Recenze a porovnání Hanscraft MSpa Alpine M-009 LS Lite

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Vířivky pro 2 osoby

Klady:

Bohatá výbava

Výkonné filtrační čerpadlo

Zápory:

Pomalejší ohřev

Menší výkon perličkové masáže

12 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Vířivka od značky Hanscraft patří s objemem 650 l k největším modelům v této kategorii a kromě dvou dospělých osob se tak do ní vlezou až dvě děti. Tato čtvercová vířivka je z materiálu RhinoTech, který patří k nejodolnějším na trhu. Napájení 220-240 V znamená, že vířivku stačí jen zapojit do zásuvky a použíat bez dalších starostí. Příkon 1 500 W patří k nejvyšším v kategorii vířivek pro dvě osoby, ovšem kvůli většímu objemu se bude zahřívat o něco pomaleji, než některé další modely, konkrétně 1,2-1,8°C za hodinu. Výsledná maximální teplota je až 42°C, tedy jedna z nejvyšších teplot na trhu.

Kartušová filtrace nepřekvapí, u mobilních vířivek je standardem. Zato výkon filtračního čerpadla potěší, 60 W patří k nejvyšším hodotám v našem testu a tato vířivka výkonem filtrace předčí i řadu objemnějších modelů. Počet vzduchových trysek je spíše průměrný až nižší, 108 trysek je poháněno výkonem 600 W, který patří ke standarním hodnotám.

Parametr Tento produkt
Objem (l)  650
Tvar  Čtverec
Materiál  RhinoTech
Napájení (V)  220-240
Příkon topení (W)  1 500
Rychlost ohřevu vody (°C/hod)  1,2-1,8
Maximální teplota ohřevu vody (°C)  42
Typ filtrace  Kartušová
Výkon filtračního čerpadla (W)  60
Počet vzduchových trysek  108
Výkon perličkové masáže (W)  600

Vybavení a funkce

Co se týče výbavy, zde nemáme vířivce MSpa Alpine M-009 co vytknout, ne vždy je ale výbava u všech prodejců stejná. Nezbytností je v dnešní době malý displej na ovládacím panelu, díky kterému máte přehled mimo jiné o teplotě vody. Pro snadné zprovoznění vířivky je součástí výbavy také instruktážní video, funkce samonafukování a manometr pro kontrolu tlaku. Ve výbavě najdete také kryt a podložku na zem pro ochranu vířivky před nečistotami a prodřením.

Jedna strana tohoto čtvercového modelu měří 1,58 m, výška vířivky je 0,68 m. Hmotnost nenapuštěné vířivky je 21,2 kg, což není nijak vysoká hmotnost a nemusíte se bát, že by vám instalace vířivky způsobila zbytečné komplikace.

Parametr Tento produkt
Displej  Ano
Samonafukování  Ano
Manometr  Ano
Vrchní kryt  Ano
Podložka na zem  Ano
Šířka (m) 1,58
Délka (m) 1,58
Výška (m) 0,68
Hmotnost (kg) 21,2

Závěr

V podstatě jedinou slabinou vířivky Hanscraft MSpa Alpine M-009 LS Lite je rychlost jejího zahřívání, která nepatří k nejvyšším. Nejde ovšem ani o nejnižší hodnotu, jen si zkrátka na vyhřátí lázně počkáte o něco déle, než u některých konkurenčních modelů. Standardu se potom drží v otázce typu filtrace, která je kartušová, a výkonu perličkové masáže. Na druhou stranu ale patří filtrační čerpadlo k nejvýkonnějším na trhu. Pozitivem je také pestrá výbava, která napomůže snadnému sestavení a zprovoznění vířivky, stejně jako komfortnímu používání. Vzato kolem a kolem jde o vynikající model za slušnou cenu. Pokud by pro vás investice do této vířivky byla přece jen příliš vysoká, doporučujeme zvážit také model Belatrix Relax 115, který představuje cenově dostupnější řešení.

Další recenze

Kompletní porovnání