Recenze a test Stiga Alpina BT 84 HCB | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Stiga Alpina BT 84 HCB

Doporučujeme Při nákupu v kategorii traktorů pro plochu do 2500 m2

Datum doporučení: Říjen 2017

84,8 % Celkové hodnocení
  • Dobrý výkon
  • Velká nádrž
  • Slušný objem motoru
  • Menší rozsah výšky sečené trávy
  • Poměrně vysoká cena
  • Mírně vyšší hlučnost
47 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Traktor Stiga Alpina BT 84 HCB disponuje jednoválcovým motorem o objemu 344 cm3 a výkonem přes 12 koňských sil, což jsou průměrné hodnoty znamenající dostatečnou sílu stroje i do těžších terénů. Hydrostatická převodovka je vhodná pro pohodlný pojezd.

Průměrná čísla zaznamenává traktor i v ohledu objemu sběrného koše, 200 l je hodnota, která je dostačující, ale při sečení větších hustě porostlých ploch by mohlo dojít k problému s nutným vysypáním koše během sekání. Naopak objem palivové nádrže 6 l je velmi slušným standardem, který téměř odstraňuje možné problémy způsobené s docházejícím palivem během sečení. Šířka záběru 84 cm je vhodná pro sečení spíše menších travnatých ploch, čemuž odpovídá i zařazení v našem výběru. V součtu tyto parametry znamenají určení traktoru pro plochy s rozměrem okolo 2 500 m2, což je zcela dostačující hodnota pro běžné zahrádkáře.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Stiga

Počet válců

1

Výkon (HP)

12,5

Objem motoru (ccm)

344

Typ převodovky

Hydrostatická

Objem nádrže (l)

6

Šířka záběru (cm)

84

Výška sekání (mm)

30-80

Počet stupňů výšky sekání

7

Počet nožů

2

Objem sběrného koše (l)

200

Mulčování

Ano

Hmotnost (kg)

174


Funkce

Traktoru nechybí ani zadní výhoz trávy nebo možnost funkce mulčování, která rozhazuje posečenou trávu zpět na trávník, čímž zajišťuje jeho hnojení. Výška sekání se pohybuje od 30 do 80 mm a jde spíše o menší rozsah v porovnání s ostatními stroji ve výběru. Zvolit si ale můžete až sedm stupňů výšky sečení, což je naopak velmi dobré.

Naše hodnocení a závěr

Zahradní traktor Stiga Alpina BT 84 HCB je slušně vybavený produkt s dobrým výkonem, sílou motoru a kvůli 84cm šířce záběru se hodí pro menší sečné plochy, což je důvod jeho zařazení do našeho žebříčku. Relativní slabinou je trochu menší objem sběrného koše, ten by ale při držení se určené sečné plochy by neměl znamenat výraznější problémy. Traktor nabízí menší rozsah výšky sečení, ale kompenzuje to částečně možností výběru ze sedmi výškových stupňů. 

Jestliže hledáte zahradní traktor, který zvládne sekání větší travnaté plochy, zkuste se podívat na Stiga Estate 6102 HW.

47 000 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý | Datum: | Produkt: Stiga Alpina BT 84 HCB | Hodnocení: 84,8 %
Daniel Černý se věnuje srovnávání různých produktů v oblasti zahradních pomocníků, včetně zahradních traktorů, již od roku 2018. Dlouhodobě se věnuje těmto produktům a vývoji na trhu, sleduje trendy a rozumí všem důležitým parametrům. Poradí vám, na co se zaměřit při výběru traktoru od vhodného záběru sečení vzhledem k charakteristice pozemku, správné volby typu motoru a jeho výkonu až po možnosti nastavení výšky sečení nebo funkční vybavenost. Na základě rozsáhlých rešerší je schopný identifikovat parametry, které jsou důležité a také ty, na které nemusíte brát až tak zásadní zřetel. Zaměřuje se také na všechny typy sekaček, křovinořezy a podobnou zahradní techniku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Stiga Alpina BT 84 HCB

Stiga Alpina BT 84 HCB

47 000 Kč Orientační cena