Recenze a srovnání AEG HC 5593

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Žehličky s turmalínovým povrchem

Datum doporučení: Červenec 2018

Klady:

Duální napětí na cesty

Automatické vypnutí

Zápory:

Pomalu se nahřívá

500 Kč
orientační cena

Základní parametry a funkce 

AEG HC 5593 je žehlička s turmalínovým povrchem, který vyzařuje ionty a zamezuje vzniku statického náboje. Teplotu lze regulovat v 11 stupních mezi 120 °C a 220 °C. Právě nízká teplota umožňuje žehlit i ty nejjemnější vlasy. Zahřátí na provozní teplotu trvá 90 sekund, což je u současných žehliček dlouho. Žehlička má ionizační funkci díky turmalínovému povrchu, chybí ale parní funkce. Destičky nejsou napuštěné žádným olejem ani kondicionérem. Tvar žehličky není příliš vhodný pro tvorbu vln. Nemá zaoblené destičky a je široká. 

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Povrch žehlicích destiček  Turmalín
Nastavení teploty  Ano
Počet stupňů nastavení teploty  11
Minimální teplota (°C)  120
Maximální teplota (°C)  220
Doba zahřátí (s)  90
Ionizační funkce  Ano
Parní funkce  Ne
Napuštěné destičky  Ne
Zaoblené okraje  Ne

Uživatelský komfort

Přívodní kabel má otočnou koncovku, což umožňuje pohodlnou obsluhu. Nastavená teplota a informace o nahřátí se zobrazuje na displeji. Bohužel žehlička nemá funkci uzamčení nastavené teploty. Může se tedy stát, že se teplota náhodou přepne během žehlení. Bezpečnost zajišťuje funkce automatického vypnutí. Po 60 minutách nečinnosti se žehlička automaticky sama vypne. Před úpravou vlasů je nutné, aby byly úplně vysušené. Touto žehličkou nelze žehlit vlhké vlasy. Skladnost při uschování a přenosu zajišťuje zámek kloubu kleští. Ten drží žehličku zavřenou. Díky možnosti duálního napětí můžete využít žehličku i na cestách. 

Parametr Tento produkt
Otočný kabel   Ano
Displej  Ano
Indikace zahřátí  Ano
Uzamčení nastavené teploty   Ne
Automatické vypnutí  Ano
Žehlení mokrých vlasů  Ne
Zámek kleští  Ano
Příkon (W) 65
Duální napětí  Ano

Závěr

Žehlička AEG HC 5593 je vhodná pro majitelky a majitele všech druhů vlasů. Díky nízké teplotě umožňuje žehlení i těch nejjemnějších vlasů. Výhodou této žehličky je kromě nízké teploty také možnost zvolit z 11 teplotních stupňů. Díky turmalínovému povrchu s ionizační funkcí nevzniká při žehlení statická elektřina. Nevýhodou je dlouhá doba nahřívání a široký design, který není komfortní při tvorbě vln. Pokud preferujete žehličku se zaobleným tvarem, který umožní tvorbu loken, doporučujeme Rowenta Liss & Curl Keratin Shine Elite SF 4522D0.