Menu

Recenze a porovnání MTD Minirider 60 RDE

Doporučujeme Při nákupu v kategorii traktorů pro plochu do 2500 m2

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Nízká cena
  • Nízká hmotnost
  • Dobrá manévrovatelnost
  • Malý objem motoru a nádrže i šířka záběru
  • Manuální převodovka
  • Vysoká minimální výška sečení
35 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Zahradní traktor MTD Minirider 60 RDE je spíše přechodem mezi traktorem a riderem, což je vidět také na jeho specifikaci. Motor má jeden válec a objem 190 kubických centimetrů. Výkon je pouze 6,5 koňských sil, což je v našem srovnání spíš podprůměrná hodnota. Nevýhodou je i mechanická manuální převodovka s označením transmatic.

Výše zmíněným okolnostem odpovídá také menší šířka záběru 60 cm a malý objem palivové nádrže pouze 1,2 l. Ten by sice mohl zapříčinit nutnost nepříjemného doplňování paliva během sečení, ale pokud se budete držet využívání pouze pro malé sečné plochy okolo 1 000 m2, pravděpodobně se s tímto problémem nesetkáte.

Parametr Tento produkt
Výrobce MTD
Počet válců 1
Výkon (HP) 6,5
Objem motoru (ccm) 190
Typ převodovky Mechanická
Objem nádrže (l) 1,2
Šířka záběru (cm) 60
Výška sekání (mm) 38-95
Počet stupňů výšky sekání 5
Počet nožů 1
Objem sběrného koše (l) 150
Mulčování Ano
Hmotnost (kg) 140

Funkce

Traktoru nechybí možnost zadního výhozu a mulčování, které umožňuje rozhození posekané trávy zpět na trávník, čímž dochází k jeho hnojení. Minimální výška posekané trávy je téměř 40 mm, což je poměrně vysoké číslo a někdo si rád dopřeje ještě nižší výšku svého trávníku. Maximální velikost je naopak slušná až 95 mm. Vybrat si však můžete jen z pěti výškových stupňů.

Naše hodnocení a závěr

Výhodou traktoru MTD Minirider 60 RDE je hlavně nízká cena. Je určený pro velmi malé sečné plochy okolo 1 000 m2. Má totiž poměrně slabý motor a úzký záběr pouze 60 cm. Nevýhodou je i mechanická převodovka, která je v našem výběru ojedinělá a může mít kratší životnost. Dimenzím tohoto výrobku odpovídá i poměrně malý objem sběrného koše, který je pouze 150 litrů. Výhodou je naopak nízká váha stroje. 

Jestliže hledáte stroj pro sekání větší zahrady s plochou nad 5 000 m2, měli byste prozkoumat příslušnou kategorii zahradních traktorů, kterým v našem výběru vévodí model Karsit K 22/102 HX.

35 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze MTD Minirider 60 RDE

MTD Minirider 60 RDE

35 000 Kč Orientační cena