Menu

Recenze a porovnání Ebola Premium

Doporučujeme Při nákupu v kategorii webhostingů

Datum doporučení: Prosinec 2020

96,5 % Celkové hodnocení
  • Velký prostor na disku
  • Multihosting
  • Denní zálohy
  • Vysoká cena
  • Prostor by mohl být neomezený
  • Uchování záloh by mohlo být delší
2 388 Kč Cena za rok

Základní údaje

Společnost Ebola nabízí hned několik webhostingových balíčků. Námi zvolený hosting s přívlastkem Premium nabízí kombinaci velmi slušných parametrů. Dostupnost dosahuje nejvyšších mezí, tedy shodně s kvalitní konkurencí 99,99% času. Maximální datový provoz, respektive návštěvnost, je neomezený. Zajímavá je možnost multihostingu až 30 domén. Z tohoto pohledu se jedná o nadstandardní službu. Domény 3. řádu jsou neomezené.

K dispozici je 50 GB datového prostoru pro web. Neomezený počet e-mailových schránek při maximální velikosti schránky 10 GB a neomezený počet databází o velikosti až 2 GB lze považovat za nadstandard spojený s vyšší cenou. Celkově se v případě tohoto hostingu jedná spíše o službu pro větší projekty, pro osobní prezentaci jsou nabízené služby zbytečně naddimenzovány.

Samozřejmostí je podpora PHP7 a vyšší, nechybí ani možnost instalace redakčního systému WordPress a zabezpečení pomocí protokolu HTTPS. Od minulých aktualizací se provozovatel zasadil o to, aby byly hostingy provozovány na rychlých SSD discích.

Parametr Tento produkt
Výrobce Ebola
Garance dostupnosti (%) 99,99
Traffic Neomezeně
Multihosting (počet domén) 30
Počet domén 3. řádu Neomezeně
Prostor na disku celkem (GB) 50
Počet databází Neomezeně
Prostor pro databáze (max. GB) 2
Počet emailových schránek k účtu Neomezeně
Velikost emailové schránky (max. GB) 10
SSD Ano
Podpora PHP7 Ano
Podpora WordPressu Ano
Podpora HTTPS Ano

Ochrana, servis a zálohování

Webhosting je podle informací poskytovatele zabezpečen antivirem a antispamem. Neschází garance spokojenosti dlouhá 14 dní (možnost vrácení peněz) a stejně dlouhá zkušební lhůta. Na denní bázi probíhá tvorba záloh, jež jsou zpětně dostupné po dobu sedmi dní. Zálohy se vytváří denně, což potěší nejednoho uživatele, ukládají se po dobu sedmi dní. Technickou podporu mají zákazníci k dispozici nonstop, dále je dostupná emailová a telefonická komunikace. Vedle tarifu Ebola Premium najdete u stejného výrobce další balíčky. Jedním z nich je například omezenější, avšak levnější, Ebola Advanced, na níž jsme také sepsali recenzi.

Parametr Tento produkt
Ochrana Antispam, Antivir
Garance spokojenosti Ano
Délka garance spokojenosti (počet dní) 14
Zkušební lhůta (dny) 14
Automatické zálohy Denně
Uchování záloh (dny) 7
Nabídka jiných tarifů Ano
Zákaznická podpora Technická podpora nonstop, Email, Telefon (prac.dny 9-17 hod)

Naše hodnocení a závěr

Služba Ebola Premium nabízí kvalitně postavené služby zohledněné ve vyšší ceně. Pozitiva bychom hledali zejména ve velkém datovém prostoru, neomezeném datovém toku, počtu databází a e-mailových schránek. Velkou výhodu lze hledat v multihostingu umožňujícím provozovat souběžně až 30 domén druhého řádu. Nechybí nejnovější verze PHP, ochrana antivirem a možnost zavedení HTTPS. Nonstop technická podpora je u služeb této cenové kategorie samozřejmostí. Tento tarif vyhoví větším webovým projektům, naopak pro osobní či menší weby je zbytečně drahý.

2 388 Kč Cena za rok
Autor: Jakub Gulec, Daniel Černý | Datum: | Produkt: Ebola Premium | Hodnocení: 96,5 %
Jakub Gulec je technickým guru našeho týmu, zarytým informátorem o technologických novinkách a bez trojice monitorů je nervózní. Protože se několik let věnoval tvorbě webů na zakázku, problematice webhostingů poměrně dobře rozumí. Pomůže vám rozlišit, jaké parametry jsou důležité pro začínající e-shop a jaké pro blog. Mezi tématy, která má v péči, patří také elektronika a nářadí.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Ebola Premium

Ebola Premium

2 388 Kč Cena za rok