Recenze vířivky Hanscraft MSpa Alpine M-009 LS Lite | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Hanscraft MSpa Alpine M-009 LS Lite

Klady a zápory

Klady

  • Bohatá výbava
  • Výkonné filtrační čerpadlo

Zápory

  • Pomalejší ohřev
  • Menší výkon perličkové masáže
12 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Vířivka od značky Hanscraft patří s objemem 650 l k největším modelům v této kategorii a kromě dvou dospělých osob se tak do ní vlezou až dvě děti. Tato čtvercová vířivka je z materiálu RhinoTech, který patří k nejodolnějším na trhu. Napájení 220-240 V znamená, že vířivku stačí jen zapojit do zásuvky a použíat bez dalších starostí. Příkon 1 500 W patří k nejvyšším v kategorii vířivek pro dvě osoby, ovšem kvůli většímu objemu se bude zahřívat o něco pomaleji, než některé další modely, konkrétně 1,2-1,8°C za hodinu. Výsledná maximální teplota je až 42°C, tedy jedna z nejvyšších teplot na trhu.

Kartušová filtrace nepřekvapí, u mobilních vířivek je standardem. Zato výkon filtračního čerpadla potěší, 60 W patří k nejvyšším hodotám v našem testu a tato vířivka výkonem filtrace předčí i řadu objemnějších modelů. Počet vzduchových trysek je spíše průměrný až nižší, 108 trysek je poháněno výkonem 600 W, který patří ke standarním hodnotám.

Parametr Tento produkt
Objem (l)

650

Tvar

Čtverec

Materiál

RhinoTech

Napájení (V)

220-240

Příkon topení (W)

1 500

Rychlost ohřevu vody (°C/hod)

1,2-1,8

Maximální teplota ohřevu vody (°C)

42

Typ filtrace

Kartušová

Výkon filtračního čerpadla (W)

60

Počet vzduchových trysek

108

Výkon perličkové masáže (W)

600

Vybavení a funkce

Co se týče výbavy, zde nemáme vířivce MSpa Alpine M-009 co vytknout, ne vždy je ale výbava u všech prodejců stejná. Nezbytností je v dnešní době malý displej na ovládacím panelu, díky kterému máte přehled mimo jiné o teplotě vody. Pro snadné zprovoznění vířivky je součástí výbavy také instruktážní video, funkce samonafukování a manometr pro kontrolu tlaku. Ve výbavě najdete také kryt a podložku na zem pro ochranu vířivky před nečistotami a prodřením.

Jedna strana tohoto čtvercového modelu měří 1,58 m, výška vířivky je 0,68 m. Hmotnost nenapuštěné vířivky je 21,2 kg, což není nijak vysoká hmotnost a nemusíte se bát, že by vám instalace vířivky způsobila zbytečné komplikace.

Parametr Tento produkt
Displej

Ano

Samonafukování

Ano

Manometr

Ano

Vrchní kryt

Ano

Podložka na zem

Ano

Šířka (m)

1,58

Délka (m)

1,58

Výška (m)

0,68

Hmotnost (kg)

21,2

Závěr

V podstatě jedinou slabinou vířivky Hanscraft MSpa Alpine M-009 LS Lite je rychlost jejího zahřívání, která nepatří k nejvyšším. Nejde ovšem ani o nejnižší hodnotu, jen si zkrátka na vyhřátí lázně počkáte o něco déle, než u některých konkurenčních modelů. Standardu se potom drží v otázce typu filtrace, která je kartušová, a výkonu perličkové masáže. Na druhou stranu ale patří filtrační čerpadlo k nejvýkonnějším na trhu. Pozitivem je také pestrá výbava, která napomůže snadnému sestavení a zprovoznění vířivky, stejně jako komfortnímu používání. Vzato kolem a kolem jde o vynikající model za slušnou cenu. Pokud by pro vás investice do této vířivky byla přece jen příliš vysoká, doporučujeme zvážit také model Belatrix Relax 115, který představuje cenově dostupnější řešení.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Hanscraft MSpa Alpine M-009 LS Lite
Eliška Srncová nasbírala za léta působení v naší redakci bohaté zkušenosti s výběrem a srovnáváním produktů. Každé téma má pečlivě nastudované z českých i zahraničních odborných zdrojů, poradí vám tak nejen, jak vířivku vybrat, ale také jaké budou přibližné náklady na její provoz nebo jaký vliv může mít na vaše zdraví. Pro milovníky relaxace připravila také obsáhlý výběr knih, mezi její témata potom patří i velké domácí spotřebiče nebo potřeby pro děti.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Hanscraft MSpa Alpine M-009 LS Lite

Hanscraft MSpa Alpine M-009 LS Lite

12 000 Kč Orientační cena