Recenze a porovnání Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2 | Arecenze .cz
Menu

Recenze a srovnání Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2

Klady a zápory

Klady

  • Velké množství příslušenství
  • Vhodný pro alergiky

Zápory

  • Vysoká cena
  • Poměrně hlučný
15 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Vysavač Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2 je svými parametry u funkcemi téměř totožný jako Dyson Cinetic Big Ball Absolute 2. Mají stejný výkon 250 AW, fungují na stejném principu cyklónové technologie a neliší se ani velikostí, váhou 8,06 kg nebo dosahem 9,66 metrů. Tyto dva vysavače ze stejné řady a od stejného výrobce odlišuje pouze jejich určení. Zatímco klasický model Absolute 2 se hodí do běžné domácnosti, Animal Pro 2 je přizpůsoben do domů a bytů, ve kterých kromě členů rodiny žije i jeden nebo více domácích mazlíčků.

Jak bývá u vysavačů Dyson zvykem, nelze ani tento zařadit do tichých domácích spotřebičů kvůli jeho relativně vysoké hlučnosti 80 dB (duben 2020). Kapacita prachové nádoby 0,8 litrů by vám měla pohodlně vystačit na vysátí celého domu. Výrobce stejně radí, abyste nádobku po každém použití vyprázdnili, takže větší objem nebudete potřebovat. Vysypání vám navíc zabere minimum času. Jednoduše nádobu umístíte nad odpadkový koš a stisknete knoflík. Nemusíte se tak bát, že byste přišli do styku s prachem, který se uvnitř nachází.

Parametr Tento produkt
Typ

Cylindrický

Barva

Stříbrná

Sací výkon (AW)

160

Hmotnost (kg)

8,06

Kapacita prachové nádoby (l)

0,8

Hlučnost (dB)

80

Hodnocení funkcí a technologií

Uvnitř těla vysavače se nachází 34 jednotlivých cyklón a jedná se tak o maximální počet, který v současné době (duben 2020) výrobce nabízí. Majitelé zvířat určitě ocení přídavné vybavení, které je součástí základního balení vysavače. Kromě klasické podlahové trubice, jenž se zvládne přizpůsobit několika druhům povrchů, dostanete hubici s rotačním turbokartáčem. Ten dobře zachytává nečistoty, vlasy a chlupy z koberců.

Nechybí ani regulace výkonu, kdy si jednoduše pomocí kolečka na rukojeti můžete nastavit intenzitu sání. Nemusíte se tak bát vysavač použít například i pro odstranění prachu ze žaluzií.

Parametr Tento produkt
Cyklónová technologie

34

Účinnost filtrace (%)

Doživotní bezúdržbový filtr

Lze upravit na ruční

Ne

Regulace sacího výkonu

Ano

LCD displej

Ne

Naše hodnocení a závěr

Není moc jednoduché rozpoznat nějaký zásadní výrazný rozdíl mezi tímto vysavačem a ostatními modely ze stejné řady. I tak výrobce uvádí, že právě Animal Pro 2 je speciálně uzpůsobený na zvířecí chlupy. O ty se postará například přídavný turbokartáč. Jeho průměrná pořizovací cena se pohybuje ještě výš, než je tomu u jiných vysavačů z této řady. Proto tento model doporučujeme hlavně opravdu náročným uživatelům, kteří se chtějí zbavit chlupů svých domácích mazlíčků.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2
Kamila Lorenzová patří mezi fanoušky značky Dyson a má zmapované všechny jejich výrobky, což platí i o vysavačích. I přes oblibu k nim dokáže být ovšem velmi kritická a poradí vám, co se vyplatí, jaké parametry jsou důležité a za co naopak už nemá smysl si připlácet. V naší redakci má na starosti srovnávání více druhů vysavačů, od klasických až po akumulátorové či parní. Umí tak jednotlivé produkty srovnat mezi sebou a má přehled o celkovém trhu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2

Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2

15 000 Kč Orientační cena