Menu

Braun TS 785 STP – Recenze, testy a srovnání

30,4 % Celkové hodnocení

v kategorii Žehličky prádla

Klady a zápory

  • Funkce automatické vypnutí
  • Velký objem nádržky na vodu
  • Vyšší cena
1 850 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Žehlička na prádlo od výrobce Braun je napařovací, přičemž výstup páry dosahuje 50 g/min. Průměr byl v době hodnocení (červenec 2017) 38,50 g/min, lze tedy vidět značný rozdíl. Obecně platí čím více, tím lépe, protože tím lépe se vyžehlí i velmi pomačkané prádlo. Parní ráz je potom parametr, u kterého taktéž platí čím více, tím lépe. Slouží k jednorázovému vypuštění většího množství páry, kterým si lze pomoci při potřebě vyžehlení i velmi pomačkaného prádla. S hodnotou 210 g/min je na tom Braun TS 785 STP opravdu dobře, průměr všech žehliček dohromady totiž činil 143 g/min. S kvalitou žehlení jistě souvisí i žehlicí plocha. Mnoho výrobců má své plochy patentované, Braun není výjimkou. Přišel na trh s vcelku revolučním materiálem Saphir. Vzhledově připomíná nerezovou ocel, je to ovšem slitina, kterou nelze poškrábat a v případě nutnosti na ni můžete vzít klidně i drátěnku. Saphir patří k nejkvalitnějším materiálům žehlicích ploch a u žehliček se Saphirem se dočkáte také vyšší ceny.

U žehliček je důležité určitě i to, jak velkou mají nádržku na vodu, nebo to, jak dlouhý mají kabel. Braun TS 785 STP disponuje 400 ml velkou nádržkou, což zajistí, že nebude potřeba vodu několikrát během žehlení dolévat. Tato hodnota je nadprůměrná, jedna z nejvyšších a budou za ni vděčné zejména hospodyňky, které se potýkají s větším množstvím prádla na žehlení. Co také zpříjemní žehlení je 2,5 m dlouhý kabel. Odpadne nutnost omezovat se prostorem, nebude nutné totiž hledat nejbližší zásuvku a řešit prodlužovací šňůry.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Braun

30 % Tefal, 20 % Sencor, 10 % Philips, 10 % Russel Hobs, 10 % Braun, 10 % ETA, 10 % Gallet
Výstup páry (g/min)

50

36,50
Parní ráz (g/min)

210

147,00
Materiál žehlici plochy

Saphir

50 % Keramika, 20 % Eloxovaná plocha, 10 % Steam glide, 10 % Nerez, 10 % Durilium
Objem nádržky na vodu (ml)

400

292,50
Naměřená délka kabelu (cm)

2,5

226,80

Hodnocení funkcí

Žehličku si jistě není vhodné vybírat jen podle toho, jak vypadá a jaké má technické parametry. Důležité jsou i funkce, které zajistí, že starání se o žehličku jako takovou bude plnohodnotnější, a že i žehlení bude jednodušší. K funkcím, které usnadní péči o žehličku Braun TS 785 STP patří odvápňování. Není nutné shánět destilovanou vodu, můžete používat přímo vodu z kohoutku. Žehlička si přitom sama poradí s tím, aby se neucpala. Pozor, tato funkce sice zamezí usazení vodního kamene, ale rozhodně vodu nenechávejte v žehličce v době nepoužívání. Mohly se v ní začít množit řasy. Znečištěná voda by poté dělala skvrny na oblečení. K péči o žehličku slouží i funkce samočištění a do jisté míry také funkce automatické vypnutí. To zajistí, že se žehlička po určité době vypne, pokud je v jedné poloze po určitou dobu. Je to z hlediska bezpečnosti velmi žádaná funkce, ale na samotné žehlení vliv nemá.

Funkce, kterými si velmi ulehčíte žehlení, jsou potom vertikální napařování, se kterým máte možnost žehlit záclony, nebo třeba i oblečení, které visí, je tedy ve vertikální poloze. Ocenit můžete i funkci Anti-drip, což je funkce zamezující odkapávání vody z otvorů na žehlicí ploše.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Anti-drip

Ano

80 % Ano, 20 % Ne
Tlačítko kropení

Ano

90 % Na horní straně, 10 % Ne
Vertikální napařování

Ano

80 % Ano, 20 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelské recenze jsou plné kladných ohlasů na přednosti žehličky, tedy velkou nádržku na vodu, žehlicí plochu i dlouhý přívodní kabel. Dle uživatelů se žehlička rychlé nahřívá a umí dávat opravdu velké množství páry, takže ani hodně zmačkané prádlo není problém vyžehlit. Co je velmi individuální a nelze zahrnout do celkového hodnocení, je hmotnost. Je pravda, že v rámci našeho srovnávacího testu je Braun TS 785 STP je nejtěžší, co ale některým uživatelům vyhovuje, někteří velkou hmotnost berou jako negativum, jiní uznávají, že je to jen o zvyku.

Naše hodnocení a závěr

Braun TS 785 STP je žehlička ideální pro početné rodiny s velkým množstvím prádla, které je potřeba vyžehlit. Sice ho nevyžehlí sama, žehlení však dělá co nejjednodušší díky Saphirové žehlicí ploše, ale i díky vysoké hodnotě páry, kterou vydává, tím umožňuje žehlit i velmi zmačkané prádlo. S velkou nádržkou na vodu není potřeba neustále vodu doplňovat, navíc je možné používat vodu z vodovodu, protože má žehlička funkci odvápňování a tak se nezanese. Co dělá žehličku ještě lepší, je funkce automatického vypnutí. Je tak velmi bezpečná a při delší době nepoužívání se sama vypne. Celkově jde o velmi kvalitní model žehličky na prádlo, za jehož benefity je nutné si připlatit. Pokud je ale opravdu potřeba žehlit velké množství prádla a cena není zas tak rozhodující, žehličku doporučujeme.

1 850 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Braun TS 785 STP | Hodnocení: 30,4 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorkou, jíž témata jako domácí spotřebiče nejsou cizí. Ráda proto do hloubky prozkoumala a i osobně otestovala žehličky, u kterých vám vysvětlí, jaký je rozdíl mezi parním generátorem, suchou a napařovací žehličkou. Díky osobnímu testu vám prozradí, na jaké důležité parametry se při výběru zaměřit a kdy vám postačí cestovní žehlička či napařovač oděvů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Braun TS 785 STP

Braun TS 785 STP

1 850 Kč Orientační cena