Menu

Recenze a porovnání MTD DL 92 H

Doporučujeme Při nákupu v kategorii traktorů pro plochu do 5000 m2

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Nižší cena
  • Poměrně nízká hmotnost
  • Dobrý rozsah výšky sečení
  • Celkem průměrné parametry motoru
  • Neuvedený počet stupňů výšky sečení
46 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Zahradní traktor MTD DL 92 H je slušným standardem, který bohatě vystačí pro každého méně náročného zákazníka. Disponuje jednoválcovým motorem o objemu 420 cm3, což přináší dostačující sílu pro běžné účely na středně velké zahrady. Tomu odpovídá také slušný výkon 12,5 koňských sil, díky kterým by si traktor měl poradit i s poměrně náročným terénem a hustým porostem. Tyto parametry společně s šířkou záběru 92 cm předurčují MTD DL 92 H pro plochy o velikosti nad 2500 m2. Ke správnému fungování a ovládání přispívá hydrostatická převodovka.

Traktor disponuje objemem sběrného koše 240 l, což je dostačující hodnota, ale při sekání větších ploch, než pro které je traktor určený musíte počítat s jeho nutným vyprazdňováním. Podobně je na tom i s kapacitou nádrže na palivo, 3,8 litru není nikterak oslňující číslo. Obě tyto hodnoty odpovídají výše uvedené doporučené ploše a pokud nebudete traktor provozovat na větším prostoru, bude vše bez problému.

Parametr Tento produkt
Výrobce MTD
Počet válců 1
Výkon (HP) 12,5
Objem motoru (ccm) 420
Typ převodovky Hydrostatická
Objem nádrže (l) 3,8
Šířka záběru (cm) 92
Výška sekání (mm) 30-95
Počet stupňů výšky sekání Neuvedeno
Počet nožů 2
Objem sběrného koše (l) 240
Mulčování Ano
Hmotnost (kg) 195

Funkce

V ohledu doplňkových funkcí je pak vybaven velmi dobře. Těšit se tak můžete jak z mulčování, které vám umožní rozhodit posekanou trávu zpět na trávník a pohnojit ho, tak i ze standardu v podobě klasického zadního výhozu posekané trávy. Rozsah výšky sekané trávy je od 30 do 95 mm, což jsou standardní hodnoty pro tuto kategorii zahradních traktorů. Bohužel ale výrobce neuvádí počet stupňů výšky sečení.

Naše hodnocení a závěr

S ohledem na relativně nižší cenu lze MTD DL 9 H považovat za stroj s výborným poměrem ceny a výkonu, což může oslovit hodně zákazníků. Traktor výrazně nezaostává téměř v žádném důležitém ohledu, a proto má pevné místo v našem žebříčku. Má standardně silný motor a 92cm šířka záběru určuje tento model k sekání zahrad s rozlohou okolo 3 až 4 tisíc m2.

Jestli hodláte sekat menší zahradu či jinou travnatou plochu, můžeme vám nabídnout recenzi na další alternativu mezi zahradními traktory Stiga Alpina BT 84 HCB.

46 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze MTD DL 92 H

MTD DL 92 H

46 000 Kč Orientační cena