Menu

Recenze a srovnání Rowenta SF3122

Doporučujeme

Datum doporučení: Červenec 2018

82,2 % Celkové hodnocení
  • Rychle se nahřívá
  • Plynulá regulace teploty
  • Zaoblený tvar
  • Nemá displej
  • Pouze na suché vlasy
  • Průměrná délka kabelu
800 Kč Orientační cena

Základní parametry a funkce

Rowenta SF3122 je žehlička se turmalínovým povrchem. Ten přirozeně vyzařuje ionty a chrání tak vlasy před vysoušením během žehlení. Zároveň také potlačuje vznik statického náboje. Teplota lze plynule regulovat mezi 130 °C a 230 °C. Díky nízké teplotě je tato žehlička vhodná i pro majitelky a majitele velmi jemných a citlivých vlasů. Do provozní teploty se žehlička zahřeje za 30 sekund, což je rychlé. Destičky nejsou napuštěné olejem ani kondicionérem. Jejich rozměry jsou 90×25 mm a jsou plovoucí. Díky tomu je tlak na vlasy během žehlení rovnoměrně rozprostřen a nedochází k tahání a trhání vlasů. Díky zaobleným okrajům se s touto žehličkou snadno tvoří také lokny.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Povrch žehlicích destiček

Turmalín

Nastavení teploty

Ano

Minimální teplota (°C)

130

Maximální teplota (°C)

230

Příkon (W)

38

Doba zahřátí (s)

30

Ionizační funkce

Ano

Parní funkce

Ne

Plovoucí destičky

Ano

Napuštěné destičky

Ne

Délka žehlicích destiček (mm)

90

Šířka žehlicích destiček (mm)

25

Zaoblené okraje

Ano

Uživatelský komfort

Přívodní kabel měří 1,8 metru a jeho koncovka je otočná. Díky tomu se s žehličkou snadno zachází. Tato žehlička není vybavená displejem. Nahřátí destiček je signalizováno diodou. Nastavenou teplotu je možné uzamknout. Při žehlení tedy nemůže dojít k náhodnému přepnutí teploty. Díky automatickému vypnutí se nemusíte stresovat s tím, jestli jste žehličku vypnuli, po 60 minutách bez použití se žehlička totiž sama vypne. Vlasy je před úpravou nutné důkladně vysušit, protože tato žehlička neumožňuje žehlení vlhkých vlasů. Díky zámku kloubu kleští se žehlička snadno zavře a přenáší či skladuje. S žehličkou je možné i cestovat. Umožňuje to duální napětí. Žehlička funguje v sítích s napětím od 115 V do 230 V.

Parametr Tento produkt
Délka přívodního kabelu (cm)

180

Otočný kabel

Ano

Displej

Ne

Indikace zahřátí

Ano

Uzamčení nastavené teploty

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Žehlení mokrých vlasů

Ne

Zámek kleští

Ano

Hodnocení uživatelů

Uživatelé na webu hodnotí tuto žehličku pozitivně. Chválí si její nízkou hmotnost, rychlé nahřívání a výsledek žehlení. Vlasy jsou podle recenzí lesklé a rychle vyžehlené. Jako nevýhodu uživatelé shledávají absenci displeje.

Závěr

Žehlička Rowenta SF3122 s turmalínovým povrchem je vhodná pro majitelky a majitele všech druhů vlasů. Díky možnosti nastavit i nízkou teplotu 130 °C je možné používat ji i na velice jemné vlasy. Výhodou je také plynulé nastavení  teploty a také rychlost nahřívání. Iontová technologie v turmalínu potlačuje vznik statického náboje a zabraňuje vysoušení vlasů. Nevýhodou je absence displeje. Pokud je pro vás displej důležitý, doporučujeme žehličku AEG HC 5593.

800 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Rowenta SF3122 | Hodnocení: 82,2 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Rowenta SF3122

Rowenta SF3122

800 Kč Orientační cena