Menu

Recenze a porovnání Belatrix Relax 115

Doporučujeme Při nákupu v kategorii vířivek pro 2 osoby

  • Nízká cena
  • Vysoká maximální teplota
  • Pomalé ohřívání vody
  • Slabší filtrační čerpadlo
10 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Vířivka Belatrix s objemem 600 l pojme dvě dospělé osoby a případně jedno až dvě děti . Tento čtvercový model je vyrobený z odolného polyesteru laminovaného PVC a je vybavený klasickým napájením 220-240 V. Příkon této vířivky naptří k nejvyšším, 1 200 W je naopak spíše na spodní hranici. K tomu se váže i poměrně pomalé ohřívání vody o 1,5°C za hodinu, které kritizují i někteří uživatelé. Maximální teplota, které tato vířivka dosáhne, je 42°C, v tom se tento model vyrovná i dražší konkurenci. Filtrace je kartušová, tedy standardní a výkon filtračního čerpadla je 30 W, což je jedna z nejnižších hodnot. Pokud se zaměříme na perličkovou masáž této vířivky, její výkon je 600 W, tady poměrně standardní, a pracuje se 130 tryskami, což je na vířivku pro dvě osoby poměrně vysoký počet.

Parametr Tento produkt
Objem (l) 600
Tvar Čtverec
Materiál Polyester laminovaný PVC
Napájení (V) 220-240
Příkon topení (W) 1 200
Rychlost ohřevu vody (°C/hod) 1,5
Maximální teplota ohřevu vody (°C) 42
Typ filtrace Kartušová
Výkon filtračního čerpadla (W) 30
Počet vzduchových trysek 130
Výkon perličkové masáže (W) 600

Vybavení a funkce

Ve výbavě se vířivka Belatrix Relax drží spíše základů. Mezi ty patří displej na ovládacím panelu, díky kterému budete mít přehled nejen o teplotě lázně. Nechybí ani podložka na ochranu vířivky před poškozením a vrchní kryt, který zajistí čistotu vody. Co ve výbavě tohoto modelu nenajdete, je manometr, který slouží k měření tlaku.

Jak již bylo zmíněno, tato vířivka má tvar čverce. Jedna strana tohoto čtverce měří 1,55 m, výška vířivky je potom 0,65 m. Hmotost 27 kg patří v kategorii vířivek pro dvě osoby k lehce vyšším, rozhodně ale nejde o nijak vysokou hmotnost, se kterou by se obtížně manipulovalo.

Parametr Tento produkt
HWT Ne
SWS Ne
Displej Ano
Samonafukování Ano
Manometr Ne
Vrchní kryt Ano
Podložka na zem Ano
Šířka (m) 1,55
Délka (m) 1,55
Výška (m) 0,65
Hmotnost (kg) 27

Závěr

Slabinou vířivky Belatrix Relax 115 je poměrně pomalé zahřívání způsobené slabším příkonem, v dalších ohledech je spíše průměrná. Potěší ovšem maximální dosažitelnou teplotou a počtem vzduchových trysek. Výbavou příliš nenadchne, drží se ale dobrých základů. V dané cenové kategorii jde stále velmi přesvědčivý model, který vás potěší zejména v případě, že nechcete do vířivky investovat velké částky, ale stále toužíte po produktu na dobré úrovni. Pokud si naopak neváháte připlatit za vychytanější model, doporučujeme zvážit vířivku Hanscraft MSpa M-001LS Nest Alpine Lite.

10 500 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Belatrix Relax 115

Belatrix Relax 115

10 500 Kč Orientační cena