Menu

Whirlpool MWP 338 W – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Multifunkční mikrovlnky

Klady

  • Velký objem
  • Vynikající výbava
  • Vejde se i větší talíř
  • Funkce crisp

Zápory

  • Vyšší cena
  • Vysoká hmotnost
  • Nemá vaření v páře
6 500 Kč Orientační cena

Whirlpool MWP 338 W je pokročilá multifunkční mikrovlnná trouba, která zaujme bohatou nabídkou funkcí a velkolepým objemem. Nemá problém pojmout i velký talíř.

Základní charakteristiky

Multifunkční mikrovlnná trouba Whirlpool MWP 338 W toho umí mnohem více, než jen ohřívat a rozmrazovat. Jde o volně stojící model, který se pyšní nadstandardním objemem 33 litrů, což je jedna z nejvyšších hodnot na trhu. Určitě si tak najde své místo i v početnější domácnosti. Navíc se do této trouby vejde také celkem velký talíř s průměrem až 36 centimetrů. Dvířka se u této trouby otevírají netradičně směrem dolů, což si ale mnoho uživatelů pochvaluje. Kladně hodnotíme designové provedení, které snoubí bílou barvu s nerezovými prvky.

Ovládání sestává z dotykového displeje a otočného ovladače, což je jedna z nejpraktičtějších kombinací. Deklarovaný mikrovlnný výkon se pohybuje okolo 900 W, což je lepší standard mezi multifunkčními modely, u maximálního výkonu pak výrobce až 1 650 W. Příprava jídla bude díky tomu rychlá ve srovnání s průměrně výkonnými konkurenty.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Whirlpool

Způsob umístění

Volně stojící

Objem (l)

33

Průměr talíře (cm)

36

Otevírání dvířek

Výklopné (dolů)

Mikrovlnný výkon (W)

900

Maximální výkon (W)

1 650

Příkon (W)

2 000

Ovládání

Dotykové, otočný ovladač

Šířka (cm)

49

Výška (cm)

37,3

Hloubka (cm)

54

Hmotnost (kg)

25,9

Barva

Bílá

Vybavení a funkce

Bohatá funkční výbava je kromě velkolepého objemu další z předností této multifunkční mikrovlnné trouby. Vedle běžných základních dovedností v podobě ohřevu a rozmrazování nabízí tento model ještě gril, horkovzduch a dvojí funkci Crisp, která konkurenci mnohdy chybí. Základní Crisp je ideální funkcí pro přípravu křupavé pizzy, quiche, pečeného masa nebo ryb, protože zaručuje rovnoměrné propečení jak na spodu, tak na povrchu pokrmu.

Funkce Crispfry pak kombinuje talíř Crisp, mikrovlny a konvekci vzduchu, díky čemuž je dosaženo úpravy a chuti podobné smažení. Výhodou je v tomto případě fakt, že si vystačíte s použitím jen malého množství oleje nebo i zcela bez něj. Crispfry je vychytávka modelů Whirlpool a u konkurence ji nenajdete. Za výhodu považujeme také přednastavené recepty, které automaticky nastaví způsob vaření, teplotu i čas.

Nepočítejte zde ale s parním vařením, tím nedisponuje drtivá většina mikrovlnek na trhu. Páru sice tato trouba má, ale používá ji k čištění SteamClean. Za pouhých 10 minut tato funkce troubu vyčistí bez zanechání zápachu a bez potřeby čisticích prostředků.

Parametr Tento produkt
Gril

Ano

Crisp

Ano

Rozmrazování

Ano

Horkovzduch

Ano

Parní vaření

Ne

Displej

Ano

Hodiny

Ano

Dětský zámek

Ano

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (březen 2024) se jedná o jeden z nejlépe hodnocených modelů multifunkčních mikrovlnných trub na českém trhu. O velké míře spokojenosti svědčí například celkový průměr všech uživatelských hodnocení na portále heureka.cz, který dosahuje 95 %. Uživatelé si nejvíce chválí velký vnitřní prostor, který pojme velké talíře a spolu s nimi také spoustu jídla, a také trojkombinaci funkcí mikrovlnného ohřevu, grilu a horkovzduchu. Někteří uživatelé si pochvalují také atraktivní design a výklopné otevírání dvířek.

Mezi negativními ohlasy se pak objevuje například výtka k displeji, který nezobrazuje přesnou teplotu uvnitř trouby. Nevýhodou je pro některé také absence funkce Stage, která u staršího modelu Whirlpool umožňovala naprogramovat dva různé režimy po sobě až na 180 minut.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi největší přednosti jednoznačně patří extra velký objem, tato trouba se totiž řadí mezi největší modely na trhu. Výhodou je také bohatá funkční výbava, ve které nechybí oblíbená funkce Crisp pro přípravu extra křupavých pokrmů. Oproti jiným produktům nabídne také vylepšenou funkci Crispfry pro smažení s nízkým obsahem tuku bez nutnosti přidávat olej nebo čištění pomocí páry, které je doménou spíše tradičních trub.

Nevýhodou je oproti některým vybavenějším modelům absence vaření v páře. Negativum je pak také vyšší pořizovací cena a vysoká hmotnost, která může zobtížnit manipulaci.

Porovnání s alternativami

Pokud chcete mikrovlnnou troubu Whirlpool MWP 338 W porovnat s alternativami a toužíte například po parním vaření, pak za prohlédnutí stojí určitě model Whirlpool MCP 349 BL. Jde o multifunkční troubu, která se pyšní největší nabídnou funkcí včetně parního vaření. Má srovnatelný výkon, avšak bohužel není tak objemná a prostorná, tudíž nepojme větší talíře a nehodí se do početnější domácnosti.

Alternativou je pak také vyšší model Whirlpool MWP 3391 SX, který nabízí kromě uvedených funkcí také parní vaření a stejně tak má objem 33 litrů. Nevýhodou je snad jen vysoká cenovka přesahující 10 000 Kč.

Závěrečné shrnutí

Whirlpool MWP 338 W je multifunkční mikrovlnná trouba, která potěší výborným poměrem ceny a výkonu. S objemem 33 litrů jde o největší troubu v našem srovnání, díky velikosti tak není problém používat i velké talíře, což mnoho modelů neumožňuje. Nabízí řadu inovativních funkcí, se kterými se přibližuje spíše tradiční troubě. Kromě klasického ​​mikrovlnného ohřevu a praktické funkce rozmrazování jí nechybí ani horkovzdušné pečení nebo oblíbená funkce Crisp, kterou u levnějších modelů obvykle nenajdete.

Díky tomu budou quiche, pizzy, pečivo nebo koláče chutnat jako čerstvě upečené. Na rozdíl od většiny konkurence nabízí také program pro snadnější čištění, při kterém využívá sílu páry. Výhodou je také atraktivní design s netradičním výklopným otevíráním a dotykovým ovládáním. Hodí se i do domácnosti s malými dětmi, protože jí nechybí dětský zámek. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena oproti monofunkční mikrovlnné troubě a také vysoká hmotnost, která může zobtížnit manipulaci.

6 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Whirlpool MWP 338 W | Hodnocení: Velmi dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka

Iva se už bezmála 5 let pohybuje v prostředí online marketingu, kde nasbírala celou řadu zkušeností, a to jak z oblasti copywritingu, který je její srdeční záležitostí, tak i ze světa SEO. Nejraději se věnuje tématům okolo domácích spotřebičů, protože je i sama testuje, a sportu, kterým se snaží vyvažovat hodiny strávené u počítače.


Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Whirlpool MWP 338 W

Whirlpool MWP 338 W

6 500 Kč Orientační cena