Menu

Recenze a srovnání Sony FDR-AX33

Klady

  • 4K rozlišení
  • Dobré rozlišení fotografií
  • Slušná světelnost

Zápory

  • Větší rozměry a hmotnost
  • Menší hodnota zoomu
15 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kamera Sony FDR-AX33 disponuje portem pro připojení HDMI, který je standardním kanálem pro přesun dat mezi multimediálními zařízeními. Navíc disponuje kamera také funkcí Wi-Fi, která umožní bezdrátové připojení k síti a lze ji označit za určitý nadstandard oproti zařízením nižších cenových kategorií.

Z pohledu rozměrů je nutné konstatovat, že kamera se řadí mezi nejhůře manipulovatelné, protože rozměrově i hmotnostně poměrně výrazně vybočuje ze standardu. Do značné míry je to však pouze daň za její celkovou kvalitu a vybavenost komponenty, která s sebou logicky přináší větší rozměry a váhu. Standardem je pak displej kamery s úhlopříčkou 3 palce, který slouží ke snadnějšímu ovládání a zobrazení pořízeného záznamu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sony

Rozměry kamery (mm)

71 x 78,5 x 155

Hmotnost (g)

700

Displej

Ano

Úhlopříčka displeje (")

3

Snímač a objektiv

Videokamera disponuje rozlišením snímače 10,3 Mpx. To je hodnota, která je naprosto dostačující pro záznam těch nejkvalitnějších obrazů a není nutné hledat větší číslo. Naopak zklamává v ohledu zoomu, 10x je hodnota, která je k vidění obvykle spíše u zařízení nižších cenových kategorií a v případě snahy o záznam přiblížené scenérie byste mohli narazit na problémy.

Světelnost objektivu, která vyjadřuje schopnost kamery absorbovat okolní světlo a tak natáčet kvalitní obraz i v horších světelných podmínek je determinovaná světelností objektivu v rozmezí 1,8 – 3,4. Tyto hodnoty by měly být naprosto dostačující a kamera by neměla mít problémy ani ve tmavých místech.

Parametr Tento produkt
Formát snímače

1/2,3

Rozlišení fotografií (Mpx)

10,3

Typ snímače

CMOS

Optický zoom (x)

10

Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F)

1,8

Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F)

3,4

Typ stabilizátoru

Optický

Záznam

Kamera disponuje možností vložení filtrů do zabíraného záznamu, které  přinášejí možnosti pozměněného záběru. Výborné je samozřejmě rozlišení 4K, které znamená nejvyšší možnou kvalitu pořízeného záznamu. Co se týče podporovaných formátů paměťových karet také vás kamera nezklame. Umožňuje připojení hned čtyř druhů paměťovek a každý by si tak měl přijít na své.

Parametr Tento produkt
Filtry

Ano (na objektiv)

Rozlišení videa (px)

3 840 x 2 160

Formáty výchozího souboru

XAVC S/AVCHD

Snímková frekvence při maximálním rozlišení (snímky za sekundu)

30

Paměťová média

MS (Memory Stick), SD / SDHC / SDXC

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé kamery jsou spokojení s celkovou kvalitou pořízeného videozáznamu i zvuku. Kladně hodnotí také velmi dobře fungující stabilizaci. Za slabinu naopak považují hmotnost zařízení. V tomto případě je však nutné brát v potaz to, že mezi kvalitnějšími kamerami je váha FDR-AX33 stále velmi slušná a zákazníci tak uvádějí možnosti manipulace spíše do kontextu s levnějšími a lehčími kamerami.

Naše hodnocení a závěr

Kamera FDR-AX33 je kvalitním zařízením, jehož hlavní doménou je možnost natáčení ve 4K rozlišení v tomto ohledu se řadí mezi špičku na trhu. Nezklame ani kvalita snímače, objektivu nebo velmi dobrá stabilizace objektivu. Kameře bývá často vyčítáno, že je špatně konstruována kvůli menšímu displeji, složitějšímu ovládání a nešťastnému umístění tlačítek. To jsou však do značné míry subjektivní tvrzení a celkově lze hodnotit FDR-AX33 jen pozitivně.

15 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sony FDR-AX33
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub zastává v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Mimo redakční činnost natáčí naše recenzní videa, a tak se v kategorii videokamer dobře vyzná. Vysvětlí vám například, proč je vyšší datový tok žádoucí. Kromě kamer se věnuje také fotoaparátům či třeba fotomobilům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sony FDR-AX33

Sony FDR-AX33

15 500 Kč Orientační cena