Recenze a srovnání ETA Camila 2336

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Žehličky s keramicko-turmalínovým povrchem

Datum doporučení: Červenec 2018

Klady:

Plynulá regulace teploty

Ionizační funkce

Zápory:

Dlouho se nahřívá

400 Kč
orientační cena

Základní parametry a funkce 

ETA Camila 2336 je žehlička s destičkami z kombinace keramiky a turmalínu. Iontová technologie zadržuje vlhkost ve vlasech a zamezuje vzniku statického náboje. Teplotu lze plynule regulovat kolečkem mezi 120 °C a 200 °C. Minimální teplota je vhodná pro velice jemné vlasy. Naopak nejvyšší teplota pravděpodobně nevyžehlí pohodlně velice silné a nepoddajné vlasy. Pro takové je vhodnější teplota 230 °C. Na požadovanou teplotu se žehlička teplota zahřeje za 5 minut, což je velmi dlouho. Je dobré s tím v ranním shonu počítat. Tato žehlička nemá parní funkci. Žehlicí destičky o rozměrech 90×24 mm nejsou napuštěny žádným olejem ani kondicionérem. Jsou ale odpružené, tlak na vlasy se tedy během žehlení rozprostře pro lepší žehlení. Zaoblený tvar žehličky umožňuje snadnější tvorbu loken. 

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Povrch žehlicích destiček  Keramika-turmalín
Nastavení teploty  Ano
Minimální teplota (°C)  120
Maximální teplota (°C)  200
Doba zahřátí (s)  300
Ionizační funkce  Ano
Parní funkce  Ne
Plovoucí destičky  Ano
Napuštěné destičky  Ne
Délka žehlicích destiček (mm) 90
Šířka žehlicích destiček (mm)  24
Zaoblené okraje  Ano

Uživatelský komfort

Přívodní kabel měří dva metry a jeho koncovka je otočná. To umožňuje pohodlnou manipulaci. Dosažení nastavené teploty je signalizováno diodou. Tento model není vybavený displejem. Zvolenou teplotu není možné uzamknout, může tedy během žehlení dojít k náhodnému přepnutí teploty. Na vypínání žehličky musíte vždy myslet, nemá totiž funkci automatického vypnutí. Před žehlením vlasů je nutné je vždy důkladně usušit, protože touto žehličkou nelze žehlit vlhké vlasy. Jelikož kloub kleští nelze uzamknout, musí se skladovat otevřená. Žehlička funguje jen s napětím 230 V, není tím pádem příliš vhodná na cestování. 

Parametr Tento produkt
Otočný kabel   Ano
Displej  Ne
Indikace zahřátí  Ano
Uzamčení nastavené teploty   Ne
Automatické vypnutí  Ne
Žehlení mokrých vlasů  Ne
Zámek kleští  Ne
Příkon (W) 38
Duální napětí  Ne

Závěr

Žehlička ETA Camila 2336 je vhodná pro majitele a majitelky jemných či normálních vlasů. Na hrubé a silné se kvůli rozpětí teplot 120 °C až 200 °C příliš nehodí. Výhodou této žehličky je plynulá regulace teploty a indikace nahřáté teploty. Také ionizační funkce je pozitivum. Nevýhodou je naopak dlouhé nahřívání a také absence displeje. Pokud máte zájem o žehličku s více bezpečnostními funkcemi, jako je automatické vypnutí či uzamčení nastavené teploty, doporučujeme Rowenta SF3122.

Další recenze

Kompletní porovnání