Recenze a porovnání Orava ZV-204 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Orava ZV-204

Doporučujeme

Datum doporučení: Listopad 2020

74,6 % Celkové hodnocení
  • Ionizace
  • 7 stupňů nastavení teploty
  • Otočný kabel
  • Nemá plovoucí ani napuštěné destičky
  • Okraje nejsou zaoblené
  • Nemá zámek teploty ani kleští
400 Kč Orientační cena

Základní parametry a funkce

Orava ZV-204 je žehlička s turmalínovými destičkami, která vyniká především nízkou cenou, od čehož se odvíjí také její vybavení. Potěšující je výběr ze sedmi nastavení teploty. Maximální teplota dosahuje 205 °C, minimální výrobce neuvádí. Ačkoli má poměrně vysoký příkon v době srovnání (listopad 2020), zahřátí jí trvá až tři minuty na nejvyšší teplotu. Najdete zde ionizaci, která se postará o eliminaci statické elektřiny a vlasy by měly být po žehlení lesklé a uhlazené. Zde však výčet výbavy končí, žehličce schází plovoucí destičky, takže při žehlení mohou lehce tahat vlasy. Nemá ani parní funkci či zaoblené okraje, vlny s ní tedy bude komplikovanější vytvořit.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Povrch žehlicích destiček

Turmalín

Nastavení teploty

Ano

Počet stupňů nastavení teploty

7

Maximální teplota (°C)

205

Příkon (W)

60

Doba zahřátí (s)

180

Ionizační funkce

Ano

Parní funkce

Ne

Plovoucí destičky

Ne

Napuštěné destičky

Ne

Zaoblené okraje

Ne

Uživatelský komfort

U žehličky značky Orava najdete otočný kabel, co se uživatelského komfortu týče, a nechybí ani indikace zahřátí. Nedisponuje však pokročilými funkcemi, proto jí schází například zámek kleští nebo i uzamčení nastavené teploty, při žehlení je tedy nutné dávat pozor, ať teplotu omylem nezměníte. S touto žehličkou také není možné žehlit mokré vlasy.

Parametr Tento produkt
Otočný kabel

Ano

Displej

Ne

Indikace zahřátí

Ano

Uzamčení nastavené teploty

Ne

Žehlení mokrých vlasů

Ne

Zámek kleští

Ne

Hodnocení uživatelů

Tato žehlička má sice jen pár hodnocení, ta jsou však pouze pozitivní a uživatelé jsou s ní spokojeni. Podle nich se zahřívá poměrně rychle a vlasy vyžehlí už po pár tazích.

Závěr

Orava ZV-204 je žehlička na vlasy spíše pro méně náročné uživatele, protože nižší cena odpovídá její výbavě. Destičky jsou z turmalínu, nejsou však ničím napuštěné a ani plovoucí, což by snižovalo tlak na vlasy. Na výběr máte mezi 7 nastaveními teploty, kdy nejvyšší končí na 205 °C a žehlička se na ni nahřeje za 180 s. Teplotu však není možné uzamknout.

Žehličce nechybí ionizace, jiné pokročilejší funkce však postrádá. Potěší otočný kabel a indikace zahřátí. Pokud byste si rozhodli připlatit za turmalínovou žehličky s bohatější výbavou, doporučujeme Rowenta SF3122, která má navíc zaoblené okraje, takže s ní snadněji vytvoříte lokny.

400 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Orava ZV-204 | Hodnocení: 74,6 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Orava ZV-204

Orava ZV-204

400 Kč Orientační cena