Menu

Recenze a srovnání Panasonic HC-V770

86,4 % Celkové hodnocení

Varianta pro nenáročné v kategorii Poloprofesionální kamery

Klady

  • Nízká cena
  • Nízká hmotnost

Zápory

  • Horší rozlišení videa i fotografií
  • Slabší baterie
10 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kamera HC-V770 od výrobce Panasonic se řadí mezi kamery solidní kvality určené pro běžné uživatele. Perfektně si poradí s rodinnými výlety, stejně jako s videi určenými na YouTube. Snímač typu MOS formátu 1/2,3″ má rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů. Při tomto rozlišení dovede kamera zpracovat 50 snímků za sekundu, vyšší snímkové frekvence kamera nedosáhne ani při nižším rozlišení.

Oproti dražším modelům již datový tok videa při nejvyšší dostupné kvalitě dosahuje 50 megabitů za sekundu (neplést s megabajty). Datový tok je pro kvalitu videa důležitý, stejně jako samotné rozlišení. V praxi platí, že FullHD rozlišení s vyšším datovým tokem může být kvalitnější, než 4K rozlišení s příliš nízkým datovým tokem.

Optický zoom 20x ukazuje průměrnou hodnotu, která postačí pro pohodlné přiblížení záběru na vzdálenější objekty bez velkých problémů. Průměrná je také světelnost objektivu, která poukazuje na jeho schopnost absorbovat světlo, což se promítá do kvality snímaného obrazu. Kameře pak nechybí optická stabilizace obrazu, kterou lze považovat u všech pokročilejších zařízení za standardní vybavení a slouží k zachování ostrosti záběru i v případě pohybu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Panasonic

Rozlišení videa (px)

1 920 x 1 080

Snímková frekvence při maximálním rozlišení (snímky za sekundu)

50

Maximální snímková frekvence (snímky za sekundu)

50

Maximální datový tok záznamu (Mbps)

50

Typ snímače

MOS

Formát snímače

1/2,3

Optický zoom (x)

20

Typ stabilizátoru

Optický

Minimální ohnisková vzdálenost (mm)

4,08

Maximální ohnisková vzdálenost (mm)

81,6

Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F)

1,8

Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F)

3,6

Rozlišení fotografií (Mpx)

6,03

Fyzické charakteristiky

Co se týče možností manipulace, řadí se kamera do průměru reprezentativního vzorku na trhu. Rozměry i hmotnost ji neřadí mezi nejkompaktnější zařízení, pokud však nevyžadujete od kamery maximální flexibilitu, neměly by vám nadělat hodnoty větší problémy.

Kamera disponuje také vlastním displejem, který je běžným doplňkem téměř všech kamer a umožňuje snazší ovládání a zobrazení pořízeného záznamu. Z pohledu výdrže baterie si vede kamera spíše podprůměrně a jedna hodina na plné nabití je pro zařízení ve střední cenové třídy nelichotivá. Podpora paměťových medií ukazuje slušnou variabilitu a na výběr mají majitelé kamery hned ze tří možností vybraných paměťových karet.

Parametr Tento produkt
Displej

Ano

Úhlopříčka displeje (")

3

Výdrž baterie (hod.)

1

Rozměry kamery (mm)

65 x 73x 139

Hmotnost (g)

353

Paměťová média

SD / SDHC / SDXC

Formáty výchozího souboru

AVCHD

Konektivita

Kamera je vybavena portem HDMI, který slouží pro propojení s dalšími multimediálními zařízeními a je standardním kanálem využívaným u většiny kamer. Neschází však také port typu USB. Za hodnotný doplněk lze považovat integrovaný modul WiFi, který umožní bezdrátové připojení prostřednictvím internetu.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi

Ano

HDMI

Ano

A/V výstup (kompozitní)

Ne

USB

Ano

Připojení externího mikrofonu

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé videokamery jsou spokojení především s jejím parametrovým vybavením za slušnou cenu. Konkrétně hodnotí pozitivně kvalitu zvuku a obecně obraz pořízeného záznamu. Jako slabinu spatřují především méně silnou baterii a horší možnosti manipulace díky rozměrům a hmotnosti.

Naše hodnocení a závěr

Kameru HC-V770 hodnotíme kladně především díky stále přijatelné ceně v poměru k vysoké kvalitě pořízeného záznamu. Kamera je vhodná pro všechny, kteří vyžadují kvalitní záběry bez větších kompromisů, ale z důvodu pořizovací ceny neprahnou po profesionálních zařízeních. Její největší slabinou jsou méně kompaktní rozměry a slabší baterie, naopak vyniká v ohledu stabilizace, kvality pořízeného obrazu a zachování slušné ceny. Náročnější uživatele s požadavkem na 4K rozlišení záznamu by mohla zaujmout kamera Panasonic HC-VX1.

10 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Panasonic HC-V770 | Hodnocení: 86,4 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub zastává v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Mimo redakční činnost natáčí naše recenzní videa, a tak se v kategorii videokamer dobře vyzná. Vysvětlí vám například, proč je vyšší datový tok žádoucí. Kromě kamer se věnuje také fotoaparátům či třeba fotomobilům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Panasonic HC-V770

Panasonic HC-V770

10 500 Kč Orientační cena