Menu

Recenze a srovnání Sony HDR-CX405

Doporučujeme Při nákupu v kategorii videokamer do 10 000 Kč

Datum doporučení: Červenec 2018

  • Relativně dobrá cena
  • Přívětivá hmotnost
  • Horší kvalita videa ve špatném světle
  • Menší možnosti paměťového média
6 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Videokamera HDR-CX405 disponuje portem HDMI, který je standardním kanálem pro přenos multimediálních dat mezi zařízeními. Kameře nechybí také vlastní displej s úhlopříčkou 2,7 palce, který slouží pro snadnější ovládání a možnost zobrazování pořízeného záznamu a lze ho považovat za nepostradatelnou součást kvalitní kamery. Co se týče rozměrových parametrů, řadí se kamera mezi zařízení s průměrnými možnostmi manipulace. Z pohledu hmotnosti pak patří k vůbec nejlehčím a vzhledem k vysoké kvalitě komponentů se dá mluvit o velmi vzácném poměru. Pozitivní je také výdrž baterie. Dvě hodiny na jedno nabití řadí kameru k nadprůměru.

Parametr Tento produkt
Výrobce Sony
Wi-Fi Ano
HDMI Ano
Výdrž baterie (hod.) 2
Rozměry kamery (mm) 54 x 60 x 128
Hmotnost (g) 215
Displej Ano
Úhlopříčka displeje (") 2,7

Snímač a objektiv

Rozlišení 9,2 Mpx se jeví jako naprosto dostačující pro využívání kamery pro jakékoliv účely. Dobrá je také hodnota zoomu 30x, která umožňuje velmi detailní přiblížení vzdálených snímaných objektů a v tomto ohledu kamera konkuruje i podstatně dražším modelům. Citlivost na světlo je vyjádřena světelností v rozmezí f/1,8 až f/4, což jsou hodnoty které by měly znamenat dobré možnosti natáčení i v horších světelných podmínkách, ve skutečnosti však kvalita pořizovaného záznamu v šeru poměrně rapidně klesá. Samozřejmostí je pak také optická stabilizace, která by měla zapříčinit možnost pořizování ostrých záběrů i v pohybu.

Parametr Tento produkt
Formát snímače 1/5,8
Rozlišení fotografií (Mpx) 9,2
Typ snímače CMOS
Optický zoom (x) 30
Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F) 1,8
Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F) 4
Typ stabilizátoru Optický

Záznam

Kamera natáčí záznam v rozlišení 1920 x 1080, což je hodnota, která je běžná pro většinu zařízení v základních cenových kategoriích a dostačující pro pořízení záznamu v dobré kvalitě. Velmi slušná je také hodnota snímkové frekvence, 50 fps přináší plynulý obraz i v rychlých scénách. Co se týče podpory paměťových médií, komunikuje kamera s paměťovými kartami typu Micro SD.

Parametr Tento produkt
Filtry Ne
Rozlišení videa (px) 1920 x 1080
Formáty výchozího souboru MPEG-4
Snímková frekvence videa (snímky za sekundu) 50
Paměťová média Micro SD

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé HDR-CX405 jsou spokojení především s jednoduchostí kamery, jejími příznivými rozměry a hmotností, která ji předurčuje pro velmi snadnou manipulaci. Naopak za slabinu podle nich lze považovat především méně kvalitní fotografické snímky pořízené kamerou.

Naše hodnocení a závěr

Kameru hodnotíme velmi kladně. Díky přijatelné ceně se kamera stává dostupnou i pro neprofesionální využití a nabízí ve střední cenové třídě velmi dobré parametry. Jejími hlavními doménami jsou celková kompaktnost a kvalita pořízeného záznamu. Slabinu lze naopak spatřovat v horších vlastnostech fotoaparátu a občasných problémech v horších světelných podmínkách.

6 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den,
lze ke kameře připojit externí mikrofon? Předem děkuji za odpověď.

Adam Vašek, 6.12.2020

Dobrý den,
kamera připojení externího mikrofonu neumožňuje.

Jakub Gulec, redaktor, 6.12.2020

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sony HDR-CX405

Sony HDR-CX405

6 000 Kč Orientační cena