Recenze a porovnání Savana 201

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Webhostingy

Datum doporučení: Březen 2019

Klady:

Velký prostor na disku

Zápory:

Vyvolání zálohy za příplatek

Bez zkušební lhůty

90 Kč
cena za měsíc

Základní údaje

Webhosting Savana 201 nabízí ve srovnání s dalšími hostingy v našem srovnání (březen 2019) poměrně slušný prostor na disku, který činí až 20 GB. Počet emailových schránek není omezený, limit celkového prostoru pro emaily je ale 10 GB. Savana neomezuje ani počet nahraných databází, jejich maximální velikost ale dohromady nemůže přesáhnout 2 GB. Pozitivní je velmi vysoká 99,99% garance dostupnosti. Datový tok (traffic) je stejně jako u drtivé většiny webhostingů na trhu neomezený. 

Parametr Tento produkt
Výrobce Savana
Garance dostupnosti (%)  99,99
Traffic  Neomezeně
Multihosting (počet domén)  1 (až 100 aliasů na 1 hosting)
Počet domén 3. řádu  Neomezeně
Prostor na disku celkem (GB)  20
Počet databází  Neomezeně
Prostor pro databáze (max. GB) 2
Počet emailových schránek k účtu  Neomezeně
Velikost emailové schránky (max. GB) 10
SSD  Ano
Podpora PHP7  Ano
Podpora WordPressu  Ano
Podpora HTTPS  Ano

Ochrana, servis a zálohování

Co se týče délky uchování zálohovaných dat vašeho webu, můžete se spolehnout na nadprůměrnou dobu 12 dní. Problém však je, že za požadavek na vyvolání zálohy si musíte případně připlatit. Z ochranných prvků Savana 201 nabízí antivir, antispam a certifikát SSL pro emailovou komunikaci. Třicetidenní garance spokojenosti je poměrně slušná, zamrzí však absence zkušební lhůty. Pozitivní je, že se na zákaznickou linku dovoláte i o víkendu, dále můžete využít livechat a emailovou komunikaci.

Parametr Tento produkt
Ochrana  Antivir, Antispam, SSL (pouze mail, jinak příplatek)
Garance spokojenosti  Ano
Délka garance spokojenosti (počet dní) 30
Zkušební lhůta (dny)  ne
Automatické zálohy  Ano (vyvolání za příplatek)
Uchování záloh (dny) 12
Nabídka jiných tarifů  Ano
Zákaznická podpora  E-mail, Livechat, Telefon (8-22 hod, 8-16:30 hod o víkendu)

Naše hodnocení a závěr

Mezi parametry, které by mohly potenciální zákazníky nalákat k registraci svého webu přes webhosting s názvem Savana 201, patří velký diskový prostor, který dohromady činí až 20 GB (pro databáze jsou určeny maximálně 2 GB, pro emailové schránky až 10 GB). Velmi dobrá je také třicetidenní garance spokojenosti a 99,99% garance dostupnosti, tou se ale i konkurenční webhostingy chlubí poměrně často. Negativem pro některé uživatele může být vyvolání zálohy za příplatek nebo třeba absence zkušební lhůty. 

Pokud za vyvolání záloh na požadavek nechcete připlácet a navíc využijete například i multihosting 4 domén na jednom účtu, doporučujeme vám pročíst si recenzi na webhosting OneBit Business.