Recenze a porovnání Karsit k 22/102 HX

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii pro plochu nad 5000 m2

Datum doporučení: Říjen 2017

Klady:

Dobrý objem motoru i nádrže

Vysoký výkon

Zápory:

Vyšší cena

Vysoká hmotnost

110 000 Kč
orientační cena

Základní údaje

Traktor Karsit k 22/102 HX je vybaven jednoválcovým motorem s objemem 656 cm3 a výkonem 22 HP, což ho předurčuje pro velmi těžký terén a ani sečení velmi hustého porostu by mu nemělo dělat sebemenší problémy.

Co se týče objemu sběrného koše (300 l) a objemu palivové nádrže (13 l) obě hodnoty jsou naprosto dostačující téměř pro jakoukoliv běžnou zahradu a pokud nebudete sekat v naprosto extrémních podmínkách, můžete se těšit na provoz bez nutného vyprazdňování koše či doplňování paliva. Šířka záběru přináší úctyhodných 105 cm, což v kombinaci s výše zmíněnými parametry znamená určení traktoru pro plochy s rozlohou až 20 000 m2. Díky této hodnotě je možné konstatovat, že traktor se řadí k naprosté špičce na trhu a poradí si s téměř každým běžným pozemkem.

Parametr Tento produkt
Počet válců 1
Objem motoru (cm3)  656
Šířka záběru (cm)  105
Objem sběrného koše (l)  300
Objem nádrže (l)  13
Mulčování  Ano
Hmotnost (kg)  256

Funkce

Traktoru samozřejmě nechybí zadní výhoz trávy, či mulčování, které umožňuje rozhodit posekanou trávu zpět na trávník a zajistit tak jeho hnojení. Relativní slabinou je u stroje takto vysokých kvalit absence posilovače řízení. Nicméně vezmeme-li v úvahu fakt, že posilovačem nedisponuje většina obdobných strojů nejedná se o výrazné mínus.

Naše hodnocení a závěr

Traktor Karsit k 22/102 HX je velmi dobře vybavený model s motorem velkého objemu a velmi dobrého výkonu. Tato kombinace zajistí bezproblémový provoz traktoru i na větších plochách s náročným terénem a hustším porostem. Ve funkcích také neshledáváme podstatnější slabinu, a tak je snad jedinou nevýhodou stroje jeho vyšší cena, která však plně odpovídá jeho kvalitám. V našem výběru tak traktor figuruje především díky všeobecně velmi dobré vybavenosti a perfektnímu výkonu.

Další recenze

Kompletní porovnání