Recenze vířivky Intex 28456 Pure Spa Jet & Bubble Octagon | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Intex 28456 Pure Spa Jet & Bubble Octagon

Klady a zápory

Klady

  • Použití slané vody
  • Systém změkčování vody

Zápory

  • Vysoká hmotnost
  • Pořizovací cena
25 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Vířivka Intex 28456 Pure Spa Jet & Bubble Octagon patří s objemem 1 098 l k objemnějším modelům na trhu a doporučit ji tak můžeme pro 4-6 osob. Tomu nahrává i méně obvyklý tvar osmiúhelníku. Díky vysokému příkonu topení se i přes velký objem voda ve vířivce ohřívá poměrně rychle, zvládne až 2°C za hodinu. U takového objemu bývá běžnější rychlost 1,5 – 1,8°C za hodinu. Maximální teplota ve vířivce je 40°C, v tomto ohledu ji některé konkurenční modely překonávají, mohou dosáhnout až 42°C. Nadstandardní je naopak počet vzduchových trysek, ve vířivce jich najdeme 140, běžnější počet je kolem 130. Trysky poskytují perličkovou masáž s výkonem 800 W, který patřil k nejlepším na trhu. V čem se vířivka nijak nevymyká, je napájení a filtrace. Ta je standardní, kartušová. Napájení 220-240 V zase znamená, že můžete vířivku zapojit do běžné elektrické zásuvky.

Parametr Tento produkt
Objem (l)

1 098

Tvar

Osmiúhelník

Napájení (V)

220-240

Příkon topení (W)

2 200

Rychlost ohřevu vody (°C/hod)

1,5-2

Maximální teplota ohřevu vody (°C)

40

Typ filtrace

Kartušová

Počet vzduchových trysek

140

Výkon perličkové masáže (W)

800

Vybavení a funkce

Co se týče výbavy, vířivka Intex 28456 Pure Spa Jet & Bubble Octagon patří k velmi dobře vybaveným modelům. K její ochraně a prodloužení životnosti poslouží podložka na zem a vrchní kryt, obojí je pro vířivky poměrně standardní. Stejně tak se vířivka neobejde bez displeje, díky kterému ji můžete velmi snadno ovládat. Snadná je i její instalace, díky funkci samonafukování. Jediným zádrhelem může být hmotnost vířivky 77 kg. Ta je způsobená speciální konstrukcí, která zvyšuje pevnost konstrukce, zároveň je kvůli ní ale vířivka poměrně těžká a na její instalaci tak budou potřeba alespoň dvě osoby. V závislosti na konkrétním prodejci najdeme u vířivky i řadu méně běžných prvků. Nemá sice manometr, ale je vybavená speciálním bezpečnostním ventilem, který jeho funkci supluje. Ve výbavě také bývají například opěrky hlavy nebo sedadla. Mezi zvláštní funkce vířivky patří hydromasáž a ochrana proti vzniku vodního kamene, vířivka také umožňuje použití slané vody.

Parametr Tento produkt
Změkčovač vody (HWT)

Ano

Solinátor (SWS)

Ano

Displej

Ano

Samonafukování

Ano

Manometr

Ne

Vrchní kryt

Ano

Podložka na zem

Ano

Šířka (m)

2,18

Délka (m)

2,18

Výška (m)

0,71

Hmotnost (kg)

77

Závěr

Silnou stránkou vířivky Intex 28456 Pure Spa Jet & Bubble Octagon je její vybavenost funkcemi. Jako jedna z mála modelů na trhu umožňuje použití slané vody, má ochranu proti tvorbě vodního kamene a poskytuje také vodní masáž. S ohledem na objem se velmi rychle zahřívá a má slušný výkon perličkové masáže. Nevýhodou vířivky je vysoká hmotnost, způsobená unikátní konstrukcí, která může značně zkomplikovat její instalaci. Patří navíc k velmi nákladným modelům, za velkou výbavu si zkrátka v tomto případě připlatíte. Jako cenově dostupnější variantu vám můžeme doporučit například vířivku Bestway 54112 Lay-Z-Spa Vegas s podobným objemem, ovšem takové nabídky funkcí se u ní rozhodně nedočkáte.

25 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Intex 28456 Pure Spa Jet & Bubble Octagon
Eliška Srncová nasbírala za léta působení v naší redakci bohaté zkušenosti s výběrem a srovnáváním produktů. Každé téma má pečlivě nastudované z českých i zahraničních odborných zdrojů, poradí vám tak nejen, jak vířivku vybrat, ale také jaké budou přibližné náklady na její provoz nebo jaký vliv může mít na vaše zdraví. Pro milovníky relaxace připravila také obsáhlý výběr knih, mezi její témata potom patří i velké domácí spotřebiče nebo potřeby pro děti.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Intex 28456 Pure Spa Jet & Bubble Octagon

Intex 28456 Pure Spa Jet & Bubble Octagon

25 000 Kč Orientační cena