Recenze a test MTD Minirider 60 RDE | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání MTD Minirider 60 RDE

Doporučujeme Při nákupu v kategorii traktorů pro plochu do 2500 m2

Datum doporučení: Říjen 2017

74,3 % Celkové hodnocení
  • Nízká cena
  • Nízká hmotnost
  • Dobrá manévrovatelnost
  • Malý objem motoru a nádrže i šířka záběru
  • Manuální převodovka
  • Vysoká minimální výška sečení
42 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Zahradní traktor MTD Minirider 60 RDE je spíše přechodem mezi traktorem a riderem, což je vidět také na jeho specifikaci. Motor má jeden válec a objem 190 kubických centimetrů. Výkon je pouze 6,5 koňských sil, což je v našem srovnání spíš podprůměrná hodnota. Nevýhodou je i mechanická manuální převodovka s označením transmatic.

Výše zmíněným okolnostem odpovídá také menší šířka záběru 60 cm a malý objem palivové nádrže pouze 1,2 l. Ten by sice mohl zapříčinit nutnost nepříjemného doplňování paliva během sečení, ale pokud se budete držet využívání pouze pro malé sečné plochy okolo 1 000 m2, pravděpodobně se s tímto problémem nesetkáte.

Parametr Tento produkt
Výrobce

MTD

Počet válců

1

Výkon (HP)

6,5

Objem motoru (ccm)

190

Typ převodovky

Mechanická

Objem nádrže (l)

1,2

Šířka záběru (cm)

60

Výška sekání (mm)

38-95

Počet stupňů výšky sekání

5

Počet nožů

1

Objem sběrného koše (l)

150

Mulčování

Ano

Hmotnost (kg)

140


Funkce

Traktoru nechybí možnost zadního výhozu a mulčování, které umožňuje rozhození posekané trávy zpět na trávník, čímž dochází k jeho hnojení. Minimální výška posekané trávy je téměř 40 mm, což je poměrně vysoké číslo a někdo si rád dopřeje ještě nižší výšku svého trávníku. Maximální velikost je naopak slušná až 95 mm. Vybrat si však můžete jen z pěti výškových stupňů.

Naše hodnocení a závěr

Výhodou traktoru MTD Minirider 60 RDE je hlavně nízká cena. Je určený pro velmi malé sečné plochy okolo 1 000 m2. Má totiž poměrně slabý motor a úzký záběr pouze 60 cm. Nevýhodou je i mechanická převodovka, která je v našem výběru ojedinělá a může mít kratší životnost. Dimenzím tohoto výrobku odpovídá i poměrně malý objem sběrného koše, který je pouze 150 litrů. Výhodou je naopak nízká váha stroje. 

Jestliže hledáte stroj pro sekání větší zahrady s plochou nad 5 000 m2, měli byste prozkoumat příslušnou kategorii zahradních traktorů, kterým v našem výběru vévodí model Karsit K 22/102 HX.

42 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: MTD Minirider 60 RDE | Hodnocení: 74,3 %
Jakub Gulec pojal za svou roli technického odborníka v naši redakci. Věnuje se srovnání zahradní techniky a náčiní. Studiu tématu zahradních traktorů a sekačk věnoval hodně času, bez obtíží vám tak v článku vysvětlí rozdíl mezi hydrostatickou a mechanickou převodovkou. Jeho recenze najdete také u vyžínačů, strunových i bubnových sekaček.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze MTD Minirider 60 RDE

MTD Minirider 60 RDE

42 000 Kč Orientační cena