Menu

Recenze a porovnání Ebola Premium

Doporučujeme Při nákupu v kategorii webhostingů

Datum doporučení: Prosinec 2019

  • Velký prostor na disku
  • Široký multihosting
  • Vysoká garance dostupnosti
  • Vysoká cena
  • Absence SSD
  • Uchování záloh by mohlo být delší
199 Kč Cena za měsíc

Základní údaje

Společnost Ebola nabízí hned několik webhostingových balíčků, jeden z nich pojmenovala Premium, v němž nabízí velmi slušné parametry. Za ně si ale ve srovnání s dalšími konkurenčními webhostingy připlatíte. Dostupnost je velmi dobrá a dosahuje 99,99 %, což je dá se říct standard na trhu (většinu naleznete nabídku od 99,9 do 99,99 %). Traffic, neboli maximální datový provoz, je neomezený. Ebola Premium nabízí multihosting až 30 domén, jedná se tedy v tomto ohledu o nadstandardní produkt v našem srovnání (prosinec 2019). Počet domén třetího řádu není nijak omezený.

Celkově nabízí tento produkt až 50 GB diskového prostoru,  což je hodně a jde spíše o nabídku pro větší webové projekty. Na osobní weby by šlo o naddimenzovaný webhosting. Počet databází je neomezený a maximální velikost databáze je 2 GB. Omezený není ani počet emailových schránek, které zvládnou pojmout až 10 GB dat.

Samozřejmostí je podpora PHP7 a vyšší, nechybí ani možnost WordPressu a zabezpečení pomocí https. Zamrzí pouze absence ukládání dat na rychlé SSD disky, což může omezovat rychlost přenosu dat.

Parametr Tento produkt
Výrobce Ebola
Garance dostupnosti (%) 99,99
Traffic Neomezeně
Multihosting (počet domén) 30
Počet domén 3. řádu Neomezeně
Prostor na disku celkem (GB) 50
Počet databází Neomezeně
Prostor pro databáze (max. GB) 2
Počet emailových schránek k účtu Neomezeně
Velikost emailové schránky (max. GB) 10
SSD Ne
Podpora PHP7 Ano
Podpora WordPressu Ano
Podpora HTTPS Ano

Ochrana, servis a zálohování

 Z bezpečnostních prvků vedle https disponuje webhosting Ebola také antivirem a antispamem. Současně 14denní garanci spokojenosti (tedy možnost vrácení peněz) a stejně dlouhou zkušební lhůtu. Zálohy se vytváří denně, což potěší nejednoho uživatele, ukládají se po dobu sedmi dní. Technickou podporu mají zákazníci k dispozici nonstop, dále je dostupná emailová a telefonická komunikace. Vedle tarifu Ebola Premium najdete u stejného výrobce další balíčky. Jedním z nich je například omezenější, avšak levnější, Ebola Advanced, na níž jsme také sepsali recenzi.  

Parametr Tento produkt
Ochrana Antispam, Antivir
Garance spokojenosti Ano
Délka garance spokojenosti (počet dní) 14
Zkušební lhůta (dny) 14
Automatické zálohy Denně
Uchování záloh (dny) 7
Nabídka jiných tarifů Ano
Zákaznická podpora Technická podpora nonstop, Email, Telefon (prac.dny 9-17 hod)

Naše hodnocení a závěr

Webhostingový tarif Ebola Premium nabízí velmi dobré parametry, pamatujte však taky na vyšší cenu. Mezi jeho největší pozitiva patří nízké omezení služeb, ať už jde traffic, počet databází nebo počet emailových schránek (maximálně 10 GB dat). Celkový prostor na disku je 50 GB, což je nadstandardní číslo, podobně jako u maximálního počtu 30 domén multihostingu. Disponuje serverovými skripty PHP7, ochranou antivirem, antispamem i zabezpečením https, využívat můžete i WordPress. Některým uživatelům ale bude vadit fakt, že se data neukládají na rychlé SSD disky. Garance spokojenosti a zkušební lhůta trvají čtrnáct dní, zálohy se vytváří denně a ukládají se po dobu sedmi dní. Výhodou je nonstop technická podpora, možnost emailové a telefonické komunikace, ta je ale omezena pouze do pracovních dnů (někteří poskytovatelé nabízí stálou podporu i o víkendech).

199 Kč Cena za měsíc

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Ebola Premium

Ebola Premium

199 Kč Cena za měsíc