Menu

Recenze a srovnání Sony FDR-AX700

Doporučujeme Při nákupu v kategorii videokamer nad 10 000 Kč

Datum doporučení: Červenec 2018

  • 4K rozlišení
  • Vysoká snímková frekvence
  • Slušná výdrž baterie
  • Velmi vysoká cena
  • Menší optický zoom
  • Velké rozměry a vysoká hmotnost
49 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kamera Sony FDR-AX700 disponuje možností připojení pomocí portu HDMI, což je standard většiny kamerových zařízení pro spojení s dalšími multimédii. Za jistý bonus pak lze považovat funkci Wi-Fi která umožňuje naopak bezdrátové připojení a je doménou spíše dražších a pokročilejších modelů. Rozměrově si bohužel kamera vybírá daň za celkovou kvalitu a velký počet komponentů. Je totiž výrazně těžší a větší než většina konkurenčních produktů v nižších cenovkách. Velmi slušná je naopak výdrž baterie. Téměř tři hodiny na jedno nabití je u kamery natáčející ve špičkové kvalitě opravdu velmi dobré číslo. Samozřejmostí je pak také vlastní displej který umožňuje snadnější ovládání a sledování pořízených záběrů.

Parametr Tento produkt
Výrobce Sony
Wi-Fi Ano
HDMI Ano
Výdrž baterie (hod.) 2,75
Rozměry kamery (mm) 116 x 89.5 x 196.5
Hmotnost (g) 1 030
Displej Ano
Úhlopříčka displeje (") 3,5

Snímač a objektiv

Pro fotografování nabízí kamera rozlišení 14,2 Mpx které je naprosto dostačující a nemusel by se za něj stydět ani kdejaký kompaktní fotoaparát. Relativní slabina tkví v hodnotě zoomu, 12x znamená spíše průměrné možnosti kvalitních záběrů z přiblížení. Na druhou stranu v praxi si kamera v tomto ohledu nevede vůbec špatně a papírové vlastnosti jsou ne tolik důležité. Kamera díky světelnosti v rozsahu 2,8 až 4,5 dobře zvládá absorbovat světlo a nabízí slušný obraz i ve zhoršených světelných podmínkách. O ostrost záběrů i v pohybu a neklidných situacích se pak stará kombinace optické a elektronické stabilizace která funguje na výbornou.

Parametr Tento produkt
Formát snímače Neuvedeno
Rozlišení fotografií (Mpx) 14,2
Typ snímače BSI-CMOS RS
Optický zoom (x) 12
Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F) 2,8
Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F) 4,5
Typ stabilizátoru Elektronický, Optický

Záznam

Kamera nabízí možnost aplikace filtrů, které zkreslují pořízený záznam dle zvoleného režimu. Jednoznačně nejsilnější stránkou zařízení je pak možnost pořizování videa v rozlišení 4K (3840 x 2160), což je nejvyšší dostupné rozlišení na trhu a přináší výbornou kvalitu videa. Skvělá je také snímková frekvence 120 fps, která zajišťuje, že obraz zůstává plynulý bez záseků i v akčních scénách a rychlých záběrech. Kamera podporuje čtyři druhy paměťových karet a tak si můžete dle vlastních preferencí a možnosti vybrat nejschůdnější variantu.

Parametr Tento produkt
Filtry Ano (na objektiv)
Rozlišení videa (px) 3840 x 2160
Formáty výchozího souboru XAVC S: MPEG4-AVC/H264
Snímková frekvence videa (snímky za sekundu) 120
Paměťová média Memory Stick PRO Duo / SD / SDHC / SDXC

Naše hodnocení a závěr

Kamera Sony FDR-AX700 nabízí to nejlepší ve všech ohledech. Vysoké rozlišení, skvělý objektiv, snímač a z toho vycházející kvalita videa. Zařízení je vhodné pro profesionální využití a všechny, kteří při natáčení nechtějí dělat žádné kompromisy. Daní za tuto kvalitu je samozřejmě vysoká cena, která kameru předurčuje opravdu spíše pro profesionální použití nebo technické nadšence, kteří příliš neberou ohledy na cenu.

49 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sony FDR-AX700

Sony FDR-AX700

49 000 Kč Orientační cena