Recenze a porovnání Stiga Alpina BT 84 HCB

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Traktory pro plochu do 2500 m2

Datum doporučení: Říjen 2017

Klady:

Dobrý výkon motoru

Zápory:

Menší rozsah výšky sečené trávy

46 000 Kč
orientační cena

Základní údaje

Traktor Stiga Alpina BT 84 HCB disponuje jednoválcovým motorem o objemu 344 cm3 a výkonem přes 12 koňských sil, což jsou průměrné hodnoty znamenající dostatečnou sílu stroje i do těžších terénů. Hydrostatická převodovka je vhodná pro pohodlný pojezd.

Průměrná čísla zaznamenává traktor i v ohledu objemu sběrného koše, 200 l je hodnota, která je dostačující, ale při sečení větších hustě porostlých ploch by mohlo dojít k problému s nutným vysypáním koše během sekání. Naopak objem palivové nádrže 6 l je velmi slušným standardem, který téměř odstraňuje možné problémy způsobené s docházejícím palivem během sečení. Šířka záběru 84 cm je vhodná pro sečení spíše menších travnatých ploch, čemuž odpovídá i zařazení v našem výběru. V součtu tyto parametry znamenají určení traktoru pro plochy s rozměrem okolo 2 500 m2, což je zcela dostačující hodnota pro běžné zahrádkáře.

Parametr Tento produkt
Výrobce Stiga
Počet válců  1
Výkon (HP)  12,5
Objem motoru (ccm)  344
Typ převodovky  hydrostatická
Objem nádrže (l)  6
Šířka záběru (cm)  84
Výška sekání (mm)  30-80
Počet stupňů výšky sekání  7
Počet nožů  2
Objem sběrného koše (l)  200
Mulčování  Ano
Hmotnost (kg)  174

Funkce

Traktoru nechybí ani zadní výhoz trávy nebo možnost funkce mulčování, která rozhazuje posečenou trávu zpět na trávník, čímž zajišťuje jeho hnojení. Výška sekání se pohybuje od 30 do 80 mm a jde spíše o menší rozsah v porovnání s ostatními stroji ve výběru. Zvolit si ale můžete až sedm stupňů výšky sečení, což je naopak velmi dobré.

Naše hodnocení a závěr

Zahradní traktor Stiga Alpina BT 84 HCB je slušně vybavený produkt s dobrým výkonem, sílou motoru a kvůli 84cm šířce záběru se hodí pro menší sečné plochy, což je důvod jeho zařazení do našeho žebříčku. Relativní slabinou je trochu menší objem sběrného koše, ten by ale při držení se určené sečné plochy by neměl znamenat výraznější problémy. Traktor nabízí menší rozsah výšky sečení, ale kompenzuje to částečně možností výběru ze sedmi výškových stupňů. 

Jestliže hledáte zahradní traktor, který zvládne sekání větší travnaté plochy, zkuste se podívat na Stiga Estate 6102 HW.

Další recenze

Kompletní porovnání