Recenze a test Solo by AL-KO T 16-105.6 HD V2 | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Solo by AL-KO T 16-105.6 HD V2

v kategorii Zahradní traktory

Klady a zápory

  • Velmi dobré veškeré specifikace
  • Vysoká hmotnost
75 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Traktor Solo by AL-KO T 16-105.6 HD V2 disponuje dvouválcovým motorem o objemu 656 cm3, což je hodnota, která by měla zajistit dostatečnou sílu stroje. Poměrně překvapivě stroj dosahuje spíše průměrného výkonu 9,1 kW, což ale v součtu s výše uvedeným objemem motoru nemusí být nikterak zásadní problém. Stroj by tedy neměl mít problémy ani s hustějším porostem nebo náročnějším terénem.

Co se týče šířky záběru tento je tento traktor od AL-KO velmi dobře vybaven. Disponuje totiž maximální šířkou 105 cm, což rozměr, který je ve srovnání s obdobnými stroji rozhodně nadstandard. Velmi dobře je na tom také z pohledu kapacity sběrného koše (310 l) a palivové nádrže (8 l), obě tyto specifikace přinášejí téměř nevyčerpatelný objem, který by na běžnou zahradu měl bohatě vystačit. Dohromady lze všechny tyto specifikace shrnout tak, že traktor je vhodný pro plochy o rozloze okolo 10000 m2, což z něj dělá opravdu špičkový produkt.

Parametr Tento produkt
Počet válců

2

Objem motoru (ccm)

656

Objem nádrže (l)

8

Šířka záběru (cm)

105

Objem sběrného koše (l)

310

Mulčování

Ano

Hmotnost (kg)

256

Nechybí mu navíc ani standard v podobě zadního výhozu trávy a mulčování, které umožní rozhodit posekanou trávu zpět na trávník a pohnojit ho tím. Za relativní slabinu lze považovat snad jen absenci posilovače řízení, kterým ale nedisponuje většina strojů.

Naše hodnocení a závěr

Traktor Solo by AL-KO T 16-105.6 HD V2 je opravdu špičkový produkt určený pro zákazníky s těmi nejvyššími nároky, kteří nechtějí dělat žádné kompromisy. Pokud pro vás není překážkou relativně vyšší cena, jeho koupí určitě neprohloupíte. Protože traktor zaznamenává nadprůměrné výsledky téměř ve všech ohledech, je jeho zařazení do našeho výběru jasnou volbou.

75 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Solo by AL-KO T 16-105.6 HD V2
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub pojal za svou roli technického odborníka v naši redakci. Věnuje se srovnání zahradní techniky a náčiní. Studiu tématu zahradních traktorů a sekačk věnoval hodně času, bez obtíží vám tak v článku vysvětlí rozdíl mezi hydrostatickou a mechanickou převodovkou. Jeho recenze najdete také u vyžínačů, strunových i bubnových sekaček.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Solo by AL-KO T 16-105.6 HD V2

Solo by AL-KO T 16-105.6 HD V2

75 000 Kč Orientační cena