Recenze a srovnání Sony HDR-CX405

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Videokamery do 10 000 Kč

Datum doporučení: Červenec 2018

Klady:

Kvalita za slušnou cenu

Zápory:

Horší kvalita záznamu ve špatných světelných podmínkách

5 200 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Videokamera HDR-CX405 disponuje portem HDMI, který je standardním kanálem pro přenos multimediálních dat mezi zařízeními. Kameře nechybí také vlastní displej s úhlopříčkou 2,7 palce, který slouží pro snadnější ovládání a možnost zobrazování pořízeného záznamu a lze ho považovat za nepostradatelnou součást kvalitní kamery. Co se týče rozměrových parametrů, řadí se kamera mezi zařízení s průměrnými možnostmi manipulace. Z pohledu hmotnosti pak patří k vůbec nejlehčím a vzhledem k vysoké kvalitě komponentů se dá mluvit o velmi vzácném poměru. Pozitivní je také výdrž baterie. Dvě hodiny na jedno nabití řadí kameru k nadprůměru.

Parametr Tento produkt
Výrobce Sony
HDMI  Ano
Výdrž baterie (hod.)  2
Rozměry kamery (mm) 54x60x128
Hmotnost (g) 215
Displej  Ano
Úhlopříčka displeje (")  2,7

Snímač a objektiv

Rozlišení 9,2 Mpx se jeví jako naprosto dostačující pro využívání kamery pro jakékoliv účely. Dobrá je také hodnota zoomu 30x, která umožňuje velmi detailní přiblížení vzdálených snímaných objektů a v tomto ohledu kamera konkuruje i podstatně dražším modelům. Citlivost na světlo je vyjádřena světelností v rozmezí f/1,8 až f/4, což jsou hodnoty které by měly znamenat dobré možnosti natáčení i v horších světelných podmínkách, ve skutečnosti však kvalita pořizovaného záznamu v šeru poměrně rapidně klesá. Samozřejmostí je pak také optická stabilizace, která by měla zapříčinit možnost pořizování ostrých záběrů i v pohybu.

Parametr Tento produkt
Formát snímače  1/5,8
Rozlišení fotografií (Mpx)  9,2
Typ snímače  CMOS
Optický zoom (x)  30
Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F)  1,8
Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F)  4
Typ stabilizátoru  Optický

Záznam

Kamera natáčí záznam v rozlišení 1920 x 1080, což je hodnota, která je běžná pro většinu zařízení v základních cenových kategoriích a dostačující pro pořízení záznamu v dobré kvalitě. Velmi slušná je také hodnota snímkové frekvence, 50 fps přináší plynulý obraz i v rychlých scénách. Co se týče podpory paměťových médií, komunikuje kamera s paměťovými kartami typu Micro SD.

Parametr Tento produkt
Filtry  Ne
Rozlišení videa (px)  1920 x 1080
Formáty výchozího souboru  MPEG-4
Snímková frekvence videa (snímky za sekundu)  50
Paměťová média  Micro SD

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé HDR-CX405 jsou spokojení především s jednoduchostí kamery, jejími příznivými rozměry a hmotností, která ji předurčuje pro velmi snadnou manipulaci. Naopak za slabinu podle nich lze považovat především méně kvalitní fotografické snímky pořízené kamerou.

Naše hodnocení a závěr

Kameru hodnotíme velmi kladně. Díky přijatelné ceně se kamera stává dostupnou i pro neprofesionální využití a nabízí ve střední cenové třídě velmi dobré parametry. Jejími hlavními doménami jsou celková kompaktnost a kvalita pořízeného záznamu. Slabinu lze naopak spatřovat v horších vlastnostech fotoaparátu a občasných problémech v horších světelných podmínkách.

Další recenze

Kompletní porovnání