Recenze a porovnání ETA Camila 2336 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání ETA Camila 2336

Klady a zápory

Klady

  • Plynulá regulace teploty
  • Ionizační funkce
  • Zaoblené okraje

Zápory

  • Dlouho se nahřívá
  • Nemá duální napětí
  • Chybí zámek kleští
450 Kč Orientační cena

Základní parametry a funkce

ETA Camila 2336 je žehlička s destičkami z kombinace keramiky a turmalínu. Iontová technologie zadržuje vlhkost ve vlasech a zamezuje vzniku statického náboje. Teplotu lze plynule regulovat kolečkem mezi 120 °C a 200 °C. Minimální teplota je vhodná pro velice jemné vlasy. Naopak nejvyšší teplota pravděpodobně nevyžehlí pohodlně velice silné a nepoddajné vlasy. Pro takové je vhodnější teplota 230 °C. Na požadovanou teplotu se žehlička teplota zahřeje za 5 minut, což je velmi dlouho. Je dobré s tím v ranním shonu počítat. Tato žehlička nemá parní funkci. Žehlicí destičky o rozměrech 90×24 mm nejsou napuštěny žádným olejem ani kondicionérem. Jsou ale odpružené, tlak na vlasy se tedy během žehlení rozprostře pro lepší žehlení. Zaoblený tvar žehličky umožňuje snadnější tvorbu loken.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Povrch žehlicích destiček

Keramika-turmalín

Nastavení teploty

Ano

Minimální teplota (°C)

120

Maximální teplota (°C)

200

Příkon (W)

38

Doba zahřátí (s)

300

Ionizační funkce

Ano

Parní funkce

Ne

Plovoucí destičky

Ano

Napuštěné destičky

Ne

Délka žehlicích destiček (mm)

90

Šířka žehlicích destiček (mm)

24

Zaoblené okraje

Ano

Uživatelský komfort

Přívodní kabel měří dva metry a jeho koncovka je otočná. To umožňuje pohodlnou manipulaci. Dosažení nastavené teploty je signalizováno diodou. Tento model není vybavený displejem. Zvolenou teplotu není možné uzamknout, může tedy během žehlení dojít k náhodnému přepnutí teploty. Na vypínání žehličky musíte vždy myslet, nemá totiž funkci automatického vypnutí. Před žehlením vlasů je nutné je vždy důkladně usušit, protože touto žehličkou nelze žehlit vlhké vlasy. Jelikož kloub kleští nelze uzamknout, musí se skladovat otevřená. Žehlička funguje jen s napětím 230 V, není tím pádem příliš vhodná na cestování.

Parametr Tento produkt
Délka přívodního kabelu (cm)

200

Otočný kabel

Ano

Displej

Ne

Indikace zahřátí

Ano

Uzamčení nastavené teploty

Ne

Automatické vypnutí

Ne

Žehlení mokrých vlasů

Ne

Zámek kleští

Ne

Závěr

Žehlička ETA Camila 2336 je vhodná pro majitele a majitelky jemných či normálních vlasů. Na hrubé a silné se kvůli rozpětí teplot 120 °C až 200 °C příliš nehodí. Výhodou této žehličky je plynulá regulace teploty a indikace nahřáté teploty. Také ionizační funkce je pozitivum. Nevýhodou je naopak dlouhé nahřívání a také absence displeje. Pokud máte zájem o žehličku s více bezpečnostními funkcemi, jako je automatické vypnutí či uzamčení nastavené teploty, doporučujeme Rowenta SF3122.

450 Kč Orientační cena
Autor: Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: ETA Camila 2336
Kamila Lorenzová zastává v našem týmu pozici redaktory a na webu má na starosti desítky různých témat. Žehličky na vlasy patří mezi její nejoblíbenější, jelikož je používá téměř denně a snaží se neustále hledat to nejlepší na trhu. Kromě průzkumu se vrhla i na reálné testování a vybrané modely ozkoušela. Dokáže vám tak poradit, zda jsou určité funkce v praxi užitečné, nebo naopak zbytečné.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze ETA Camila 2336

ETA Camila 2336

450 Kč Orientační cena