Menu

Recenze a srovnání Rowenta SF8210F0

Doporučujeme Při nákupu v kategorii žehliček na vlasy s keramickým povrchem

Datum doporučení: Červenec 2020

  • Ionizační funkce
  • Rychlé nahřívání
  • Duální napětí
  • Chybí uzamknutí teploty
  • Pouze na suché vlasy
  • Jen pět nastavení teploty
5 000 Kč Orientační cena

Základní parametry a funkce

Žehlička na vlasy Rowenta SF8210F0 disponuje destičkami s keramickým povrchem. Je na ní možné zvolit si z pěti stupňů teploty, nejnižší začíná na 120°C, nejvyšší nepřekračuje 200°C. Žehlička se přitom dokáže zahřát už za 25 sekund, což je jedna z nejkratších dob v našem srovnání v červenci 2020. Nechybí zde ani ionizační funkce, která dokáže ochránit vlasy před poškozením teplem a eliminuje statickou elektřinu. Plovoucí destičky se dokáží přizpůsobit vlasům při žehlení, netahají je a snižují tlak vyvíjený na vlasy. Díky zaobleným okrajům a užším žehlicím destičkám (90 x 25 mm) byste měli s tímto přístrojem pohodlně vytvářet také lokny ve vlasech. Destičky na žehličce Rowenta však nejsou ničím napuštěné (například arganovým olejem) a žehličce chybí také parní technologie. Ta ale není příliš obvyklá.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Povrch žehlicích destiček Keramika
Nastavení teploty Ano
Počet stupňů nastavení teploty 5
Minimální teplota (°C) 120
Maximální teplota (°C) 200
Příkon (W) Neuvedeno
Doba zahřátí (s) 25
Ionizační funkce Ano
Parní funkce Ne
Plovoucí destičky Ano
Napuštěné destičky Ne
Délka žehlicích destiček (mm) 90
Šířka žehlicích destiček (mm) 25
Zaoblené okraje Ano

Uživatelský komfort

S žehličkou by se mělo poměrně dobře manipulovat. Nabízí otočný kabel, jehož délka je navíc 2,7 m, díky čemuž se můžete upravovat vlasy před zrcadlem i v případě, máte-li zásuvku dál. Displej je umístěn na vnitřní straně kleští a zobrazuje nastavení teploty, a především také indikaci zahřátí. Nastavenou teplotu však není možné uzamknout, což by znemožnilo její přepnutí při úpravě vlasů. Plusem je však automatické vypnutí po 45 minutách nečinnosti, které se hodí, pokud žehličku omylem necháte běžet. Samotný zámek kleští na žehličce chybí, kleště však například při cestování u sebe udrží ochranný kryt. Při této příležitosti jistě oceníte i možnost duálního napětí, která žehličce dovoluje provoz v různých sítích o různém napětí. S žehličkou Rowenta však nemůžete žehlit mokré vlasy, pokud sháníte takovou, která to nabízí, doporučujeme model BaByliss ST330E.

Parametr Tento produkt
Délka přívodního kabelu (cm) 270
Otočný kabel Ano
Displej Ano
Indikace zahřátí Ano
Uzamčení nastavené teploty Ne
Automatické vypnutí Ano
Žehlení mokrých vlasů Ne
Zámek kleští Ne
Duální napětí Ano

Hodnocení uživatelů

Ačkoli má Rowenta SF8210F0 na webu zatím jen pár recenzí, všechny jsou stoprocentní, uživatelé ji tedy doporučují. Dle jejich popisu se s přístrojem dobře manipuluje a žehlička je lehká. Oceňují také ochranný kryt žehlicích desek. Rowenta SF8210F0 podle nich odvádí dobrou práci, vyžehlí i husté vlasy při nízké teplotě, přičemž si kadeře zachovají svůj objem. Za nedostatek je považována vyšší cena.

Závěr

Žehlička na vlasy Rowenta SF8210F0 nabízí destičky s keramickým povrchem, pět stupňů teploty od 120°C do 200°C, ionizační funkci i plovoucí destičky, měla by tedy být šetrná k vašim vlasům a přitom účinná. Díky užším destičkám a jejich zaoblenému povrchu s ní navíc můžete vytvářet lokny. Manipulace s ní by měla být pohodlná, disponuje otočným kabelem s délkou 2,7 m, displejem s indikací nahřátí a také ochranným krytem na kleště. Ten, stejně jako duální napětí, přijde vhod při cestování. Nedostatkem může být vysoká cena a absence parní funkce či napuštěných destiček. Parní funkci nabízí například BaByliss ST292, žehlička Remington S8500 Shine Therapy má naopak destičky napuštěné arganovým olejem.

5 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Rowenta SF8210F0

Rowenta SF8210F0

5 000 Kč Orientační cena