Recenze a porovnání Dyson V12 Slim | Arecenze .cz
Menu

Recenze a srovnání Dyson V12 Slim

84,9 % Hodnocení
redakce

Snadné zacházení

Vysavače Dyson

Klady a zápory

Klady

  • Lehký
  • Laser pro detekci částic prachu
  • Kónický kartáč na chlupy

Zápory

  • Nižší sací výkon
  • Menší odpadní nádobka
  • Nemá High Torque hubici
16 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Akumulátorový tyčový vysavač Dyson V12 Slim se vyznačuje především kompaktností a nízkou hmotností. S váhou 2,2 kilogramů bude manipulace s ním naprosto jednoduchá a snadná. Sací výkon 150 AW je v porovnání s nejnovějšími modely v říjnu 2021 sice trochu nižší, na druhou stranu se stále jedná o velmi slušný výkon, který vás u tyčového vysavače překvapí, zejména pokud ještě s Dysonem nemáte zkušenosti. Trochu menší je i prachová nádobka, ta má pouhých 0,35 litrů. Stejně se však doporučuje nečistoty z nádoby po každém vysávání vysypat. Vyprazdňování je navíc jednoduché. Jako u ostatních vysavačů od Dysonu stačí pouze podržet nádobku nad košem a stisknout tlačítko. Výhodou je, že nepřijdete do styku s vysátým prachem a nečistotami.

Hlučnost se drží na standardní hodnotě 82 dB. Na jedno nabití pak zvládne vysavač fungovat až 60 minut, záleží však na zvoleném režimu. Baterie se dá vyměnit, druhou však v základním balení nedostanete a v případě potřeby si ji musíte dokoupit, stojí okolo tří tisíc korun. Do plné kapacity se akumulátor stihne nabít za 3,5 hodiny.

Parametr Tento produkt
Typ

Tyčový

Barva

Stříbrná

Sací výkon (AW)

150

Hmotnost (kg)

2,2

Výdrž baterie (min)

60

Doba nabíjení (min)

210

Kapacita prachové nádoby (l)

0,35

Hlučnost (dB)

82

Hodnocení funkcí a technologií

Stejně jako všechny ostatní aktuálně prodávané tyčové vysavače od Dysonu, i tento lze snadno předělat na ruční model. Snadno s ním pak vysajete nejen podlahy, ale i nábytek, čalounění, parapety a mnoho dalšího. V základu dostanete bohaté příslušenství včetně nejmodernější hubice s kónickým kartáčem, kterou ocení zejména majitelé domácích mazlíčků. Je totiž přímo určená na účinné odstraňování chlupů.

Co se podlahových hubic týče, základ tvoří měkká hubice na tvrdé podlahy, která je navíc vybavena laserovou technologií. Díky ní lépe odhalíte i jemné částečky prachu a váš úklid bude o to důkladnější. Vedle ní dostanete ještě univerzální podlahovou hubici, není to ale inteligentní známá High Torque hubice, která se dokáže sama přizpůsobit různým typům povrchů, ta v tomto případě chybí.

Parametr Tento produkt
Cyklónová technologie

11

Účinnost filtrace (%)

99,99

Lze upravit na ruční

Ano

Regulace sacího výkonu

Ano

LCD displej

Ano

Laser

Ano

Snímač vysátých částic

Ne

Další příslušenství

Kartáč na chlupy, Hubice na hladké povrchy

Názory uživatelů a dalších expertů

Z uživatelských recenzí vyplývá, že ať už si koupíte jakýkoliv model od Dysonu, rozhodně neuděláte chybu. Majitelé těchto vysavačů se zkrátka shodují na tom, že se vyšší investice rozhodně vyplatí. V kontextu s těmito vysavači je často zmiňováno, že když je jednou vyzkoušíte, už se nebudete chtít znovu vracet ke konkurenci. Může za to především vysoký sací výkon, který zkrátka předčí většinu ostatních na trhu. I když má tedy Dyson V12 Slim o něco nižší sací výkon než jiné modelové řady, i tak si ho uživatelé pochvalují a považují ho za více než dostatečný.

