Menu

Recenze a porovnání Belatrix Relax 115

v kategorii Vířivky pro 2 osoby

Klady

  • Nízká cena
  • Vysoká maximální teplota

Zápory

  • Pomalé ohřívání vody
  • Slabší filtrační čerpadlo
10 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Vířivka Belatrix s objemem 600 l pojme dvě dospělé osoby a případně jedno až dvě děti . Tento čtvercový model je vyrobený z odolného polyesteru laminovaného PVC a je vybavený klasickým napájením 220-240 V. Příkon této vířivky naptří k nejvyšším, 1 200 W je naopak spíše na spodní hranici. K tomu se váže i poměrně pomalé ohřívání vody o 1,5°C za hodinu, které kritizují i někteří uživatelé. Maximální teplota, které tato vířivka dosáhne, je 42°C, v tom se tento model vyrovná i dražší konkurenci. Filtrace je kartušová, tedy standardní a výkon filtračního čerpadla je 30 W, což je jedna z nejnižších hodnot. Pokud se zaměříme na perličkovou masáž této vířivky, její výkon je 600 W, tady poměrně standardní, a pracuje se 130 tryskami, což je na vířivku pro dvě osoby poměrně vysoký počet.

Parametr Tento produkt
Objem (l)

600

Tvar

Čtverec

Materiál

Polyester laminovaný PVC

Napájení (V)

220-240

Příkon topení (W)

1 200

Rychlost ohřevu vody (°C/hod)

1,5

Maximální teplota ohřevu vody (°C)

42

Typ filtrace

Kartušová

Výkon filtračního čerpadla (W)

30

Počet vzduchových trysek

130

Výkon perličkové masáže (W)

600

Vybavení a funkce

Ve výbavě se vířivka Belatrix Relax drží spíše základů. Mezi ty patří displej na ovládacím panelu, díky kterému budete mít přehled nejen o teplotě lázně. Nechybí ani podložka na ochranu vířivky před poškozením a vrchní kryt, který zajistí čistotu vody. Co ve výbavě tohoto modelu nenajdete, je manometr, který slouží k měření tlaku.

Jak již bylo zmíněno, tato vířivka má tvar čverce. Jedna strana tohoto čtverce měří 1,55 m, výška vířivky je potom 0,65 m. Hmotost 27 kg patří v kategorii vířivek pro dvě osoby k lehce vyšším, rozhodně ale nejde o nijak vysokou hmotnost, se kterou by se obtížně manipulovalo.

Parametr Tento produkt
Změkčovač vody (HWT)

Ne

Solinátor (SWS)

Ne

Displej

Ano

Samonafukování

Ano

Manometr

Ne

Vrchní kryt

Ano

Podložka na zem

Ano

Šířka (m)

1,55

Délka (m)

1,55

Výška (m)

0,65

Hmotnost (kg)

27

Závěr

Slabinou vířivky Belatrix Relax 115 je poměrně pomalé zahřívání způsobené slabším příkonem, v dalších ohledech je spíše průměrná. Potěší ovšem maximální dosažitelnou teplotou a počtem vzduchových trysek. Výbavou příliš nenadchne, drží se ale dobrých základů. V dané cenové kategorii jde stále velmi přesvědčivý model, který vás potěší zejména v případě, že nechcete do vířivky investovat velké částky, ale stále toužíte po produktu na dobré úrovni. Pokud si naopak neváháte připlatit za vychytanější model, doporučujeme zvážit vířivku Hanscraft MSpa M-001LS Nest Alpine Lite.

10 500 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: Belatrix Relax 115
Kristýna Hašková
Kristýna je redaktorka, která se tématu vířivek věnuje dlouhodobě. Podrobně zná jejich fungování, typy i výrobce, takže dokáže poradit s jejich výběrem. Kromě odborných zdrojů čerpá z diskuzních fór uživatelů vířivek. Zná proto všechny záludnosti a ví, pro koho se daný typ vířivky hodí nejvíc. Kromě vířivek se zabývá i tématem infrasaun a oblastem zdraví a krásy.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Belatrix Relax 115

Belatrix Relax 115

10 500 Kč Orientační cena