Menu

Recenze a srovnání Orava ZV-204

Doporučujeme Při nákupu v kategorii žehliček na vlasy s turmalínovým povrchem

Datum doporučení: Listopad 2020

74,6 % Celkové hodnocení
  • Ionizace
  • 7 stupňů nastavení teploty
  • Otočný kabel
  • Nemá plovoucí ani napuštěné destičky
  • Okraje nejsou zaoblené
  • Nemá zámek teploty ani kleští
400 Kč Orientační cena

Základní parametry a funkce

Orava ZV-204 je žehlička s turmalínovými destičkami, která vyniká především nízkou cenou, od čehož se odvíjí také její vybavení. Potěšující je výběr ze sedmi nastavení teploty. Maximální teplota dosahuje 205 °C, minimální výrobce neuvádí. Ačkoli má poměrně vysoký příkon v době srovnání (listopad 2020), zahřátí jí trvá až tři minuty na nejvyšší teplotu. Najdete zde ionizaci, která se postará o eliminaci statické elektřiny a vlasy by měly být po žehlení lesklé a uhlazené. Zde však výčet výbavy končí, žehličce schází plovoucí destičky, takže při žehlení mohou lehce tahat vlasy. Nemá ani parní funkci či zaoblené okraje, vlny s ní tedy bude komplikovanější vytvořit.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Povrch žehlicích destiček Turmalín
Nastavení teploty Ano
Počet stupňů nastavení teploty 7
Maximální teplota (°C) 205
Příkon (W) 60
Doba zahřátí (s) 180
Ionizační funkce Ano
Parní funkce Ne
Plovoucí destičky Ne
Napuštěné destičky Ne
Zaoblené okraje Ne

Uživatelský komfort

U žehličky značky Orava najdete otočný kabel, co se uživatelského komfortu týče, a nechybí ani indikace zahřátí. Nedisponuje však pokročilými funkcemi, proto jí schází například zámek kleští nebo i uzamčení nastavené teploty, při žehlení je tedy nutné dávat pozor, ať teplotu omylem nezměníte. S touto žehličkou také není možné žehlit mokré vlasy.

Parametr Tento produkt
Otočný kabel Ano
Displej Ne
Indikace zahřátí Ano
Uzamčení nastavené teploty Ne
Žehlení mokrých vlasů Ne
Zámek kleští Ne
Duální napětí Ne

Hodnocení uživatelů

Tato žehlička má sice jen pár hodnocení, ta jsou však pouze pozitivní a uživatelé jsou s ní spokojeni. Podle nich se zahřívá poměrně rychle a vlasy vyžehlí už po pár tazích.

Závěr

Orava ZV-204 je žehlička na vlasy spíše pro méně náročné uživatele, protože nižší cena odpovídá její výbavě. Destičky jsou z turmalínu, nejsou však ničím napuštěné a ani plovoucí, což by snižovalo tlak na vlasy. Na výběr máte mezi 7 nastaveními teploty, kdy nejvyšší končí na 205 °C a žehlička se na ni nahřeje za 180 s. Teplotu však není možné uzamknout.

Žehličce nechybí ionizace, jiné pokročilejší funkce však postrádá. Potěší otočný kabel a indikace zahřátí. Pokud byste si rozhodli připlatit za turmalínovou žehličky s bohatější výbavou, doporučujeme Rowenta SF3122, která má navíc zaoblené okraje, takže s ní snadněji vytvoříte lokny.

400 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Orava ZV-204 | Hodnocení: 74,6 %
Veronika Vyskočilová je v naší redakci už několik let. Po celou dobu se věnuje průzkumu trhu a vybírání těch nejlepších produktů tak, abyste vy už nemuseli. Na této stránce se od ní dozvíte, jaké typy destiček jsou vhodné na jednotlivé druhy vlasů, a také kterou žehličkou můžete žehlit i mokré vlasy. Její podpis najdete u velké spousty kuchyňských a domácích téma, věnovala se ale i různým strojkům na úpravu vousů a vlasů.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Orava ZV-204

Orava ZV-204

400 Kč Orientační cena