům či třeba fotomobilům.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Cez konektor HDMI som prepojil kameru HC-V180 s monitorom. Prepojenie bolo v poriadku, ale keď som spustil nahrávanie, tak do monitora už signál nešiel. Keď som prestal nahrávať, znova sa signál objavil. Je možné použiť pri tejto kamere monitor, v ktorom by sa dalo sledovať aj nahrávanie? Monitor mám FEELWORLD 7″ 4K HDMI On-Camera Monitor.

Ján Bolebruch

Dobrý den,
tyto levnější kamery bohužel s tímto potíž mají a při nahrávání obraz na externí monitor nepošlou. Nejedná se o závadu, ale vlastnost. Bohužel toto výrobci v manuálu standardně neuvádí.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Panasonic HC-V180

Panasonic HC-V180

6 000 Kč Orientační cena