Recenze Xerox C315V - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Xerox C315V

95,7 % Hodnocení
redakce

Nejlepší produkt

Laserové tiskárny

Klady a zápory

Klady

  • Velice rychlý tisk
  • Nízké provozní náklady
  • Automatický podavač

Zápory

  • Větší rozměry
  • Bez podpory NFC
  • Vyšší hmotnost
16 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní údaje

Xerox C315V patří mezi laserové tiskárny určené spíše do kanceláře, než do domácnosti. Náročnějšímu využití odpovídá totiž nejen svou vysoce nadstandardní rychlostí tisku, ale také nižšími provozními náklady a automatickým podavačem. Tiskárna sama o sobě umožňuje tisk, kopírování i skenování.

Ve srovnání s konkurencí ve stejné cenové hladině je ale o kousek hlučnější. Konkrétně se hodnota akustického tlaku uvádí v prospektech výrobce na úrovni 52 dB. I přesto se ale Xerox C315V řadí mezi ty tiskárny, které přílši rušit nebudou. Pokud byste zvažovali koupi tiskárny do domácnosti, zohledněte rozměry recenzovaného modelu. Řadí se totiž se svou hmotností 27,1 kilogramů a rozměry 58,8 x 44,2 x 46,2 mezi rozměrné modely.

Parametr Tento produkt
Typ

Laserová

Barevný tisk

Ano

Tisk na formát A3

Ne

Tisk fotografií

Ne

Maximální gramáž papíru (g/m2)

252

Bezokrajový tisk

Ne

Vstupní zásobník

250

Automatický podavač

Ano

Spotřeba Stand-by dle výrobce (W)

26,2

Hlučnost dle výrobce (dB)

52

Hloubka (cm)

58,8

Šířka (cm)

44,2

Výška (cm)

46,2

Hmotnost dle výrobce (kg)

27,1

Hodnocení funkcí a vybavení

Konektivita Xeroxu C315V je samozřejmě na poměrně vysoké úrovni, ostatně jako u všech profesionálně cílených zařízení. Přístroj připojíte do místní sítě nebo k tiskovému serveru bez obtíží kabelem RJ-45. Z modernějších rozhraní ale nechybí také Wi-Fi pro bezdrátový přenos tiskových dat. Tisknout můžete přímo z flash disku prostřednictvím portu USB. Naproti tomu NFC se u recenzovaného Xeroxu nedočkáte. Výkopný dotykový displej má velkou plochu a je barevný. Zadávat práci tiskárně proto není nic náročného a dostanete se i k pokročilým nastavením.

Parametr Tento produkt
Displej

Ano

USB

Ano

Wi-Fi

Ano

NFC

Ne

Hodnocení tisku

Tiskárnu jsme do srovnání zařadili zejména s ohledem na její bezkonkurenční rychlost tisku. První černobílá strana z ní vyjede už za 7,9 sekundy po zadání úlohy. Následné černobílé tiskopisy budou vyjíždět potištěné v tempu 33 stran za minutu. Konkurenční modely se většinou pohybují někde na úrovni 20-30 stran za minutu. Kromě černobílých stran je možno produkovat také barevné stránky, v tom případě počítejte ale s pomalejším tiskem (to platí pro všechny tiskárny). Automatický podavač pomůže při kopírování i tisku na odlišné gramáže papíru, než máte v 250 listovém zásobníku.

Xerox C315V potěší také reprodukcí v rozlišení až 1 200 DPI, nejedná se však o žádný nadstandard. Pouze u velmi rychlých tiskáren nebývá toto rozlišení zcela standardní. Počítejte s tím, že laserová tiskárna všeobecně není vhodná pro tisk fotografií. Barvy produktované na laserové tiskárně totiž nezvládají barevné přechody tak plynule, jako tiskárny inkoustové. Zařízení si poradí maximálně s gramáží 252 g/m2.

Na jeden černý toner slibuje výrobce až 8 000 listů A4. Když vezmeme v potaz cenu toneru v listopadu 2022 cca 2 750 Kč, cena jednoho listu A4 se bude pohybovat okolo 34 haléřů. O barevný tisk se starají tři barevné tonery.

