Menu

Recenze a srovnání Dyson V7 Motorhead

Doporučujeme

Datum doporučení: Duben 2020

  • Lehký
  • Režim MAX
  • Nižší výdrž baterie
  • Hlučný
8 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Vysavač Dyson V7 Motorhead patří mezi tyčové akumulátorové vysavače, takže k jeho vužívání nepotřebujete žádný přívodní kabel. Funguje na akumulátorovou Li-ion baterii, která se jednoduše dobíjí, když vysavač uložíte do nástěnné dobíjecí stanice. Po nabití vydrží vysávat 30 minut. To je o polovinu méně, než zvládne Dyson V11 Absolute. I tak by vám tato doba mohla stačit k celkovému úklidu menšího bytu nebo domu.

Sacím výkonem 100 AW se novějším modelům nemůže rovnat. Na druhou stranu má nad nimi výhodu v menší hmotnosti (duben 2020). Váha 2,33 kg vám nebude dělat problém při případném zvedání a přenášení vysavače a navíc s ním můžete lehce manipulovat a nemusíte před sebou tlačit těžký přístroj. Pod hlučností 87 dB si můžete představit už poněkud hlasitý zvuk. Například jedoucí vlak má hlučnost 90 dB, což se tomuto vysavači už téměř přibližuje. Počítejte tak s tím, že při vysávání můžete rušit ostatní členy domácnosti.

Parametr Tento produkt
Výrobce Dyson
Barva Fialová
Energetická třída Neuvedeno
Sací výkon (AW) 100
Hmotnost (kg) 2,33
Výdrž baterie (min) 30
Kapacita prachové nádoby (l) 0,54
Hlučnost (dB) 87

Hodnocení funkcí a technologií

Tento akumulátorový vysavač disponuje funkcí Režim MAX. Ta se vám bude hodit k hloubkovému vysání silně znečištěných ploch. Na maximální sací výkon však dokáže fungovat pouhých 6 minut, takže byste ho měli používat pouze v opravu potřebných případech a nevysávat na tento režim celou dobu. V takovém případě by váš úklid skončil docela brzy. Modelu nechybí ani hygienické vyprazdňování nádobky na nečistoty, proto nemusíte vůbec přijít s prachem do styku. Vysavač můžete také snadno přestavět na ruční. Nemusíte se bát ani dokupování speciálních filtrů a jiného příslušenství. Přístroj totiž disponuje doživotním pracím filtrem.

Parametr Tento produkt
Cyklónová technologie 15
Filtrace HEPA filtr
Lze upravit na ruční Ano
Regulace sacího výkonu Ano
LCD displej Ne

Naše hodnocení a závěr

U vysavače Dyson V7 Motorhead oceňujeme zejména jeho nízkou váhu. Uživatelé tohoto přístroje s ním mohou lehce manipulovat. Výhodu vidíme také v možnosti použití režimu MAX pro zvýšení výkonu sání v případě, že je potřeba odstranit opravdu znečištěné povrchy, na které by klasický výkon nestačil. Jeho hlavní nevýhoda spočívá zejména ve vysoké hlučnosti a poměrně nízké výdrži baterie. Tento model doporučujeme do menších domácností, protože při delším úklidu větších ploch by hrozilo, že se vysavač vybije a museli byste ho dobíjet. Pokud chcete raději vysavač s větší výdrží, můžete si přečíst naši recenzi na model vyšší řady Dyson V8 Absolute.

8 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Dyson V7 Motorhead

Dyson V7 Motorhead

8 000 Kč Orientační cena