Srovnání a recenze webhostingu Ebola Premium | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Ebola Premium

96,5 % Celkové hodnocení

Další na zvážení v kategorii Webhostingy

Klady

  • Velký prostor na disku
  • Multihosting
  • Denní zálohy

Zápory

  • Vysoká cena
  • Prostor by mohl být neomezený
  • Uchování záloh by mohlo být delší
4 023 Kč Orientační cena

Základní údaje

Společnost Ebola nabízí hned několik webhostingových balíčků. Námi zvolený hosting s přívlastkem Premium nabízí kombinaci velmi slušných parametrů. Dostupnost dosahuje nejvyšších mezí, tedy shodně s kvalitní konkurencí 99,99% času. Maximální datový provoz, respektive návštěvnost, je neomezený. Zajímavá je možnost multihostingu až 30 domén. Z tohoto pohledu se jedná o nadstandardní službu. Domény 3. řádu jsou neomezené.

K dispozici je 50 GB datového prostoru pro web. Neomezený počet e-mailových schránek při maximální velikosti schránky 10 GB a neomezený počet databází o velikosti až 2 GB lze považovat za nadstandard spojený s vyšší cenou. Celkově se v případě tohoto hostingu jedná spíše o službu pro větší projekty, pro osobní prezentaci jsou nabízené služby zbytečně naddimenzovány.

Samozřejmostí je podpora PHP8 a vyšší, nechybí ani možnost instalace redakčního systému WordPress a zabezpečení pomocí protokolu HTTPS. Od minulých aktualizací se provozovatel zasadil o to, aby byly hostingy provozovány na rychlých SSD discích.

Parametr Tento produkt
Poskytovatel

Ebola

Garance dostupnosti (%)

99,99

Traffic

Neomezeně

Multihosting (počet domén)

30

Počet domén 3. řádu

Neomezeně

Prostor na disku celkem (GB)

50

Počet databází

Neomezeně

Prostor pro databáze (max. GB)

V rámci prostoru disku

Počet emailových schránek k účtu

Neomezeně

Velikost emailové schránky (max. GB)

10

SSD

Ano

Podpora PHP8

Ano

Podpora WordPressu

Ano

Podpora HTTPS

Ano

Ochrana, servis a zálohování

Webhosting je podle informací poskytovatele zabezpečen antivirem a antispamem. Neschází garance spokojenosti dlouhá 14 dní (možnost vrácení peněz) a stejně dlouhá zkušební lhůta. Na denní bázi probíhá tvorba záloh, jež jsou zpětně dostupné po dobu sedmi dní. Zálohy se vytváří denně, což potěší nejednoho uživatele, ukládají se po dobu sedmi dní. Technickou podporu mají zákazníci k dispozici nonstop, dále je dostupná emailová a telefonická komunikace. Vedle tarifu Ebola Premium najdete u stejného výrobce další balíčky. Jedním z nich je například omezenější, avšak levnější, Ebola Advanced, na níž jsme také sepsali recenzi.

Parametr Tento produkt
Ochrana

Antispam, Antivir

Garance spokojenosti

Ano

Délka garance spokojenosti (počet dní)

14

Zkušební lhůta (dny)

14

Automatické zálohy

Denně

Uchování záloh (dny)

7

Nabídka jiných tarifů

Ano

Zákaznická podpora

Technická podpora nonstop, Email, Telefon (prac.dny 9-17 hod)

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Webhosting Ebola Premium přináší možnosti multihostingu. Ten je pro celou řadu profesionálních uživatelů hodnotnou funkcí, pokud však hledáte hosting pro jediný web, tato funkce pro vás význam mít nebude. Denní zálohy jsou k dispozici s týdenní historií a lze je vyvolat zdarma bez potřeby asistence uživatelské podpory. Snadná obnova záloh zdarma není u konkurence běžnou praxí.

Cena hostingu není nejnižší, stále se však jedná o pár stovek měsíčně. Pokud se tedy jedná o web, který vám má vydělávat, je tento náklad stále zanedbatelný. I když je zálohování řešeno uživatelsky přívětivým způsobem, jejich uchovávání by mohlo být delší, než po pouhý týden.

Naše hodnocení a závěr

Služba Ebola Premium nabízí kvalitně postavené služby zohledněné ve vyšší ceně. Pozitiva bychom hledali zejména ve velkém datovém prostoru, neomezeném datovém toku, počtu databází a e-mailových schránek. Velkou výhodu lze hledat v multihostingu umožňujícím provozovat souběžně až 30 domén druhého řádu. Nechybí nejnovější verze PHP, ochrana antivirem a možnost zavedení HTTPS.

Nonstop technická podpora je u služeb této cenové kategorie samozřejmostí. Tento tarif vyhoví větším webovým projektům, naopak pro osobní či menší weby je zbytečně drahý. V případě, že hledáte webhosting za účelem tvorby e-shopu, doporučujeme podívat se na recenzi hostingu OpenServis Profi. Ten je sice dražší, obsahuje však také vše potřebné pro snadný rozjezd vašeho online podnikání.

4 023 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Ebola Premium | Hodnocení: 96,5 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technickým guru našeho týmu, zarytým informátorem o technologických novinkách a bez trojice monitorů je nervózní. Protože se několik let věnoval tvorbě webů na zakázku, problematice webhostingů velmi dobře rozumí. Pomůže vám třeba rozlišit, jaké parametry jsou důležité pro začínající e-shop a jaké pro blog. Mezi tématy, která má v péči, patří také elektronika a nářadí.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Ebola Premium

Ebola Premium

4 023 Kč Orientační cena