Recenze a porovnání Karsit K 22/102 HX

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Traktory pro plochu nad 5000 m2

Datum doporučení: Říjen 2017

Klady:

Silný motor s velkým objemem nádrže

Velký rozsah výšky sečení

Zápory:

Vyšší cena

Vysoká hmotnost

115 000 Kč
orientační cena

Základní údaje

Traktor Karsit K 22/102 HX je vybaven dvouválcovým motorem s objemem 656 cm3 a výkonem 22 HP, což ho předurčuje pro velmi těžký terén a ani sečení velmi hustého porostu by mu nemělo dělat sebemenší problémy. Standardem je pohodlná hydrostatická převodovka.

Co se týče objemu sběrného koše (300 l) a objemu palivové nádrže (13 l) obě hodnoty jsou naprosto dostačující téměř pro jakoukoliv běžnou zahradu a pokud nebudete sekat v naprosto extrémních podmínkách, můžete se těšit na provoz bez nutného vyprazdňování koše či doplňování paliva.

Šířka záběru přináší velmi dobrých 102 cm, což v kombinaci s výše zmíněnými parametry znamená určení traktoru pro plochy s rozlohou přes 5 000 m2. Díky této hodnotě je možné konstatovat, že traktor se řadí ke špičce na trhu a poradí si s téměř každým běžným pozemkem. Nevýhodou je vyšší hmotnost okolo čtvrt tuny.

Parametr Tento produkt
Výrobce Karsit
Počet válců  2
Výkon (HP)  22
Objem motoru (ccm)  656
Typ převodovky  hydrostatická
Objem nádrže (l)  13
Šířka záběru (cm)  102
Výška sekání (mm)  25-100
Počet stupňů výšky sekání  7
Počet nožů  2
Objem sběrného koše (l)  300
Mulčování  Ano
Hmotnost (kg)  256

Funkce

Traktoru samozřejmě nechybí zadní výhoz trávy, či mulčování, které umožňuje rozhodit posekanou trávu zpět na trávník a zajistit tak jeho hnojení. Velmi dobrý je také velký rozsah možností výšky sekání, který se pohybuje od 25 do 100 mm. Na výběr máte ze 7 stupňů výšky.

Naše hodnocení a závěr

Traktor Karsit K 22/102 HX je velmi dobře vybavený model s motorem velkého objemu a velmi dobrého výkonu 22 koňských sil. Tato kombinace zajistí společně se 102cm šířkou záběru bezproblémový provoz traktoru i na větších plochách s náročným terénem a hustším porostem. Ve funkcích také neshledáváme podstatnější slabinu, a tak je snad jedinou nevýhodou stroje jeho vyšší váha a cena, která však plně odpovídá jeho kvalitám. V našem výběru tak traktor figuruje především díky všeobecně velmi dobré vybavenosti a perfektnímu výkonu. Náročné uživatele osloví i nadstandardní rozsah výšky sečení. Zvolit mohou z hodnot od 25 do 100 mm.

Cenová kategorie tohoto zahradního traktoru samozřejmě není pro každého. Jestliže ale máte velkou zahradu a potřebujete kvalitní stroj ovšem za nižší cenu, přečtěte si recenzi modelu Stiga Estate 6102 HW.

Další recenze

Kompletní porovnání