Menu

Recenze a srovnání Sony FDR-AX700

97,7 % Celkové hodnocení

Nejlepší produkt v kategorii Poloprofesionální kamery

Klady

  • 4K rozlišení
  • Vysoká snímková frekvence
  • Slušná výdrž baterie

Zápory

  • Velmi vysoká cena
  • Menší optický zoom
  • Velké rozměry a vysoká hmotnost
55 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Jednoznačně nejsilnější stránkou modelu Sony FDR-AX700 je možnost pořizování videa v rozlišení 4K (3840 x 2160), což je nejvyšší běžné rozlišení na trhu. Existují sice až 12K kamery, ty jsou však vyhrazeny profesionálům. Skvělá je snímková frekvence 100 fps ve FullHD rozlišení, která zajišťuje, že obraz zůstává plynulý bez záseků i v akčních scénách a rychlých záběrech. Při sníženém rozlišení dovede kamera zaznamenat video při až 1 000 snímcích za sekundu.

Pro fotografování nabízí kamera rozlišení 14,2 MPx které je naprosto dostačující a nemusel by se za něj stydět ani kdejaký kompaktní fotoaparát. Relativní slabina tkví v hodnotě zoomu, 12x znamená, že opravdu vzdálené objekty příliš nepřiblížíte. Na druhou stranu pro tyto účely není kamera ani určena, přeci jen se nejedná o dalekohled.

Kamera díky světelnosti v rozsahu 2,8 až 4,5 dobře zvládá absorbovat světlo a nabízí slušný obraz i ve zhoršených světelných podmínkách. O ostrost záběrů i v pohybu a neklidných situacích se pak stará kombinace optické a elektronické stabilizace, která funguje na výbornou.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sony

Rozlišení videa (px)

3 840 x 2 160

Snímková frekvence při maximálním rozlišení (snímky za sekundu)

30

Maximální snímková frekvence (snímky za sekundu)

1 000

Maximální datový tok záznamu (Mbps)

100

Typ snímače

BSI-CMOS RS

Optický zoom (x)

12

Typ stabilizátoru

Elektronický, Optický

Minimální ohnisková vzdálenost (mm)

9,3

Maximální ohnisková vzdálenost (mm)

111,6

Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F)

2,8

Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F)

4,5

Rozlišení fotografií (Mpx)

14,2

Fyzické charakteristiky

Rozměrově si bohužel kamera vybírá daň za celkovou kvalitu a velký počet komponentů. Je totiž výrazně těžší a větší než většina konkurenčních produktů v nižších cenovkách. Velmi slušná je naopak výdrž baterie. Téměř tři hodiny na jedno nabití je u kamery natáčející ve špičkové kvalitě opravdu velmi dobré číslo.

Samozřejmostí je pak také vlastní displej, který umožňuje snadnější ovládání a sledování pořízených záběrů. Kamera nabízí možnost aplikace filtrů, které zkreslují pořízený záznam dle zvoleného režimu. Pro záznam videa lze využívat rozmanitých formátů a ukládat je na Memory Stick či některý z typů SD karet.

Parametr Tento produkt
Displej

Ano

Úhlopříčka displeje (")

3,5

Výdrž baterie (hod.)

2,75

Rozměry kamery (mm)

116 x 89.5 x 196.5

Hmotnost (g)

1 030

Paměťová média

Memory Stick PRO Duo / SD / SDHC / SDXC

Formáty výchozího souboru

XAVC S: MPEG4-AVC/H264

Filtry

Ano (na objektiv)

Konektivita

Kamera Sony FDR-AX700 disponuje možností připojení pomocí portu HDMI, což je standard většiny kamerových zařízení pro spojení s dalšími multimédii. Za jistý bonus pak lze považovat funkci Wi-Fi, která umožňuje naopak bezdrátové připojení a je doménou spíše dražších a pokročilejších modelů.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi

Ano

HDMI

Ano

A/V výstup (kompozitní)

Ano

USB

Ano

Připojení externího mikrofonu

Ano

Naše hodnocení a závěr

Kamera Sony FDR-AX700 nabízí to nejlepší ve všech ohledech. Vysoké rozlišení, skvělý objektiv, snímač a z toho vycházející kvalita videa. Zařízení je vhodné pro profesionální využití a všechny, kteří při natáčení nechtějí dělat žádné kompromisy. Daní za tuto kvalitu je samozřejmě vysoká cena, která kameru předurčuje opravdu spíše pro profesionální použití nebo technické nadšence, kteří příliš neberou ohledy na cenu. Pokud nemáte neomezený rozpočet, ale vyžadujete opravdu kvalitní kameru, přečtěte si naši recenzi modelu Sony FDR-AX53.

55 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sony FDR-AX700 | Hodnocení: 97,7 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub zastává v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Mimo redakční činnost natáčí naše recenzní videa, a tak se v kategorii videokamer dobře vyzná. Vysvětlí vám například, proč je vyšší datový tok žádoucí. Kromě kamer se věnuje také fotoaparátům či třeba fotomobilům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sony FDR-AX700

Sony FDR-AX700

55 000 Kč Orientační cena