Zahradní traktor Karsit K 22/102 HX - Recenze a porovnání | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Karsit K 22/102 HX

Doporučujeme Při nákupu v kategorii traktorů pro plochu nad 5000 m2

Datum doporučení: Říjen 2017

83,1 % Celkové hodnocení
  • Silný motor
  • Velká nádrž
  • Velký rozsah výšky sečení
  • Vysoká cena
  • Vysoká hmotnost
  • Občas ucpání otvoru na výhoz trávy
105 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Traktor Karsit K 22/102 HX je vybaven dvouválcovým motorem s objemem 656 cm3 a výkonem 22 HP, což ho předurčuje pro velmi těžký terén a ani sečení velmi hustého porostu by mu nemělo dělat sebemenší problémy. Standardem je pohodlná hydrostatická převodovka.

Co se týče objemu sběrného koše (300 l) a objemu palivové nádrže (13 l) obě hodnoty jsou naprosto dostačující téměř pro jakoukoliv běžnou zahradu a pokud nebudete sekat v naprosto extrémních podmínkách, můžete se těšit na provoz bez nutného vyprazdňování koše či doplňování paliva.

Šířka záběru přináší velmi dobrých 102 cm, což v kombinaci s výše zmíněnými parametry znamená určení traktoru pro plochy s rozlohou přes 5 000 m2. Díky této hodnotě je možné konstatovat, že traktor se řadí ke špičce na trhu a poradí si s téměř každým běžným pozemkem. Nevýhodou je vyšší hmotnost okolo čtvrt tuny.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Karsit

Počet válců

2

Výkon (HP)

22

Objem motoru (ccm)

656

Typ převodovky

Hydrostatická

Objem nádrže (l)

13

Šířka záběru (cm)

102

Výška sekání (mm)

25-100

Počet stupňů výšky sekání

7

Počet nožů

2

Objem sběrného koše (l)

300

Mulčování

Ano

Hmotnost (kg)

256


Funkce

Traktoru samozřejmě nechybí zadní výhoz trávy, či mulčování, které umožňuje rozhodit posekanou trávu zpět na trávník a zajistit tak jeho hnojení. Velmi dobrý je také velký rozsah možností výšky sekání, který se pohybuje od 25 do 100 mm. Na výběr máte ze 7 stupňů výšky.

Naše hodnocení a závěr

Traktor Karsit K 22/102 HX je velmi dobře vybavený model s motorem velkého objemu a velmi dobrého výkonu 22 koňských sil. Tato kombinace zajistí společně se 102cm šířkou záběru bezproblémový provoz traktoru i na větších plochách s náročným terénem a hustším porostem. Ve funkcích také neshledáváme podstatnější slabinu, a tak je snad jedinou nevýhodou stroje jeho vyšší váha a cena, která však plně odpovídá jeho kvalitám. V našem výběru tak traktor figuruje především díky všeobecně velmi dobré vybavenosti a perfektnímu výkonu. Náročné uživatele osloví i nadstandardní rozsah výšky sečení. Zvolit mohou z hodnot od 25 do 100 mm.

Cenová kategorie tohoto zahradního traktoru samozřejmě není pro každého. Jestliže ale máte velkou zahradu a potřebujete kvalitní stroj ovšem za nižší cenu, přečtěte si recenzi modelu Stiga Estate 6102 HW.

105 000 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý | Datum: | Produkt: Karsit K 22/102 HX | Hodnocení: 83,1 %
Daniel Černý se věnuje srovnávání různých produktů v oblasti zahradních pomocníků, včetně zahradních traktorů, již od roku 2018. Dlouhodobě se věnuje těmto produktům a vývoji na trhu, sleduje trendy a rozumí všem důležitým parametrům. Poradí vám, na co se zaměřit při výběru traktoru od vhodného záběru sečení vzhledem k charakteristice pozemku, správné volby typu motoru a jeho výkonu až po možnosti nastavení výšky sečení nebo funkční vybavenost. Na základě rozsáhlých rešerší je schopný identifikovat parametry, které jsou důležité a také ty, na které nemusíte brát až tak zásadní zřetel. Zaměřuje se také na všechny typy sekaček, křovinořezy a podobnou zahradní techniku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Karsit K 22/102 HX

Karsit K 22/102 HX

105 000 Kč Orientační cena