Recenze a porovnání Intex 28456 Pure Spa Jet & Bubble Octagon

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Vířivky pro 6 a více osob

Datum doporučení: Červen 2018

Klady:

Použití slané vody

Systém změkčování vody

Zápory:

Vysoká hmotnost

Pořizovací cena

25 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Vířivka Intex 28456 Pure Spa Jet & Bubble Octagon patří s objemem 1 098 l k objemnějším modelům na trhu a doporučit ji tak můžeme pro 4-6 osob. Tomu nahrává i méně obvyklý tvar osmiúhelníku. Díky vysokému příkonu topení se i přes velký objem voda ve vířivce ohřívá poměrně rychle, zvládne až 2°C za hodinu. U takového objemu bývá běžnější rychlost 1,5 – 1,8°C za hodinu. Maximální teplota ve vířivce je 40°C, v tomto ohledu ji některé konkurenční modely překonávají, mohou dosáhnout až 42°C. Nadstandardní je naopak počet vzduchových trysek, ve vířivce jich najdeme 140, běžnější počet je kolem 130. Trysky poskytují perličkovou masáž s výkonem 800 W, který patřil k nejlepším na trhu. V čem se vířivka nijak nevymyká, je napájení a filtrace. Ta je standardní, kartušová. Napájení 220-240 V zase znamená, že můžete vířivku zapojit do běžné elektrické zásuvky.

Parametr Tento produkt
Objem (l)  1 098
Tvar  Osmiúhelník
Materiál  Neuvedeno
Napájení (V)  220-240
Příkon topení (W)  2 200
Rychlost ohřevu vody (°C/hod)  1,5-2
Maximální teplota ohřevu vody (°C)  40
Typ filtrace  Kartušová
Počet vzduchových trysek  140
Výkon perličkové masáže (W)  800

Vybavení a funkce

Co se týče výbavy, vířivka Intex 28456 Pure Spa Jet & Bubble Octagon patří k velmi dobře vybaveným modelům. K její ochraně a prodloužení životnosti poslouží podložka na zem a vrchní kryt, obojí je pro vířivky poměrně standardní. Stejně tak se vířivka neobejde bez displeje, díky kterému ji můžete velmi snadno ovládat. Snadná je i její instalace, díky funkci samonafukování. Jediným zádrhelem může být hmotnost vířivky 77 kg. Ta je způsobená speciální konstrukcí, která zvyšuje pevnost konstrukce, zároveň je kvůli ní ale vířivka poměrně těžká a na její instalaci tak budou potřeba alespoň dvě osoby. V závislosti na konkrétním prodejci najdeme u vířivky i řadu méně běžných prvků. Nemá sice manometr, ale je vybavená speciálním bezpečnostním ventilem, který jeho funkci supluje. Ve výbavě také bývají například opěrky hlavy nebo sedadla. Mezi zvláštní funkce vířivky patří hydromasáž a ochrana proti vzniku vodního kamene, vířivka také umožňuje použití slané vody.

Parametr Tento produkt
Displej  Ano
Samonafukování  Ano
Manometr  Ne
Vrchní kryt  Ano
Podložka na zem  Ano
Šířka (m) 2,18
Délka (m) 2,18
Výška (m) 0,71
Hmotnost (kg) 77

Závěr

Silnou stránkou vířivky Intex 28456 Pure Spa Jet & Bubble Octagon je její vybavenost funkcemi. Jako jedna z mála modelů na trhu umožňuje použití slané vody, má ochranu proti tvorbě vodního kamene a poskytuje také vodní masáž. S ohledem na objem se velmi rychle zahřívá a má slušný výkon perličkové masáže. Nevýhodou vířivky je vysoká hmotnost, způsobená unikátní konstrukcí, která může značně zkomplikovat její instalaci. Patří navíc k velmi nákladným modelům, za velkou výbavu si zkrátka v tomto případě připlatíte. Jako cenově dostupnější variantu vám můžeme doporučit například vířivku Bestway 54112 Lay-Z-Spa Vegas s podobným objemem, ovšem takové nabídky funkcí se u ní rozhodně nedočkáte.