Test nejlepších žehliček na vlasy
a jak je vybrat

Obrázek žehličky na vlasy

Téměř každá žena dnes používá žehličku na vlasy a mnohé z nás už si nedokáží představit život bez ní. Žehličky vlasů jsou skvělým pomocníkem, který vám pomůže s úpravou vlasů ve vašem běžném dni, ale můžete s nimi vykouzlit i krásný společenský účes na ples či slavnost. Za několik minut dokáží z kudrnatých vlasů udělat rovné, a z rovných dokáží vytvořit krásné vlnité vlasy. Jejich užitečnost je bezpochyby velká, ale velká může být také cena, kterou zaplatíte, pokud nevěnujete výběru kvalitní žehličky na vlasy dostatečnou pozornost a dostatečný čas, a cenou nemáme na mysli tu peněžní, ale tu ve smyslu zničených vlasů z používání nekvalitní žehličky.

Vybrat vhodnou žehličku na vlasy je mnohdy velmi těžké a proto vám s tím pomůžeme a ulehčíme tak výběr žehličky vám. V našem článku se dozvíte, co by měla správná žehlička splňovat a na co se při vybírání zaměřit.


Nejlepších 10 žehliček na vlasy dle hodnocení uživatelů

Vzhled

Název žehličky na vlasy

Rozsah teplot (°C)

Povrch

Orientační cena

Aktuální cena

Malý náhled žehličky na vlasy Remington S8500

Remington S8500

150 - 230

keramika

750 Kč

Malý náhled žehličky na vlasy Remington S8590

Remington S8590

160 - 230

keramika

1 000 Kč

Malý náhled žehličky na vlasy Rowenta CF 6430

Rowenta CF 6430

pevná 170

keramika

900 Kč

Malý náhled žehličky Remington S9500

Remington S9500

150 - 235

keramika

960 Kč

Malý náhled žehličky na vlasy Babyliss ST387E

Babyliss ST387E

140 - 235

keramika

1 300 Kč

Malý náhled žehličky na vlasy Sencor SHI 780

Sencor SHI 780

120 - 230

kreamika, turmalín

500 Kč

Malý náhled žehličky na vlasy Philips HP8344

Philips HP8344

120 - 230

keramika

1 100 Kč

Malý náhled žehličky na vlasy Rowenta SF4522D0

Rowenta SF4522D0

120 - 230

turmalín

1 000 Kč

Malý náhled žehličky na vlasy ETA Whitty 1337

ETA Whitty 1337

120 - 200

keramika, turmalín

500 Kč

Malý náhled žehličky na vlasy Remington S5505

Remington S5505

150 - 230

keramika

760 Kč

Testování a recenze žehliček na vlasy pro letošní rok

Na podrobném testu nejlepších žehliček na vlasy zatím pracujeme a předpokládané vydání pro rok 2018 je v průběhu druhé poloviny roku. Součástí testu budou také recenze nejlepších žehliček na vlasy, které se v testu umístily nejvýše. Zatím jsme pro vás připravili tabulku nejlepších žehliček dle názoru uživatelů. Vždy se jedná o žehličky, které jsou již prověřeny množstvím uživatelů, vždy ale doporučujeme přečíst recenze na vybraných e-shopech a na Heurece.

Pokud chcete, abychom do testu zařadili nějakou konkrétní žehličku, o kterou se zajímáte, napište nám na info@arecenze.cz

Jak vybrat žehličku na vlasy

1. Povrch

2. Šířka žehličky

3. Teplota při žehlení vlasů

4. Funkce a vlastnosti

Žehličku na vlasy vždy vybírejte hlavně na základě toho, jaké jsou vaše vlasy, záleží na tom, jestli jsou dlouhé či kratší, rovné nebo vlnité a nepoddajné, tenké či silné. Od toho, jaké vlasy máte, by se měla odvíjet volba různých parametrů žehličky na vlasy. Podle vašich vlasů byste si měli zvolit šířku ramen žehličky, nastavitelné teploty žehličky, ale i povrch žehličky.


1. Povrch

Povrch destiček žehličky na vlasy je asi tím nejdůležitějším parametrem a je tedy důležité vybírat pečlivě. Rozhodně nikdy nekupujte žehličky s kovovým povrchem! Takový povrch k vlasům není vůbec šetrný a akorát poté skončíte se zničenými vlasy. Některé levnější žehličky mají kovový povrch zakrytý třeba keramickou vrstvou. Ani takové žehličky nedoporučujeme, protože vrstva keramiky na kovové destičce se může porušit nebo sloupnout, a pokud povrch, kterým si žehlíte vlasy nebude dokonale hladký, přejížděním žehličky po vlasech se budou vlasy akorát zbytečně ničit a porušovat.

