Menu

Recenze a porovnání MTD Minirider 60 RDE

84,3 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Zahradní traktory

Klady

  • Nízká cena
  • Nízká hmotnost
  • Dobrá manévrovatelnost

Zápory

  • Malý objem motoru a nádrže i šířka záběru
  • Manuální převodovka
  • Vysoká minimální výška sečení
46 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Zahradní traktor MTD Minirider 60 RDE je spíše přechodem mezi traktorem a riderem, což je vidět také na jeho specifikaci. Motor má jeden válec a objem 190 kubických centimetrů. Výkon je pouze 6,5 koňských sil, což je v našem srovnání spíš podprůměrná hodnota. Nevýhodou je i mechanická manuální převodovka s označením transmatic.

Výše zmíněným okolnostem odpovídá také menší šířka záběru 60 cm a malý objem palivové nádrže pouze 1,2 l. Ten by sice mohl zapříčinit nutnost nepříjemného doplňování paliva během sečení, ale pokud se budete držet využívání pouze pro malé sečné plochy okolo 1 000 m2, pravděpodobně se s tímto problémem nesetkáte.

Parametr Tento produkt
Výrobce

MTD

Počet válců

1

Výkon (HP)

6,5

Objem motoru (ccm)

190

Typ převodovky

Mechanická

Objem nádrže (l)

1,2

Šířka záběru (cm)

60

Výška sekání (mm)

38-95

Počet stupňů výšky sekání

5

Počet nožů

1

Objem sběrného koše (l)

150

Mulčování

Ano

Hmotnost (kg)

140

Funkce

Traktoru nechybí možnost zadního výhozu a mulčování, které umožňuje rozhození posekané trávy zpět na trávník, čímž dochází k jeho hnojení. Minimální výška posekané trávy je téměř 40 mm, což je poměrně vysoké číslo a někdo si rád dopřeje ještě nižší výšku svého trávníku. Maximální velikost je naopak slušná až 95 mm. Vybrat si však můžete jen z pěti výškových stupňů.

Naše hodnocení a závěr

Výhodou traktoru MTD Minirider 60 RDE je hlavně nízká cena. Je určený pro velmi malé sečné plochy okolo 1 000 m2. Má totiž poměrně slabý motor a úzký záběr pouze 60 cm. Nevýhodou je i mechanická převodovka, která je v našem výběru ojedinělá a může mít kratší životnost. Dimenzím tohoto výrobku odpovídá i poměrně malý objem sběrného koše, který je pouze 150 litrů. Výhodou je naopak nízká váha stroje. 

Jestliže hledáte stroj pro sekání větší zahrady s plochou nad 5 000 m2, měli byste prozkoumat příslušnou kategorii zahradních traktorů, kterým v našem výběru vévodí model Karsit K 22/102 HX.

46 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: MTD Minirider 60 RDE | Hodnocení: 84,3 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub pojal za svou roli technického odborníka v naši redakci. Věnuje se srovnání zahradní techniky a náčiní. Studiu tématu zahradních traktorů a sekačk věnoval hodně času, bez obtíží vám tak v článku vysvětlí rozdíl mezi hydrostatickou a mechanickou převodovkou. Jeho recenze najdete také u vyžínačů, strunových i bubnových sekaček.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Má sekačka nějaký váhový limit?

Píša Michal

Dobrý den,
to bohužel nelze říci, výrobce limit nostnosti neuvádí.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, uvažuji nad koupí této sekačky. Tahrada má cca 1400m², ale je lehce do kopce. Má obava je, jestli bude mít dostatečný výkon při jízdě do kopce. Váha řidiče je 70kg. Díky za odpověď.

Martin Nájemník

Dobrý den, přesně pro takové pozemky je MTD Minirider 60 RDE určen. Záleží samozřejmě, jak pravidelně budete pozemek sekat a jak moc do kopce je, ale s lehkým převýšením a alespoň trochu pravidelně udržovaným pozemkem by si měl snadno poradit.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, máme zahradu s trochu prudším svahem. Když budu jezdit bokem ke stoupání, nepoškodím motor? Nikde se neuvádí, zda má motor vysokotlaké mazání. Děkuji za odpověď.

R. Jiřík

Dobrý den, takto nelze bohužel s jistotou odpovědět. Bohužel nevím, o jaký svah se jedná. Doporučit vám ovšem mohu kontaktovat autorizovaného prodejce a poptat se na vaši konkrétní situaci.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, má tento stroj vysypávací koš z místa řidiče?

Michal Marý

Dobrý den, ano, MTD Minirider 60 RDE lze vysypávat přímo z místa řidiče.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze MTD Minirider 60 RDE

MTD Minirider 60 RDE

46 000 Kč Orientační cena