Menu

Recenze a srovnání Sony HDR-CX405

Doporučujeme Při nákupu v kategorii videokamer do 10 000 Kč

Datum doporučení: Červenec 2018

  • Relativně dobrá cena
  • Přívětivá hmotnost
  • Horší kvalita videa ve špatném světle
  • Menší možnosti paměťového média
6 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Videokamera HDR-CX405 disponuje portem HDMI, který je standardním kanálem pro přenos multimediálních dat mezi zařízeními. Kameře nechybí také vlastní displej s úhlopříčkou 2,7 palce, který slouží pro snadnější ovládání a možnost zobrazování pořízeného záznamu a lze ho považovat za nepostradatelnou součást kvalitní kamery. Co se týče rozměrových parametrů, řadí se kamera mezi zařízení s průměrnými možnostmi manipulace. Z pohledu hmotnosti pak patří k vůbec nejlehčím a vzhledem k vysoké kvalitě komponentů se dá mluvit o velmi vzácném poměru. Pozitivní je také výdrž baterie. Dvě hodiny na jedno nabití řadí kameru k nadprůměru.

Parametr Tento produkt
Výrobce Sony
Wi-Fi Ano
HDMI Ano
Výdrž baterie (hod.) 2
Rozměry kamery (mm) 54 x 60 x 128
Hmotnost (g) 215
Displej Ano
Úhlopříčka displeje (") 2,7

Snímač a objektiv

Rozlišení 9,2 Mpx se jeví jako naprosto dostačující pro využívání kamery pro jakékoliv účely. Dobrá je také hodnota zoomu 30x, která umožňuje velmi detailní přiblížení vzdálených snímaných objektů a v tomto ohledu kamera konkuruje i podstatně dražším modelům. Citlivost na světlo je vyjádřena světelností v rozmezí f/1,8 až f/4, což jsou hodnoty které by měly znamenat dobré možnosti natáčení i v horších světelných podmínkách, ve skutečnosti však kvalita pořizovaného záznamu v šeru poměrně rapidně klesá. Samozřejmostí je pak také optická stabilizace, která by měla zapříčinit možnost pořizování ostrých záběrů i v pohybu.

Parametr Tento produkt
Formát snímače 1/5,8
Rozlišení fotografií (Mpx) 9,2
Typ snímače CMOS
Optický zoom (x) 30
Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F) 1,8
Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F) 4
Typ stabilizátoru Optický

Záznam

Kamera natáčí záznam v rozlišení 1920 x 1080, což je hodnota, která je běžná pro většinu zařízení v základních cenových kategoriích a dostačující pro pořízení záznamu v dobré kvalitě. Velmi slušná je také hodnota snímkové frekvence, 50 fps přináší plynulý obraz i v rychlých scénách. Co se týče podpory paměťových médií, komunikuje kamera s paměťovými kartami typu Micro SD.

Parametr Tento produkt
Filtry Ne
Rozlišení videa (px) 1920 x 1080
Formáty výchozího souboru MPEG-4
Snímková frekvence videa (snímky za sekundu) 50
Paměťová média Micro SD

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé HDR-CX405 jsou spokojení především s jednoduchostí kamery, jejími příznivými rozměry a hmotností, která ji předurčuje pro velmi snadnou manipulaci. Naopak za slabinu podle nich lze považovat především méně kvalitní fotografické snímky pořízené kamerou.

Naše hodnocení a závěr

Kameru hodnotíme velmi kladně. Díky přijatelné ceně se kamera stává dostupnou i pro neprofesionální využití a nabízí ve střední cenové třídě velmi dobré parametry. Jejími hlavními doménami jsou celková kompaktnost a kvalita pořízeného záznamu. Slabinu lze naopak spatřovat v horších vlastnostech fotoaparátu a občasných problémech v horších světelných podmínkách.

6 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sony HDR-CX405

Sony HDR-CX405

6 000 Kč Orientační cena