Povrchy žehliček, které jsou k vlasům šetrnější a můžete je dnes v obchodech bez problémů sehnat jsou keramické, turmalínové, teflonové, titanové a také kombinace těchto povrchů. Bezpochyby nejrozšířenějším a nejčastějším povrchem destiček žehličky na vlasy je keramika. Keramické žehličky vlasů se rychle nahřívají a rychle narovnávají vlasy a jsou vhodné pro všechny typy vlasů. Turmalín většinou bývá na povrchu žehličky v kombinaci ještě s jiných druhem povrchu. Je šetrný k vlasům, snižuje statickou elektřinu ve vlasech a dodává vlasům větší lesk.

Teflonové povrchy žehliček zejména brání připalování různých vlasových přípravků. Titanové povrchy žehliček na vlasy jsou velmi odolné, a tím pádem mají také nejdelší životnost ze všech povrchů. Úplně nejlepší je tedy zvolit kombinaci povrchů, protože takový povrch spojuje užitečné vlastnosti jednotlivých materiálů. Některé žehličky na vlasy navíc mají žehlící destičky napuštěné nějakým kondicionérem či olejem, který se při zahřátí uvolňuje do vlasů.


2. Šířka žehličky

U žehličky na vlasy je velmi důležitou vlastností také šířka ramen. Nejpoužívanější jsou úzké žehličky na vlasy s destičkami kolem 2,5 cm. Jsou vhodné pro všechny typy vlasů, a kromě žehlení se s nimi dají vlasy i velmi dobře a snadno navlnit. U širokých žehliček už to tak snadné rozhodně nebude, nejsou příliš vhodné na vlnění vlasů, protože manipulace je s nimi díky jejich velikosti o něco složitější. Široké žehličky vlasů jsou vhodné především pro dlouhé, husté a nepoddajné vlasy, protože je vyžehlí rychleji než žehličky úzké.

Pokud tedy máte kratší, jemnější nebo rovnější vlasy, doporučujeme vám zvolit určitě žehličkou s úzkými rameny. S rovnáním vlasů nebudete mít problém, a jako bonus můžete vlasy se žehličkou i navlnit. U hustých, kudrnatých a nepoddajných vlasů záleží na vašich preferencích, pokud si vlasy chcete hlavně rovnat, nemá pro vás úzká žehlička příliš velký smysl a jednodušší to budete mít se širokou. Pokud ale budete chtít vlasy i vlnit, zvolte si úzkou žehličku, ale počítejte s tím, že rovnání vlasů vám bude trvat o něco déle.


3. Teplota při žehlení vlasů

Regulace teploty u žehličky na vlasy je velmi důležitá. Díky tomu si můžete teplotu přizpůsobit vašim vlasům a nebudou se vám tak například zbytečně ničit použitím příliš vysoké teploty, která pro vás není potřeba. V závislosti na vašem typu vlasů se před koupí žehličky podívejte na její rozpětí nastavitelných teplot, je důležité, aby byly vhodné pro vaše vlasy.

Teploty, které si můžete na žehličkách nastavit, se pohybují přibližně od 100 do 230 stupňů. Teploty od 100 do přibližně 160 stupňů jsou vhodné pro jemné vlasy, protože jsou velmi křehké a příliš velká teplota by je poškodila. Teploty od 160 do cca 190 stupňů jsou vhodné pro normální vlasy, a od přibližně 190 stupňů a výš doporučujeme pouze pro husté silné vlasy, protože ty je nejobtížnější vyžehlit. Obecně nižší teploty mají keramické žehličky, a obecně vyššími teplotami disponují žehličky titanové, a z tohoto důvodu jsou vhodnější spíše pro silné a nepoddajné vlasy.

Některé nejnovější žehličky už umí samy přizpůsobit teplotu vašim vlasům. Vystavováním vlasů příliš vysokým teplotám při žehlení vlasů, nebo například i při fénování, se vlasy vysušují a to je dělá křehčími. A když jsou křehčí, tak se samozřejmě i snadněji lámou. Jednoduše řečeno, příliš vysoké teploty vlasy ničí, snažte se tedy být ke svým vlasům co nejšetrnější, a to tím, že je budete žehlit při co nejnižší možné teplotě.


