Recenze a porovnání Dyson V7 Motorhead | Arecenze .cz
Menu

Recenze a srovnání Dyson V7 Motorhead

78,3 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Lehký
  • Režim MAX

Zápory

  • Nižší výdrž baterie
  • Hlučný
7 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Vysavač Dyson V7 Motorhead patří mezi tyčové akumulátorové vysavače, takže k jeho vužívání nepotřebujete žádný přívodní kabel. Funguje na akumulátorovou Li-ion baterii, která se jednoduše dobíjí, když vysavač uložíte do nástěnné dobíjecí stanice. Po nabití vydrží vysávat 30 minut. To je o polovinu méně, než zvládne Dyson V11 Absolute. I tak by vám tato doba mohla stačit k celkovému úklidu menšího bytu nebo domu.

Sacím výkonem 100 AW se novějším modelům nemůže rovnat. Na druhou stranu má nad nimi výhodu v menší hmotnosti (duben 2020). Váha 2,33 kg vám nebude dělat problém při případném zvedání a přenášení vysavače a navíc s ním můžete lehce manipulovat a nemusíte před sebou tlačit těžký přístroj. Pod hlučností 87 dB si můžete představit už poněkud hlasitý zvuk. Například jedoucí vlak má hlučnost 90 dB, což se tomuto vysavači už téměř přibližuje. Počítejte tak s tím, že při vysávání můžete rušit ostatní členy domácnosti.

Parametr Tento produkt
Typ

Tyčový

Barva

Fialová

Sací výkon (AW)

100

Hmotnost (kg)

2,33

Výdrž baterie (min)

30

Kapacita prachové nádoby (l)

0,54

Hlučnost (dB)

87

Hodnocení funkcí a technologií

Tento akumulátorový vysavač disponuje funkcí Režim MAX. Ta se vám bude hodit k hloubkovému vysání silně znečištěných ploch. Na maximální sací výkon však dokáže fungovat pouhých 6 minut, takže byste ho měli používat pouze v opravu potřebných případech a nevysávat na tento režim celou dobu. V takovém případě by váš úklid skončil docela brzy. Modelu nechybí ani hygienické vyprazdňování nádobky na nečistoty, proto nemusíte vůbec přijít s prachem do styku. Vysavač můžete také snadno přestavět na ruční. Nemusíte se bát ani dokupování speciálních filtrů a jiného příslušenství. Přístroj totiž disponuje doživotním pracím filtrem.

Parametr Tento produkt
Cyklónová technologie

15

Účinnost filtrace (%)

HEPA filtr

Lze upravit na ruční

Ano

Regulace sacího výkonu

Ano

LCD displej

Ne

Naše hodnocení a závěr

U vysavače Dyson V7 Motorhead oceňujeme zejména jeho nízkou váhu. Uživatelé tohoto přístroje s ním mohou lehce manipulovat. Výhodu vidíme také v možnosti použití režimu MAX pro zvýšení výkonu sání v případě, že je potřeba odstranit opravdu znečištěné povrchy, na které by klasický výkon nestačil. Jeho hlavní nevýhoda spočívá zejména ve vysoké hlučnosti a poměrně nízké výdrži baterie. Tento model doporučujeme do menších domácností, protože při delším úklidu větších ploch by hrozilo, že se vysavač vybije a museli byste ho dobíjet. Pokud chcete raději vysavač s větší výdrží, můžete si přečíst naši recenzi na model vyšší řady Dyson V8 Absolute.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Dyson V7 Motorhead | Hodnocení: 78,3 %
Kamila Lorenzová patří mezi fanoušky značky Dyson a má zmapované všechny jejich výrobky, což platí i o vysavačích. I přes oblibu k nim dokáže být ovšem velmi kritická a poradí vám, co se vyplatí, jaké parametry jsou důležité a za co naopak už nemá smysl si připlácet. V naší redakci má na starosti srovnávání více druhů vysavačů, od klasických až po akumulátorové či parní. Umí tak jednotlivé produkty srovnat mezi sebou a má přehled o celkovém trhu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Dyson V7 Motorhead

Dyson V7 Motorhead

7 000 Kč Orientační cena