Recenze a porovnání Rowenta SF8210F0 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Rowenta SF8210F0

Klady

  • Ionizační funkce
  • Rychlé nahřívání
  • Duální napětí

Zápory

  • Chybí uzamknutí teploty
  • Pouze na suché vlasy
  • Jen pět nastavení teploty
5 000 Kč Orientační cena

Základní parametry a funkce

Žehlička na vlasy Rowenta SF8210F0 disponuje destičkami s keramickým povrchem. Je na ní možné zvolit si z pěti stupňů teploty, nejnižší začíná na 120°C, nejvyšší nepřekračuje 200°C. Žehlička se přitom dokáže zahřát už za 25 sekund, což je jedna z nejkratších dob v našem srovnání v červenci 2020. Nechybí zde ani ionizační funkce, která dokáže ochránit vlasy před poškozením teplem a eliminuje statickou elektřinu. Plovoucí destičky se dokáží přizpůsobit vlasům při žehlení, netahají je a snižují tlak vyvíjený na vlasy. Díky zaobleným okrajům a užším žehlicím destičkám (90 x 25 mm) byste měli s tímto přístrojem pohodlně vytvářet také lokny ve vlasech. Destičky na žehličce Rowenta však nejsou ničím napuštěné (například arganovým olejem) a žehličce chybí také parní technologie. Ta ale není příliš obvyklá.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Povrch žehlicích destiček

Keramika

Nastavení teploty

Ano

Počet stupňů nastavení teploty

5

Minimální teplota (°C)

120

Maximální teplota (°C)

200

Doba zahřátí (s)

25

Ionizační funkce

Ano

Parní funkce

Ne

Plovoucí destičky

Ano

Napuštěné destičky

Ne

Délka žehlicích destiček (mm)

90

Šířka žehlicích destiček (mm)

25

Zaoblené okraje

Ano

Uživatelský komfort

S žehličkou by se mělo poměrně dobře manipulovat. Nabízí otočný kabel, jehož délka je navíc 2,7 m, díky čemuž se můžete upravovat vlasy před zrcadlem i v případě, máte-li zásuvku dál. Displej je umístěn na vnitřní straně kleští a zobrazuje nastavení teploty, a především také indikaci zahřátí. Nastavenou teplotu však není možné uzamknout, což by znemožnilo její přepnutí při úpravě vlasů. Plusem je však automatické vypnutí po 45 minutách nečinnosti, které se hodí, pokud žehličku omylem necháte běžet. Samotný zámek kleští na žehličce chybí, kleště však například při cestování u sebe udrží ochranný kryt. Při této příležitosti jistě oceníte i možnost duálního napětí, která žehličce dovoluje provoz v různých sítích o různém napětí. S žehličkou Rowenta však nemůžete žehlit mokré vlasy, pokud sháníte takovou, která to nabízí, doporučujeme model BaByliss ST330E.

Parametr Tento produkt
Délka přívodního kabelu (cm)

270

Otočný kabel

Ano

Displej

Ano

Indikace zahřátí

Ano

Uzamčení nastavené teploty

Ne

Automatické vypnutí

Ano

Žehlení mokrých vlasů

Ne

Zámek kleští

Ne

Hodnocení uživatelů

Ačkoli má Rowenta SF8210F0 na webu zatím jen pár recenzí, všechny jsou stoprocentní, uživatelé ji tedy doporučují. Dle jejich popisu se s přístrojem dobře manipuluje a žehlička je lehká. Oceňují také ochranný kryt žehlicích desek. Rowenta SF8210F0 podle nich odvádí dobrou práci, vyžehlí i husté vlasy při nízké teplotě, přičemž si kadeře zachovají svůj objem. Za nedostatek je považována vyšší cena.

Závěr

Žehlička na vlasy Rowenta SF8210F0 nabízí destičky s keramickým povrchem, pět stupňů teploty od 120°C do 200°C, ionizační funkci i plovoucí destičky, měla by tedy být šetrná k vašim vlasům a přitom účinná. Díky užším destičkám a jejich zaoblenému povrchu s ní navíc můžete vytvářet lokny. Manipulace s ní by měla být pohodlná, disponuje otočným kabelem s délkou 2,7 m, displejem s indikací nahřátí a také ochranným krytem na kleště. Ten, stejně jako duální napětí, přijde vhod při cestování. Nedostatkem může být vysoká cena a absence parní funkce či napuštěných destiček. Parní funkci nabízí například BaByliss ST292, žehlička Remington S8500 Shine Therapy má naopak destičky napuštěné arganovým olejem.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Rowenta SF8210F0
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která do srovnání vyhledává na webu ty nejzajímavější produkty. Pročítá sáhodlouhé recenze a komentáře, aby mohla zdůraznit všechny klady a zápory výrobků. Snaží se, abyste při nákupu měli všechny potřebné informace. Žehličky a péče o vlasy obecně patří mezi její oblíbená témata. S žehličkami a úpravou spíše nepoddajných vlasů má praktické zkušenosti. Dokáže tak poradit, který typ žehliček používat na různé typy vlasů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Rowenta SF8210F0

Rowenta SF8210F0

5 000 Kč Orientační cena