Klady a zápory

Mezi nejsilnější stránky tohoto modelu patří nízká váha a jeho celková kompaktnost. Lépe se s ním bude zacházet například menším nebo starším lidem. Výhodou je také přítomnost podlahové hubice s laserovým detektorem. Ten vám vysávané místo hezky osvětlí v určitém úhlu a zvýrazní malé částečky na tvrdé podlaze. Naopak menší nevýhodou je pak poměrně malá nádobka na nečistoty. V balení také nenajdete druhou baterii na výměnu, její dodatečné pořízení navíc stojí docela dost peněz. Oproti jiným má také trochu nižší sací výkon. Jak už jsme ale naznačili v této recenzi několikrát, stále ho považujeme za skvělý a rozhodně patří k výkonnějším vysavačům na trhu.

Naše hodnocení a závěr

Výrobce uvedl vysavač Dyson V12 Slim ve stejnou dobu jako jeho kolegu V15 Detect Absolute Extra. Jejich společným znakem je technologická vychytávka v podobě laserové podlahové hubice na tvrdé podlahy. Pokud tuto vlastnost vyžadujete a nechcete utrácet vysokou částku za řadu V15, pak si můžete pořídit právě tento model. Řada V12 Slim, jak už její název napovídá, vyniká především v nízké hmotnosti a celkově trochu menších rozměrech, není tak robustní jako jiné modely. To s sebou však nese také negativa v podobě menší nádobky na prach. Tento tyčový vysavač tak doporučujeme především do menších bytů, kde se neuklízí velké plochy a není potřeba velký kapacita nádobky nebo extrémně dlouhá výdrž baterie.

16 500 Kč Orientační cena
Autor: Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Dyson V12 Slim | Hodnocení: 84,9 %
Kamila Lorenzová patří mezi fanoušky značky Dyson a má zmapované všechny jejich výrobky, což platí i o vysavačích. I přes oblibu k nim dokáže být ovšem velmi kritická a poradí vám, co se vyplatí, jaké parametry jsou důležité a za co naopak už nemá smysl si připlácet. V naší redakci má na starosti srovnávání více druhů vysavačů, od klasických až po akumulátorové či parní. Umí tak jednotlivé produkty srovnat mezi sebou a má přehled o celkovém trhu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den,
vybírám z celé řady Dyson. Mám rodinný dům a vysávám často. Mohla bych poprosit o radu, který typ by byl nejlepší?Chtěla bych, aby hlavice byla otáčecí, jak jsem viděla u nějakého modelu, a nejlépe, abych nemusela držet zapínání po celou dobu vysávání. Mám dlažbu a plovoucí podlahu. Děkuji.

Pavlína Janatová

Dobrý den, u značky Dyson nemůžete šlápnout vedle v žádném případě. Všechny modely jsou na opravdu slušené úrovni a záleží na Vašich finančních možnostech a preferencích. Pokud Vám na ceně nezáleží, doporučujeme volit nějaký z novějších modelů, například Dyson V11 Absolute Extra Pro nebo Dyson V15 Detect Absolute Extra. Co se týče konstrukce a provedení, všechny modely jsou si velmi podobné. Liší se hlavně sacím výkonem, výdrží baterie, funkcemi a výbavou.

Kamila Lorenzová, redaktor

Dobrý den, mohu se zeptat, jak to funguje s nečistotami ve sběrné nádobce? Na prodejně jsem si už vyzkoušela, že V15 je pro mě těžký a tak v úvahu přichází V12 slim, ale máme doma chlupatého psa a 3 kočky a při zametání každé ráno z nich nametu téměř lopatku. Dalo by se takové množství chlupů a nečistot s V12 na jeden zátah vysát? Funguje v nádobce nějaký podtlak, který množství nečistot nějakým způsobem přimáčkne nebo to, co velikostně nametu = velikost chuchvalce v nádobce? Vysypávání v průběhu jednoho vysávání by mě určitě nebavilo. Moc děkuji za názor.

Lucie Tylová

Dobrý den, nádobka je docela prostorná, takže bych se nebála, že by se do ní nečistoty nevešly. V každém případě je vysypávání nádobky velmi jednoduché a trvá jen pár sekund. Stačí ji umístit nad koš a zmáčknout tlačítko, takže v krajním případě by ani vysypávání během vysávání nemělo působit větší potíže. Určitý podtlak v nádobce působí, k nějakému přimačkávání tam ale nedochází a nenajdete to ani u žádného jiného tyčového vysavače. Velikost chuchvalce bude tedy menší, ale nečekejte slisované nečistoty.

Kamila Lorenzová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Dyson V12 Slim

Dyson V12 Slim

16 500 Kč Orientační cena