Recenze a porovnání MTD Minirider 60 RDE

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Traktory pro plochu do 2500 m2

Datum doporučení: Říjen 2017

Klady:

Cenová dostupnost

Nízká hmotnost

Zápory:

Malý objem motoru a nádrže i šířka záběru

Manuální převodovka

Vysoká minimální výška sečení

34 000 Kč
orientační cena

Základní údaje

Zahradní traktor MTD Minirider 60 RDE je spíše přechodem mezi traktorem a riderem, což je vidět také na jeho specifikaci. Motor má jeden válec a objem 190 kubických centimetrů. Výkon je pouze 6,5 koňských sil, což je v našem srovnání spíš podprůměrná hodnota. Nevýhodou je i mechanická manuální převodovka s označením transmatic.

Výše zmíněným okolnostem odpovídá také menší šířka záběru 60 cm a malý objem palivové nádrže pouze 1,2 l. Ten by sice mohl zapříčinit nutnost nepříjemného doplňování paliva během sečení, ale pokud se budete držet využívání pouze pro malé sečné plochy okolo 1 000 m2, pravděpodobně se s tímto problémem nesetkáte.

Parametr Tento produkt
Výrobce MTD
Počet válců  1
Výkon (HP)  6,5
Objem motoru (ccm)  190
Typ převodovky  mechanická
Objem nádrže (l)  1,2
Šířka záběru (cm)  60
Výška sekání (mm)  38-95
Počet stupňů výšky sekání  5
Počet nožů  1
Objem sběrného koše (l)  150
Mulčování  Ano
Hmotnost (kg)  140

Funkce

Traktoru nechybí možnost zadního výhozu a mulčování, které umožňuje rozhození posekané trávy zpět na trávník, čímž dochází k jeho hnojení. Minimální výška posekané trávy je téměř 40 mm, což je poměrně vysoké číslo a někdo si rád dopřeje ještě nižší výšku svého trávníku. Maximální velikost je naopak slušná až 95 cm. Vybrat si však můžete jen z pěti výškových stupňů.

Naše hodnocení a závěr

Výhodou traktoru MTD Minirider 60 RDE je hlavně nízká cena. Je určený pro velmi malé sečné plochy okolo 1 000 m2. Má totiž poměrně slabý motor a úzký záběr pouze 60 cm. Nevýhodou je i mechanická převodovka, která je v našem výběru ojedinělá a může mít kratší životnost. Dimenzím tohoto výrobku odpovídá i poměrně malý objem sběrného koše, který je pouze 150 litrů. Výhodou je naopak nízká váha stroje. 

Jestliže hledáte stroj pro sekání větší zahrady s plochou nad 5 000 m2, měli byste prozkoumat příslušnou kategorii zahradních traktorů, kterým v našem výběru vévodí model Karsit K 22/102 HX.

Další recenze

Kompletní porovnání