Menu

Recenze a srovnání Rowenta SF3122

Doporučujeme Při nákupu v kategorii žehliček na vlasy s turmalínovým povrchem

Datum doporučení: Červenec 2018

82,2 % Celkové hodnocení
  • Rychle se nahřívá
  • Plynulá regulace teploty
  • Zaoblený tvar
  • Nemá displej
  • Pouze na suché vlasy
  • Průměrná délka kabelu
700 Kč Orientační cena

Základní parametry a funkce

Rowenta SF3122 je žehlička se turmalínovým povrchem. Ten přirozeně vyzařuje ionty a chrání tak vlasy před vysoušením během žehlení. Zároveň také potlačuje vznik statického náboje. Teplota lze plynule regulovat mezi 130 °C a 230 °C. Díky nízké teplotě je tato žehlička vhodná i pro majitelky a majitele velmi jemných a citlivých vlasů. Do provozní teploty se žehlička zahřeje za 30 sekund, což je rychlé. Destičky nejsou napuštěné olejem ani kondicionérem. Jejich rozměry jsou 90×25 mm a jsou plovoucí. Díky tomu je tlak na vlasy během žehlení rovnoměrně rozprostřen a nedochází k tahání a trhání vlasů. Díky zaobleným okrajům se s touto žehličkou snadno tvoří také lokny.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Povrch žehlicích destiček Turmalín
Nastavení teploty Ano
Minimální teplota (°C) 130
Maximální teplota (°C) 230
Příkon (W) 38
Doba zahřátí (s) 30
Ionizační funkce Ano
Parní funkce Ne
Plovoucí destičky Ano
Napuštěné destičky Ne
Délka žehlicích destiček (mm) 90
Šířka žehlicích destiček (mm) 25
Zaoblené okraje Ano

Uživatelský komfort

Přívodní kabel měří 1,8 metru a jeho koncovka je otočná. Díky tomu se s žehličkou snadno zachází. Tato žehlička není vybavená displejem. Nahřátí destiček je signalizováno diodou. Nastavenou teplotu je možné uzamknout. Při žehlení tedy nemůže dojít k náhodnému přepnutí teploty. Díky automatickému vypnutí se nemusíte stresovat s tím, jestli jste žehličku vypnuli, po 60 minutách bez použití se žehlička totiž sama vypne. Vlasy je před úpravou nutné důkladně vysušit, protože tato žehlička neumožňuje žehlení vlhkých vlasů. Díky zámku kloubu kleští se žehlička snadno zavře a přenáší či skladuje. S žehličkou je možné i cestovat. Umožňuje to duální napětí. Žehlička funguje v sítích s napětím od 115 V do 230 V.

Parametr Tento produkt
Délka přívodního kabelu (cm) 180
Otočný kabel Ano
Displej Ne
Indikace zahřátí Ano
Uzamčení nastavené teploty Ano
Automatické vypnutí Ano
Žehlení mokrých vlasů Ne
Zámek kleští Ano
Duální napětí Ano

Hodnocení uživatelů

Uživatelé na webu hodnotí tuto žehličku pozitivně. Chválí si její nízkou hmotnost, rychlé nahřívání a výsledek žehlení. Vlasy jsou podle recenzí lesklé a rychle vyžehlené. Jako nevýhodu uživatelé shledávají absenci displeje.

Závěr

Žehlička Rowenta SF3122 s turmalínovým povrchem je vhodná pro majitelky a majitele všech druhů vlasů. Díky možnosti nastavit i nízkou teplotu 130 °C je možné používat ji i na velice jemné vlasy. Výhodou je také plynulé nastavení  teploty a také rychlost nahřívání. Iontová technologie v turmalínu potlačuje vznik statického náboje a zabraňuje vysoušení vlasů. Nevýhodou je absence displeje. Pokud je pro vás displej důležitý, doporučujeme žehličku AEG HC 5593.

700 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Rowenta SF3122 | Hodnocení: 82,2 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Rowenta SF3122

Rowenta SF3122

700 Kč Orientační cena