4. Funkce a vlastnosti

V dnešní době mají žehličky ve výbavě i několik užitečných funkcí, které vám zaručí nejen pohodlné používání, ale také minimalizují poškození vlasů žehlením.

Displej

Velmi užitečný je u žehličky na vlasy displej. Při regulaci teploty vám ukáže aktuální teplotu, na kterou je žehlička nastavena, a vy si tak nemusíte zbytečně spalovat vlasy při příliš velké teplotě. Hodí se také mít nějakou signalizaci, podle které poznáte, že žehlička je nahřátá na požadovanou teplotu. To může být jak ve formě displeje, tak ve formě nějaké diody nebo světýlka a fungovat to může například tak, že displej nebo dioda bliká po dobu nahřívání, a až dosáhne zvolené teploty, tak pouze svítí.

Způsob takové signalizace se liší u různých žehliček. Na některých žehličkách si také můžete uzamknout nastavení teploty žehličky. To je velmi výhodná funkce, protože pak se vám nemůže stát, že si při vlnění nebo žehlení vlasů omylem přenastavíte teplotu žehličky.

Rychlé nahřívání

Převážná většina žehliček se po zapnutí nahřívá velmi rychle, trvá to většinou pod minutu času, ty nejlepší jsou nahřáté na požadovanou teplotu do několika sekund. I přesto se ale před nákupem nezapomeňte na tento údaj podívat, aby jste měli jistotu, že to opravdu bude tak rychlé. V ranním spěchu vám velmi rychlé nahřátí žehličky zajisté pomůže.

Automatické vypnutí

Další skvělou funkcí, která se vám u žehličky na vlasy bude velmi hodit, je automatické vypnutí po určité době. Každý občas zapomene, a může se vám stát, že odejdete z domu a vaši žehličku na vlasy necháte zapnutou, cože není zrovna bezpečné. S automatickým vypnutím se ale nemáte čeho obávat, protože se žehlička vypne sama.

Ionizace

Některé žehličky mají funkci ionizace. Ionizace je, dá se říct proces, kdy záporně nabité ionty ze zařízení, v tomto případě ze žehličky na vlasy, jsou přeneseny do vlasů, kde zneutralizují kladně nabité ionty, které jsou ve vlasech. Je důležité říci, že kladně nabité ionty ve vašich vlasech je vysušují, a kvůli tomu jsou lámavější a více se ničí.

Záporné ionty vlasům naopak dodávají vlhkost, a díky tomu jsou vlasy lesklejší, hladší a bez statické elektřiny. Nedoporučujeme ale vybírat žehličku hlavně na základě toho, jestli ionizaci má. Mnohem důležitější je, aby žehlička měla kvalitní povrch destiček, pak se bez ionizace zajisté obejdete. Pro kudrnaté vlasy je ovšem ionizace maličko přínosnější než pro jiné, protože kudrnaté vlasy jsou mnohem náchylnější k elektrizování.

Manipulace

Docela zásadní také je, aby se vám s žehličkou v ruce dobře pracovalo. Měla by být pohodlná na držení a snadno ovladatelná. Ovládání žehličky by mělo být intuitivní a tlačítka lehce stlačitelná, ale ne příliš, abyste je nestlačili omylem v případě, kdyby žehlička neměla uzamykatelné nastavení. Na vědomí berte také hmotnost žehličky, s těžkou žehličkou nebudu příliš snadné si vlasy navlnit.

Pokud chcete žehličku i na vlnění vlasů, dejte pozor na to, aby ramena žehličky nebyly pogumovaná, vlasy by po žehličce neklouzaly a zadrhávaly by se na pogumovaném povrchu, a víc vlasů byste si vytrhly, než navlnily. Když jsme u toho vlnění vlasů, velmi užitečné je, když na konci žehličky je kabel otočný, protože se při vlnění bude hezky protáčet a nebude se zamotávat. A nakonec nezapomeňte zkontrolovat délku napájecího kabelu žehličky, pokud nemáte zásuvku hned vedle zrcadla.

Jak vám pomohl tento test? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Žehličky na vlasy
Průměrné hodnocení 4.4 z 68 hlasů

Ke zlepšování našich služeb využíváme na webu souborů cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Více

Na této stránce používáme cookie ke zkvalitnění webu a možnosti nabídnout jeho uživatelům co nejlepší zobrazení tohoto webu. Cookie může být také použita pro měření návštěvnosti jednotlivých stránek. Pokud budete pokračovat v používání této stránky, souhlasíte s tím.

Zavřít