Menu

Recenze a porovnání Intex 28454 Pure Spa Jet & Bubble Spa Deluxe Octagon

v kategorii Vířivky pro 4 osoby

Klady

  • Rychlý ohřev vody
  • Pestrá výbava
  • Výkon perličkové masáže

Zápory

  • Vysoká cena
  • Chybí manometr
33 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Vířivka s příkonem topení 2200 W je zárukou efektivního ohřevu vody. To ostatně potvrzuje i rychlost ohřevu, která dosahuje až 2,5 °C za hodinu, což byla v našem srovnání (v červenci 2020) jedna z nejvyšších hodnot. Voda se ohřeje maximálně na 40 °C, což je teplota spíše průměrná, některé menší vířivky popostrčí teploměr ještě o pár stupňů výš. Bazén pojme 795 litrů vody, což je objem, který umožní pohodlné posezení čtyřem dospělým osobám. Kartušová filtrace je na trhu s vířivkami standardem. Výrobce sice neudává výkon čerpadla ve wattech, v produktových materiálech však píše, že čerpadlo přefiltruje 1741 litrů za hodinu. Objem 795 litrů by tedy mělo zvládnout za méně než 30 minut. Počtem 124 trysek vířivka nevybočuje z řady podobných výrobků, samotný počet trysek však jako vypovídající kritérium intenzity masáže nestačí. 800W výkon perličkové masáže je opět nadprůměrný, takže se můžete těšit na silnější promasírování namožených svalů.

Parametr Tento produkt
Objem (l)

795

Tvar

Osmiúhelník

Materiál

Fiber-Tech

Napájení (V)

220-240

Příkon topení (W)

2 200

Rychlost ohřevu vody (°C/hod)

1,5-2,5

Maximální teplota ohřevu vody (°C)

40

Typ filtrace

Kartušová

Počet vzduchových trysek

124

Výkon perličkové masáže (W)

800

Vybavení a funkce

Také v oblasti vybavení a funkcí budeme tuto vířivku hodnotit kladně. Plusem je například HWT – systém změkčení vody. Měkká voda jednak prodlužuje životnost vířivky, jednak je šetrnější k lidské pokožce. Díky SWS systému se zase vyhnete používání chloru. K vašemu komfortu přispěje LED displej a funkce samonafukování. Podložka a vrchní kryt jsou u této vířivky samozřejmostí. Co vás možná nepotěší, je však její hmotnost. I bez vody váží vířivka 70 kg, takže u jejího přesunu se i několik lidí docela nadře.

Parametr Tento produkt
Změkčovač vody (HWT)

Ano

Solinátor (SWS)

Ano

Displej

Ano

Samonafukování

Ano

Manometr

Ne

Vrchní kryt

Ano

Podložka na zem

Ano

Šířka (m)

2,01

Délka (m)

2,01

Výška (m)

0,71

Hmotnost (kg)

70

Závěr

Intex 28454 Pure Spa Jet & Bubble Spa Deluxe Octagon je vířivkou, která uspokojí i náročnější zákazníky. Poskytne prostor čtyřem dospělým osobám. Mezi nejvýraznější přednosti patří rychlost ohřevu, která dosahuje až 2,5 °C za hodinu. Maximální teplota vody atakuje hranici 40 °C, což je na trhu s vířivkami standardní hodnota. Výkonem perličkové masáže 800 wattů vířivka přesahuje průměr našeho srovnání. Z dalších funkcí vás potěší systém změkčování vody a také možnost využívat sůl místo bazénové chemie. Nedostatkem by naopak mohla být poměrně vysoká cena nebo chybějící manometr.

Pokud vám nedělá problém poněkud slevit z nároků a dáváte přednost levnějšímu řešení, doporučujeme vám zvážit vířivku Intex 28476 Purespa Bubble Massage.

33 000 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: Intex 28454 Pure Spa Jet & Bubble Spa Deluxe Octagon
Kristýna Hašková
Kristýna je redaktorka, která se tématu vířivek věnuje dlouhodobě. Podrobně zná jejich fungování, typy i výrobce, takže dokáže poradit s jejich výběrem. Kromě odborných zdrojů čerpá z diskuzních fór uživatelů vířivek. Zná proto všechny záludnosti a ví, pro koho se daný typ vířivky hodí nejvíc. Kromě vířivek se zabývá i tématem infrasaun a oblastem zdraví a krásy.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den,
může být tato vířivka v provozu celoročně? To znamená i v mrazu?
Děkuji a přeji hezký den.
Domasová

Monika Domsaová

Dobrý den, vířivku je vhodné používat pouze pokud je okolní teplota 4 °C a vyšší. V mrazu hrozí její poškození.

Eliška Srncová, redaktor

Muže být tato vířivka udržována stále při teplotě 35-40 °C celoročně včetně zimy?

Lenka Machotova

Dobrý den, vířivku není vhodné používat, pokud je okolní teplota nižší než 4 °C, mohlo by dojít k jejímu poškození.

Eliška Srncová, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Intex 28454 Pure Spa Jet & Bubble Spa Deluxe Octagon

Intex 28454 Pure Spa Jet & Bubble Spa Deluxe Octagon

33 000 Kč Orientační cena