Parametr Tento produkt
Rychlost tisku černobíle dle výrobce (str/min)

33

Doba tisku první strany černobíle dle výrobce (s)

7,9

Maximální rozlišení tisku (DPI)

1 200 x 1 200

Maximální rozlišení skenu (DPI)

600 x 600

Bezokrajový tisk

Ne

Maximálně listů dle výrobce (černá)

8 000

Cena černého toneru

2 750

Cena černobílého výtisku A4 dle výrobce

0,34

Maximálně listů dle výrobce (barevná)

16 500

Cena barevných tonerů

10 700

Cena barevného výtisku A4 dle výrobce

0,64

Názory uživatelů

Mezi uživateli si vydobyl tento model dobré renomé. Na českém trhu není recenzí zrovna nejvíce, ale v celosvětovém měřítku se dočtete v pozitivním slova smyslu zejména o vysoké rychlosti tisku, dobré kvalitě tisku i spolehlivém a přehledném systému ovladatelném na dotykovém panelu. Uživatelé chválí dobrou konektivitu i dostatek funkcí. Na druhou stranu ale zmiňují chybějící možnost oboustranného automatického skenování, které všeobecně usnadní práci poměrně výrazně.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Jak jsme už uvedli výše, za jednu z největších předností Xeorxu C315V považujeme velice rychlý tisk. Zatímco konkurence nabízí tempo okolo 25-30 černobílých stran za minutu, Xerox C315V zvládne až 33 listů A4. Další výhodou jsou nižší provozní náklady, tedy zejména ty spojené se tonery. Tiskárna samozřejmě nedovede v tomto ohledu konkurovat inkoustovým modelům s tankovým zásobníkem, ale mezi těmi s laserovou technologií patří mezi lepší. Automatický podavač je přínosným doplňkem do kanceláře.

Z pohledu negativ jsou nedostatky podstatně menší, než benefity. To ostatně dává smysl, nevhodná zařízení v našem srovnání nikdy nenajdete. Pokud zvolíte tento model, počítejte s tím, že se budete muset obejít bez funkce NFC. Doporučujeme také zvážit prostorové možnosti pro umístění zařízení ještě před jeho koupí. Stejně jako všechny poloprofesionální tiskárny se i tato vyznačuje rozměrnou a těžkou konstrukcí.

Porovnání s alternativami

Zajímavý konkurenční model nabízí společnost Canon. Laserová tiskárna Canon i-Sensys MF744Cdw má stejně jako model Xerox C315V možnost tisku černobíle i barevně. Z pohledu hlučnosti se ale jedná o podstatně tišší produkt. Zatímco Xerox vyvine 52 decibelů, Canon je příslibem pouhých 46. A i když se rozdíl na první pohled nemusí zdát velký, v tiché kanceláři udělá své. Canon i-Sensys MF744Cdw je rovněž rychlíkem z pohledu tisku černobílých dokumentů, ale se svými 27 stranami za minutu je stále podstatně pomalejší, než Xerox se 33 stranami. Další parametry jsou podobné, jen NFC Xerox narozdíl od Canonu nenabídne.

Naše hodnocení a závěr

Multifunkční tiskárna Xerox C315V_DNI patří mezi nejrychlejší laserové tiskárny ve své cenové kategorii. Kombinuje v sobě přitom také funkci barevného tisku, skener i kopírku. Díky velkému a přehlednému dotykovému displeji nebude nastavování předvoleb nikterak složité. I když jsou tonery na pořízení poměrně drahé, skrývají v sobě dostatek náplně pro tisk velkého množství dokumentů. Co do spotřeby materiálu je na tom tiskárna proto dobře. Pokud hledáte zajímavou alternativu s podporou NFC a jedním z nejtišších chodů na trhu, podívejte se také na recenzi Canon i-Sensys MF744Cdw.

16 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Xerox C315V | Hodnocení: 95,7 %
Jakub Gulec obsadil v našem týmu roli technického redaktora. Téma tiskáren má dobře nastudované a vysvětlí vám například, proč je pro tisk fotografií více vhodnější inkoustová tiskárna než laserová. Věnuje se také redakčnímu testování jednotlivých tiskáren. Kromě tiskáren najdete jeho recenze také u notebooků, ale i aku nářadí či štípačů dřeva.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Xerox C315V

Xerox C315V

16 000 Kč Orientační cena