Menu

Recenze a srovnání Panasonic HC-V770

Doporučujeme Při nákupu v kategorii videokamer nad 10 000 Kč

Datum doporučení: Červenec 2018

85,0 % Celkové hodnocení
  • Nízká cena
  • Nízká hmotnost
  • Horší rozlišení videa i fotografií
  • Slabší baterie
10 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kamera HC-V770 od výrobce Panasonic je vybavena portem HDMI, který slouží pro propojení s dalšími multimediálními zařízeními a je standardním kanálem využívaným u většiny kamer. Co se týče možností manipulace, řadí se kamera do průměru reprezentativního vzorku na trhu. Rozměry i hmotnost ji neřadí mezi nejkompaktnější zařízení na druhou stranu, pokud nevyžadujete od kamery maximální flexibilitu, neměly by vám nadělat hodnoty větší problémy. Kamera disponuje také vlastním displejem, který je běžným doplňkem téměř všech kamer a umožňuje snazší ovládání a zobrazení pořízeného záznamu. Z pohledu výdrže baterie si vede kamera spíše podprůměrně a jedna hodina na plné nabití je na zařízení ve střední cenové třídy nelichotivá.

Parametr Tento produkt
Výrobce Panasonic
Wi-Fi Ano
HDMI Ano
Výdrž baterie (hod.) 1
Rozměry kamery (mm) 65 x 73x 139
Hmotnost (g) 353
Displej Ano
Úhlopříčka displeje (") 3

Snímač a objektiv

Formát snímače 1/2,3 přináší předpoklad pro dobrou práci se světlem a dá se očekávat, že by si kamera měla poradit i v horších světelných podmínkách. Někoho by mohlo vyděsit rozlišení 6,03 Mpx, protože váha tohoto parametru bývá v dnešní době výrazně přeceňována. Je však na místě uvést, že ačkoliv se samozřejmě nejedná o nikterak lichotivé číslo, pro jiné než vyloženě profesionální účely by mohlo postačit. Optický zoom 20x ukazuje průměrnou hodnotu, která postačí pro pohodlné přiblížení záběru na vzdálenější objekty bez velkých problémů. Průměrná je také světelnost objektivu, která poukazuje na jeho schopnost absorbovat světlo, což se promítá do kvality snímaného obrazu. Kameře pak nechybí optická stabilizace obrazu kterou lze považovat u všech pokročilejších zařízení za standardní vybavení a slouží k zachování ostrosti záběru i v případě pohybu.

Parametr Tento produkt
Formát snímače 1/2,3
Rozlišení fotografií (Mpx) 6,03
Typ snímače MOS
Optický zoom (x) 20
Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F) 1,8
Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F) 3,6
Typ stabilizátoru Optický

Záznam

Velmi důležitým parametrem týkajícím se kvality pořízeného videozáznamu je hodnota jeho rozlišení. U kamery Panasonic HC-V770 lze natáčet videa ve Full HD (1920 x 1080). To je hodnota, která je k nalezení u většiny zařízení na trhu a stačí pro naprosto bezproblémové pořízení velmi kvalitních filmů. Snímková frekvence 60 snímků za hodinu pak zajistí, že film běží plynulé bez záseků i v situacích rychlých scén. Podpora paměťových medií ukazuje slušnou variabilitu a na výběr mají majitelé kamery hned ze tří možností vybraných paměťových karet.

Parametr Tento produkt
Rozlišení videa (px) 1920 x 1080
Formáty výchozího souboru AVCHD
Snímková frekvence videa (snímky za sekundu) 60
Paměťová média SD / SDHC / SDXC

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé videokamery jsou spokojení především s jejím parametrovým vybavením za slušnou cenu. Konkrétně hodnotí pozitivně kvalitu zvuku a obecně obraz pořízeného záznamu. Za slabinu spatřují především méně silnou baterii a horší možnosti manipulace díky rozměrům a hmotnosti.

Naše hodnocení a závěr

Kameru HC-V770 hodnotíme kladně především díky stále přijatelné ceně v poměru k vysoké kvalitě pořízeného záznamu. Kamera je vhodná pro všechny, kteří vyžadují kvalitní záběry bez větších kompromisů, ale z důvodu pořizovací ceny neprahnou po profesionálních zařízeních. Její největší slabinou jsou méně kompaktní rozměry a slabší baterie, naopak vyniká v ohledu stabilizace, kvality pořízeného obrazu a zachování slušné ceny.

10 500 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý | Datum: | Produkt: Panasonic HC-V770 | Hodnocení: 85,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Panasonic HC-V770

Panasonic HC-V770

10 500 Kč Orientační cena