Recenze a porovnání Belatrix Welly 150

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Vířivky pro 6 a více osob

Klady:

Počet vzduchových trysek

Zápory:

Pomalejší ohřev vody

14 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

V kategorii vířivek pro více než čtyři osoby patří model Belatrix Welly 150 k těm nejobjemnějším. Pokud tedy hledáte rozměrnou vířivku, do které se opravdu pohodlně vleze celá rodina nebo parta přátel, můžeme vám tento model s objemem 1 200 l doporučit. Jeí napájení je standardní, tedy 220-240 V. Tato kruhová vířivka je vyrobená z odolného laminovaného polyesteru. Co se týče příkonu, rozhodně nepatří k nejvyšším, 1 200 W zvládne za hodinu ohřát vodu jen o 1,5°C, což je jedna z nejnižších hodnot, na které u vířivek narazíme. Maximální dosažitelná teplota naopak patří k nejvyšším, topidlo dokáže vodu ohřát až na 42°C. Filtrace je kartušová a filtrační čerpadlo má výkon 30 W, tedy jeden z nižších. Výon perličkové masáže 600 W také patří k nižším, ovšem počet trysek je slušný, u vířivky jich najedeme 130.

Parametr Tento produkt
Objem (l)  1 200
Tvar  Kruh
Materiál  Polyester laminovaný PVC
Napájení (V)  220-240
Příkon topení (W)  1 200
Rychlost ohřevu vody (°C/hod)  1,5
Maximální teplota ohřevu vody (°C)  42
Typ filtrace  Kartušová
Výkon filtračního čerpadla (W)  30
Počet vzduchových trysek  130
Výkon perličkové masáže (W)  600

Vybavení a funkce

Co se týče vybavení, drží se vířivka Belatrix velmi dobře. Nechybí jí displej, bez kterého se takřka neobejdete, stejně jako nepostrádá vrchní kryt a podložku, které ochrání vířivku z obou stran. Se sestavením a uvedením do provozu vám pomůže instruktážní video, narozdíl od některých jiných modelů jí ovšem chybí manometr. Rozměrově patří v našem výběru k největším, její průměr je 2,08 m a výška 0,65 m. Hmotnost 29 kg není nijak dramatická a mohl by si s ní poradit i jeden člověk.

Parametr Tento produkt
Displej  Ano
Samonafukování  Neuvedeno
Manometr  Ne
Vrchní kryt  Ano
Podložka na zem  Ano
Šířka (m) 2,08
Délka (m) 2,08
Výška (m) 0,65
Hmotnost (kg) 29

Závěr

Vířivka Belatrix Welly 150 má své slabší i silnější stránky. Mezi slabší patří rychlost ohřevu způsobená slabším příkonem a nižší výkon filtrace, mezi silnější potom příjemná výbava a nemalý počet vzduchových trysek. Proto ji můžeme doporučit jako model s dobrou bilancí ceny a výkonu. Pokud toužíte po vířivce s lepšími parametry, co se výkonu i výbavy týče, doporučujeme zvážit také model Hanscraft MSpa M-019LS Alpine Lite. Kdyby vás naopak zajímala cenově dostupnější varianta, můžeme vám doporučit vířivku Bestway 54112 Lay-Z-Spa Vegas.