Menu

Recenze a porovnání Bestway 54148 Lay-Z-Spa Paris

v kategorii Vířivky pro 4 osoby

Klady

  • Výkonné filtrační čerpadlo
  • Výkon perličkové masáže

Zápory

  • Slabší výbava
  • Menší počet vzduchových trysek
10 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kruhová vířivka Bestway 54148 Lay-Z-Spa Paris má objem 806 l a je určená pro čtyři osoby. Jejím výrobním materiálem je PVC, tedy poměrně standardní varianta. S jejím zapojením nebudete mít starosti, napájení je 220-240 V a stačí ji tak jen zapojit do zásuvky. V kategorii vířivek pro čtyři osoby patří příkon tohoto modelu spíše k nižším, to se ale výrazně nepodepsalo na rychlosti ohřevu, 1,5-2°C za hodinu je stále velmi dobrá hodnota. Nejvyšší dosažitelná teplota je 40°C, pro vířivky určené pro čtyři osoby je běžná, některé modely ale zvládají i jeden dva stupně navíc.

Pokud se podíváme na filtraci modelu, nečeká nás žádné překvapení, kartušová varianta je v případě vířivek zkrátka stálicí. Potěší ovšem výkon filtračního čerpadla, 50 W patří k poměrně pěkným hodnotám. Na druhou stranu počet trysek příliš neosloví, 87 je výrazně menší hodnota, než jakou najdeme u konkurenčních modelů. I přes menší počet trysek má ale perličková lázeň slušný výkon, konkrétně 800 W.

Parametr Tento produkt
Objem (l)

806

Tvar

Kruh

Materiál

PVC

Napájení (V)

220-240

Příkon topení (W)

2 050

Rychlost ohřevu vody (°C/hod)

1,5-2

Maximální teplota ohřevu vody (°C)

40

Typ filtrace

Kartušová

Výkon filtračního čerpadla (W)

50

Počet vzduchových trysek

87

Výkon perličkové masáže (W)

800

Vybavení a funkce

Vzhledem k cenové kategorii vířivky Bestway 54148 Lay-Z-Spa Paris je vcelku pochopitelné, že výbava nebude patřit k nejpestřejším. U této vířivky najdeme podložku a vrchní kryt, o ochranu vířivky se tak nemusíte bát. Ovládání vám usnadí displej, který je součástí ovladacího panelu. Ve výbavě chybí manometr, správný tlak při nafukování tak zůstane spíše na vašem odhadu. Specialitou tohoto modelu je LED podsvícení, které slouží jako světelná terapie.

Průměr tohoto kruhového modelu je 1,96 m, výška 0,66 m. Vířivka váží 40 kg, což je v této kategorii spíše nižší hmotnost a manipulace s nenapuštěnou lázní by tak nemusela být nijak složitá, s trochou štěstí si s ní poradí i jeden zdatnější člověk.

Parametr Tento produkt
Displej

Ano

Manometr

Ne

Vrchní kryt

Ano

Podložka na zem

Ano

Šířka (m)

1,96

Délka (m)

1,96

Výška (m)

0,66

Hmotnost (kg)

40

Závěr

Vířivka Bestway 54148 Lay-Z-Spa Paris potěší slušným provedením za nízkou cenu. Její příkon sice nepatří k nejvyšším v této kategorii, vodu ale ohřeje poměně rychle. Nemá velký počet vzduchových trysek, zato potěší výkonem perličkové lázně a také výkonem čerpadla. Její výbava nepatří k nejpestřejším, ale narozdíl od konkurence má navíc také světelnou terapii. Tento model tedy má své menší nedostatky, ty jsou ale často vyvážené něčím navíc a obecně jej hodnotíme velmi pozitivně. Pokud proto hledáte mobilní vířivku, ale není vám po chuti investovat do ní nemalé peníze, může být tento cenově dostupý model pro vás to pravé ořechové. Jestli naopak hledáte variantu s o něco lešími parametry, popřípadě zpracováním, můžeme vám doporučit model Intex 28454 Jet & Bubble Spa Deluxe Octagon.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: Bestway 54148 Lay-Z-Spa Paris
Kristýna Hašková
Kristýna je redaktorka, která se tématu vířivek věnuje dlouhodobě. Podrobně zná jejich fungování, typy i výrobce, takže dokáže poradit s jejich výběrem. Kromě odborných zdrojů čerpá z diskuzních fór uživatelů vířivek. Zná proto všechny záludnosti a ví, pro koho se daný typ vířivky hodí nejvíc. Kromě vířivek se zabývá i tématem infrasaun a oblastem zdraví a krásy.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Bestway 54148 Lay-Z-Spa Paris

Bestway 54148 Lay-Z-Spa Paris

10 000 Kč Orientační cena