Zahradní traktor MTD DL 92 H - Recenze a porovnání | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání MTD DL 92 H

v kategorii Zahradní traktory

Klady

  • Nižší cena
  • Poměrně nízká hmotnost
  • Dobrý rozsah výšky sečení

Zápory

  • Celkem průměrné parametry motoru
  • Neuvedený počet stupňů výšky sečení
46 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Zahradní traktor MTD DL 92 H je slušným standardem, který bohatě vystačí pro každého méně náročného zákazníka. Disponuje jednoválcovým motorem o objemu 420 cm3, což přináší dostačující sílu pro běžné účely na středně velké zahrady. Tomu odpovídá také slušný výkon 12,5 koňských sil, díky kterým by si traktor měl poradit i s poměrně náročným terénem a hustým porostem. Tyto parametry společně s šířkou záběru 92 cm předurčují MTD DL 92 H pro plochy o velikosti nad 2500 m2. Ke správnému fungování a ovládání přispívá hydrostatická převodovka.

Traktor disponuje objemem sběrného koše 240 l, což je dostačující hodnota, ale při sekání větších ploch, než pro které je traktor určený musíte počítat s jeho nutným vyprazdňováním. Podobně je na tom i s kapacitou nádrže na palivo, 3,8 litru není nikterak oslňující číslo. Obě tyto hodnoty odpovídají výše uvedené doporučené ploše a pokud nebudete traktor provozovat na větším prostoru, bude vše bez problému.

Parametr Tento produkt
Výrobce

MTD

Počet válců

1

Výkon (HP)

12,5

Objem motoru (ccm)

420

Typ převodovky

Hydrostatická

Objem nádrže (l)

3,8

Šířka záběru (cm)

92

Výška sekání (mm)

30-95

Počet nožů

2

Objem sběrného koše (l)

240

Mulčování

Ano

Hmotnost (kg)

195

Funkce

V ohledu doplňkových funkcí je pak vybaven velmi dobře. Těšit se tak můžete jak z mulčování, které vám umožní rozhodit posekanou trávu zpět na trávník a pohnojit ho, tak i ze standardu v podobě klasického zadního výhozu posekané trávy. Rozsah výšky sekané trávy je od 30 do 95 mm, což jsou standardní hodnoty pro tuto kategorii zahradních traktorů. Bohužel ale výrobce neuvádí počet stupňů výšky sečení.

Naše hodnocení a závěr

S ohledem na relativně nižší cenu lze MTD DL 9 H považovat za stroj s výborným poměrem ceny a výkonu, což může oslovit hodně zákazníků. Traktor výrazně nezaostává téměř v žádném důležitém ohledu, a proto má pevné místo v našem žebříčku. Má standardně silný motor a 92cm šířka záběru určuje tento model k sekání zahrad s rozlohou okolo 3 až 4 tisíc m2.

Jestli hodláte sekat menší zahradu či jinou travnatou plochu, můžeme vám nabídnout recenzi na další alternativu mezi zahradními traktory Stiga Alpina BT 84 HCB.

46 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: MTD DL 92 H
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub pojal za svou roli technického odborníka v naši redakci. Věnuje se srovnání zahradní techniky a náčiní. Studiu tématu zahradních traktorů a sekačk věnoval hodně času, bez obtíží vám tak v článku vysvětlí rozdíl mezi hydrostatickou a mechanickou převodovkou. Jeho recenze najdete také u vyžínačů, strunových i bubnových sekaček.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze MTD DL 92 H

MTD DL 92 H

46 000 Kč Orientační cena