Recenze vířivky Belatrix Welly 150 | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Belatrix Welly 150

Klady a zápory

Klady

  • Vysoký počet vzduchových trysek
  • Vysoká maximální teplota

Zápory

  • Pomalejší ohřev vody
  • Slabší nabídka funkcí
13 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

V kategorii vířivek pro více než čtyři osoby patří model Belatrix Welly 150 k těm nejobjemnějším. Pokud tedy hledáte rozměrnou vířivku, do které se opravdu pohodlně vleze celá rodina nebo parta přátel, můžeme vám tento model s objemem 1 200 l doporučit. Jeí napájení je standardní, tedy 220-240 V. Tato kruhová vířivka je vyrobená z odolného laminovaného polyesteru. Co se týče příkonu, rozhodně nepatří k nejvyšším, 1 200 W zvládne za hodinu ohřát vodu jen o 1,5°C, což je jedna z nejnižších hodnot, na které u vířivek narazíme. Maximální dosažitelná teplota naopak patří k nejvyšším, topidlo dokáže vodu ohřát až na 42°C. Filtrace je kartušová a filtrační čerpadlo má výkon 30 W, tedy jeden z nižších. Výon perličkové masáže 600 W také patří k nižším, ovšem počet trysek je slušný, u vířivky jich najedeme 130.

Parametr Tento produkt
Objem (l)

1 200

Tvar

Kruh

Materiál

Polyester laminovaný PVC

Napájení (V)

220-240

Příkon topení (W)

1 200

Rychlost ohřevu vody (°C/hod)

1,5

Maximální teplota ohřevu vody (°C)

42

Typ filtrace

Kartušová

Výkon filtračního čerpadla (W)

30

Počet vzduchových trysek

130

Výkon perličkové masáže (W)

600

Vybavení a funkce

Co se týče vybavení, drží se vířivka Belatrix velmi dobře. Nechybí jí displej, bez kterého se takřka neobejdete, stejně jako nepostrádá vrchní kryt a podložku, které ochrání vířivku z obou stran. Se sestavením a uvedením do provozu vám pomůže instruktážní video, narozdíl od některých jiných modelů jí ovšem chybí manometr. Rozměrově patří v našem výběru k největším, její průměr je 2,08 m a výška 0,65 m. Hmotnost 29 kg není nijak dramatická a mohl by si s ní poradit i jeden člověk.

Parametr Tento produkt
Změkčovač vody (HWT)

Ne

Solinátor (SWS)

Ne

Displej

Ano

Manometr

Ne

Vrchní kryt

Ano

Podložka na zem

Ano

Šířka (m)

2,08

Délka (m)

2,08

Výška (m)

0,65

Hmotnost (kg)

29

Závěr

Vířivka Belatrix Welly 150 má své slabší i silnější stránky. Mezi slabší patří rychlost ohřevu způsobená slabším příkonem a nižší výkon filtrace, mezi silnější potom příjemná výbava a nemalý počet vzduchových trysek. Proto ji můžeme doporučit jako model s dobrou bilancí ceny a výkonu. Pokud toužíte po vířivce s lepšími parametry, co se výkonu i výbavy týče, doporučujeme zvážit také model Hanscraft MSpa M-019LS Alpine Lite. Kdyby vás naopak zajímala cenově dostupnější varianta, můžeme vám doporučit vířivku Bestway 54112 Lay-Z-Spa Vegas.

13 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Belatrix Welly 150
Eliška Srncová nasbírala za léta působení v naší redakci bohaté zkušenosti s výběrem a srovnáváním produktů. Každé téma má pečlivě nastudované z českých i zahraničních odborných zdrojů, poradí vám tak nejen, jak vířivku vybrat, ale také jaké budou přibližné náklady na její provoz nebo jaký vliv může mít na vaše zdraví. Pro milovníky relaxace připravila také obsáhlý výběr knih, mezi její témata potom patří i velké domácí spotřebiče nebo potřeby pro děti.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Belatrix Welly 150

Belatrix Welly 150

13 000 Kč Orientační cena