Menu

Recenze a srovnání AEG HC 5593

Doporučujeme Při nákupu v kategorii žehliček na vlasy s turmalínovým povrchem

Datum doporučení: Červenec 2018

  • Duální napětí na cesty
  • Automatické vypnutí
  • Pomalu se nahřívá
500 Kč Orientační cena

Základní parametry a funkce 

AEG HC 5593 je žehlička s turmalínovým povrchem, který vyzařuje ionty a zamezuje vzniku statického náboje. Teplotu lze regulovat v 11 stupních mezi 120 °C a 220 °C. Právě nízká teplota umožňuje žehlit i ty nejjemnější vlasy. Zahřátí na provozní teplotu trvá 90 sekund, což je u současných žehliček dlouho. Žehlička má ionizační funkci díky turmalínovému povrchu, chybí ale parní funkce. Destičky nejsou napuštěné žádným olejem ani kondicionérem. Tvar žehličky není příliš vhodný pro tvorbu vln. Nemá zaoblené destičky a je široká. 

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Povrch žehlicích destiček Turmalín
Nastavení teploty Ano
Počet stupňů nastavení teploty 11
Minimální teplota (°C) 120
Maximální teplota (°C) 220
Příkon (W) 65
Doba zahřátí (s) 90
Ionizační funkce Ano
Parní funkce Ne
Napuštěné destičky Ne
Zaoblené okraje Ne

Uživatelský komfort

Přívodní kabel má otočnou koncovku, což umožňuje pohodlnou obsluhu. Nastavená teplota a informace o nahřátí se zobrazuje na displeji. Bohužel žehlička nemá funkci uzamčení nastavené teploty. Může se tedy stát, že se teplota náhodou přepne během žehlení. Bezpečnost zajišťuje funkce automatického vypnutí. Po 60 minutách nečinnosti se žehlička automaticky sama vypne. Před úpravou vlasů je nutné, aby byly úplně vysušené. Touto žehličkou nelze žehlit vlhké vlasy. Skladnost při uschování a přenosu zajišťuje zámek kloubu kleští. Ten drží žehličku zavřenou. Díky možnosti duálního napětí můžete využít žehličku i na cestách. 

Parametr Tento produkt
Otočný kabel Ano
Displej Ano
Indikace zahřátí Ano
Uzamčení nastavené teploty Ne
Automatické vypnutí Ano
Žehlení mokrých vlasů Ne
Zámek kleští Ano
Duální napětí Ano

Závěr

Žehlička AEG HC 5593 je vhodná pro majitelky a majitele všech druhů vlasů. Díky nízké teplotě umožňuje žehlení i těch nejjemnějších vlasů. Výhodou této žehličky je kromě nízké teploty také možnost zvolit z 11 teplotních stupňů. Díky turmalínovému povrchu s ionizační funkcí nevzniká při žehlení statická elektřina. Nevýhodou je dlouhá doba nahřívání a široký design, který není komfortní při tvorbě vln. Pokud preferujete žehličku se zaobleným tvarem, který umožní tvorbu loken, doporučujeme Rowenta Liss & Curl Keratin Shine Elite SF 4522D0.

500 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: AEG HC 5593

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze AEG HC 5593

AEG HC 5593

500 Kč Orientační cena