Menu

Recenze a srovnání Panasonic HC-VX1

Doporučujeme Při nákupu v kategorii videokamer nad 10 000 Kč

92,2 % Celkové hodnocení
  • 4K rozlišení
  • Dobrý poměr ceny a výkonu
  • Slušný zoom
  • Nižší snímková frekvence
  • Slabší baterie
16 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kamera HC-VX1 od výrobce Panasonic je vybavena slotem pro micro HDMI a také USB, takže možnosti jejího propojení s dalšími multimédii jsou na velmi dobré úrovni a naprosto dostačující pro běžné uživatele. Kameře navíc nechybí ani funkce Wi-Fi, která umožňuje bezdrátové připojení k síti a lze ji považovat za nadstandardní vybavení. Rozměrově a hmotnostně bohužel kamera zaznamenává horší výsledky a neřadí se mezi dobře manipulovatelné. Je to však jistá daň za kvalitu a počet dobře využitelných komponent a nejedná se o žádnou katastrofu. Kamera disponuje vlastním displejem s úhlopříčkou 3 palce, který jí dává možnost snadného ovládání a také zobrazení pořizovaného materiálu. Problémem kamery je slabší baterie. Tři čtvrtě hodiny je hodnota, která je v podobných cenových kategoriích ojediněle nízká a mohla by nadělat problémy.

Parametr Tento produkt
Výrobce Panasonic
Wi-Fi Ano
HDMI Ano
Výdrž baterie (hod.) 0,75
Rozměry kamery (mm) 68 x 77 x 142
Hmotnost (g) 428
Displej Ano
Úhlopříčka displeje (") 3

Snímač a objektiv

Rozlišení 8,57 Mpx nebudí na první pohled dobrý dojem, je však nutné brát v potaz, že se jedná o parametr poněkud přeceňovaný a pro neprofesionální využití je pro kvalitu pořízeného záznamu naprosto dostačující. Optický zoom 24x řadí kameru zhruba k průměru a přináší přijatelné možnosti přiblížení snímané scenérie. Světelnost objektivu v rozmezí 1,8 – 4 by měla zajistit dobré možnosti přizpůsobení se různým světelným podmínkám bez výraznějšího negativního vlivu na pořízený záběr. Kameře pak nechybí standard v podobě optické stabilizace, která zajistí ostré záběry i v pohybu s kamerou a poslouží pro větší kvalitu výsledného záznamu.

Parametr Tento produkt
Formát snímače 1/2,5
Rozlišení fotografií (Mpx) 8,57
Typ snímače BSI-MOS
Optický zoom (x) 24
Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F) 1,8
Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F) 4
Typ stabilizátoru Optický

Záznam

Kamera HC-VX1 disponuje filtry na objektivu, které umožňují natáčení v předem definovaných módech, které se promítají do vzhledu videa. Velmi silnou stránkou kamery je rozlišení 4K (3840 x 2160). Díky němu pořizuje zařízení záznam v nejvyšší kvalitě. Relativní slabinou je nižší snímková frekvence, která by mohla zapříčinit sekání obrazu v rychlých scénách, v praxi se však nic podobného neděje a papírový parametr nepůsobí větší problémy. Kamera umí ukládat pořízený záběr na paměťové karty SD, SDHC a SDXC.

Parametr Tento produkt
Filtry Ano (na objektiv)
Rozlišení videa (px) 3840 x 2160
Formáty výchozího souboru AVCHD, MP4
Snímková frekvence videa (snímky za sekundu) 30
Paměťová média SD / SDHC / SDXC

Naše hodnocení a závěr

Kamera HC-VX1 je velmi kvalitním zařízením vhodným pro náročné zákazníky, kteří při své volbě nechtějí dělat přiliš kompromisů. Její největší doménou je velmi vysoké rozlišení, které ji řadí mezi elitu na trhu. Kvalitní je také stabilizace snímač a objektiv. Slabinou kamery je krátká výdrž baterie a také nižší snímková frekvence, která v reálném využití nedělá větší problémy, stále je však na kameru podobné ceny podprůměrná.

16 000 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý | Datum: | Produkt: Panasonic HC-VX1 | Hodnocení: 92,2 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Panasonic HC-VX1

Panasonic HC-VX1

16 000 Kč Orientační cena