Recenze a test Solo by AL-KO T 16-105.6 HD V2 | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Solo by AL-KO T 16-105.6 HD V2

Doporučujeme Při nákupu v kategorii traktorů pro plochu nad 5000 m2

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Velmi dobré veškeré specifikace
  • Vysoká hmotnost
75 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Traktor Solo by AL-KO T 16-105.6 HD V2 disponuje dvouválcovým motorem o objemu 656 cm3, což je hodnota, která by měla zajistit dostatečnou sílu stroje. Poměrně překvapivě stroj dosahuje spíše průměrného výkonu 9,1 kW, což ale v součtu s výše uvedeným objemem motoru nemusí být nikterak zásadní problém. Stroj by tedy neměl mít problémy ani s hustějším porostem nebo náročnějším terénem.

Co se týče šířky záběru tento je tento traktor od AL-KO velmi dobře vybaven. Disponuje totiž maximální šířkou 105 cm, což rozměr, který je ve srovnání s obdobnými stroji rozhodně nadstandard. Velmi dobře je na tom také z pohledu kapacity sběrného koše (310 l) a palivové nádrže (8 l), obě tyto specifikace přinášejí téměř nevyčerpatelný objem, který by na běžnou zahradu měl bohatě vystačit. Dohromady lze všechny tyto specifikace shrnout tak, že traktor je vhodný pro plochy o rozloze okolo 10000 m2, což z něj dělá opravdu špičkový produkt.

Parametr Tento produkt
Počet válců

2

Objem motoru (ccm)

656

Objem nádrže (l)

8

Šířka záběru (cm)

105

Objem sběrného koše (l)

310

Mulčování

Ano

Hmotnost (kg)

256


Nechybí mu navíc ani standard v podobě zadního výhozu trávy a mulčování, které umožní rozhodit posekanou trávu zpět na trávník a pohnojit ho tím. Za relativní slabinu lze považovat snad jen absenci posilovače řízení, kterým ale nedisponuje většina strojů.

Naše hodnocení a závěr

Traktor Solo by AL-KO T 16-105.6 HD V2 je opravdu špičkový produkt určený pro zákazníky s těmi nejvyššími nároky, kteří nechtějí dělat žádné kompromisy. Pokud pro vás není překážkou relativně vyšší cena, jeho koupí určitě neprohloupíte. Protože traktor zaznamenává nadprůměrné výsledky téměř ve všech ohledech, je jeho zařazení do našeho výběru jasnou volbou.

75 000 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý | Datum: | Produkt: Solo by AL-KO T 16-105.6 HD V2
Daniel Černý se věnuje srovnávání různých produktů v oblasti zahradních pomocníků, včetně zahradních traktorů, již od roku 2018. Dlouhodobě se věnuje těmto produktům a vývoji na trhu, sleduje trendy a rozumí všem důležitým parametrům. Poradí vám, na co se zaměřit při výběru traktoru od vhodného záběru sečení vzhledem k charakteristice pozemku, správné volby typu motoru a jeho výkonu až po možnosti nastavení výšky sečení nebo funkční vybavenost. Na základě rozsáhlých rešerší je schopný identifikovat parametry, které jsou důležité a také ty, na které nemusíte brát až tak zásadní zřetel. Zaměřuje se také na všechny typy sekaček, křovinořezy a podobnou zahradní techniku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Solo by AL-KO T 16-105.6 HD V2

Solo by AL-KO T 16-105.6 HD V2

75 000 Kč Orientační cena