Menu

Recenze a porovnání Intex 28442 Purespa Greywood Deluxe HWS 1100

83,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Vířivky pro 6 a více osob

Klady

  • 170 trysek
  • Automatická regulace tlaku
  • Změkčování vody

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Průměrný ohřev vody
  • Nemá solinátor
19 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kulatá vířivka Intex 28442 Purespa Greywood Deluxe HWS 1100 o objemu 1 098 je vhodná až pro šest osob, i tak se ale v této kapacitní kategorii v době psaní recenze (prosinec 2020) najdou modely i o 100 litrů objemnější. Je proto na zvážení, kolik osob bude chtít vířivku současně využívat, aby dosáhli kýženého pohodlí. Vířivka je z materiálu Fiber-Tech, který by měl zajistit dobrou odolnost i při změnách okolní teploty.

Výkonem se tento model značky Intex řadí ke standardu ve své kategorii. Disponuje kartušovou filtrací, příkon topení dosahuje 2 200 W a vířivka dokáže ohřát vodu o 1 až 2 stupně za hodinu. Maximální teplota vody nepřesáhne 40 °C, některé, zpravidla menší vířivky nabídnou i 42 °C. Vířivka však vyniká počtem trysek, kterých je zde dokonce 170. Je tedy vhodná i pro náročnější uživatele, kteří se při odpočinku v horké vodě neobejdou bez masáže. Její výkon bude běžných 800 W.

Parametr Tento produkt
Objem (l)

1 098

Tvar

Kruh

Materiál

Fiber-Tech

Napájení (V)

220-240

Příkon topení (W)

2 200

Rychlost ohřevu vody (°C/hod)

1-2

Maximální teplota ohřevu vody (°C)

40

Typ filtrace

Kartušová

Počet vzduchových trysek

170

Výkon perličkové masáže (W)

800

Vybavení a funkce

U modelu 28442 Purespa Greywood Deluxe HWS 1100 nepřekvapí většině vířivek společná podložka na zem, kryt či displej, ten je ale možné použít i jako dálkové ovládání. Instalaci i provoz navíc zjednoduší i možnost samonafukování a také automatická regulace tlaku vzduchu, který tedy nemusíte kontrolovat a vzduch ručně upouštět, o to se vířivka postará sama.

Dočkáte se také systému HWT, který dokáže změkčovat vodu. Tím prodlužuje vířivce životnost, protože se v jejích útrobách nebude usazovat vodní kámen. Měkká voda je navíc vhodná i pro citlivou pokožku nejen u dětí. Vířivka má tvar kruhu o průměru 2,16 metru, jedná se proto o prostornější model v našem srovnání. Její hmotnost je navíc 51 kg, manipulace s ní proto může být náročnější, je tedy dobré jí vyhradit jedno stálé místo.

Parametr Tento produkt
Změkčovač vody (HWT)

Ano

Solinátor (SWS)

Ne

Displej

Ano

Samonafukování

Ano

Manometr

Ne

Vrchní kryt

Ano

Podložka na zem

Ano

Šířka (m)

2,16

Délka (m)

2,16

Výška (m)

71

Hmotnost (kg)

51

Závěr

Mobilní vířivku Intex 28442 Purespa Greywood Deluxe HWS 1100 můžeme doporučit i pro náročnější uživatele a kromě toho také do rodin s dětmi. Svým objemem 1 098 l je vhodná i pro 6 osob. Má kruhovitý tvar a zaujme především vysokým počtem trysek, a to 170. Výkonem se drží u průměru, topení o síle 2 200 W dokáže ohřát vodu o 1-2 stupně za hodinu, maximálně však na 40 °C.

Samozřejmostí je u většiny vířivek kartušová filtrace, displej, kryt či podložka na zem. Tento model se dokáže sám nafouknout i regulovat tlak vzduchu. Potěší i systém HWT na změkčování vody. Vířivka však zabere více prostoru a je také poměrně těžká. Pokud sháníte šestimístnou vířivku, se kterou by se dalo lépe manipulovat, mohla by se vám hodit například Belatrix Welly 150, které ale chybí některé pokročilé funkce.

19 000 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: Intex 28442 Purespa Greywood Deluxe HWS 1100 | Hodnocení: 83,0 %
Kristýna Hašková
Kristýna je redaktorka, která se tématu vířivek věnuje dlouhodobě. Podrobně zná jejich fungování, typy i výrobce, takže dokáže poradit s jejich výběrem. Kromě odborných zdrojů čerpá z diskuzních fór uživatelů vířivek. Zná proto všechny záludnosti a ví, pro koho se daný typ vířivky hodí nejvíc. Kromě vířivek se zabývá i tématem infrasaun a oblastem zdraví a krásy.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den, jde k vířivce 28442 Purespa Greywood Deluxe HWS 1100 připojit písková filtrace ? Popř. jaký typ ?

Děkuji za odpověď.

Jan Bubík

Dobrý den,
připojení pískové filtrace není možné.

Eliška Srncová, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Intex 28442 Purespa Greywood Deluxe HWS 1100

Intex 28442 Purespa Greywood Deluxe HWS 1100

19 000 Kč Orientační cena