Recenze a test žehličky Lidl Silvercrest 360° SDBK 2400 E1 | Arecenze
Menu

Recenze a test Lidl Silvercrest 360° SDBK 2400 E1

10. místo
61,7 % Celkové hodnocení
 • Bezdrátový provoz
 • Dobré žehlení
 • Nízká hmotnost bez kabelu
 • Nemá automatické vypnutí
 • Bez kabelu omezené použití parního rázu
 • Kratší kabel
500 Kč Orientační cena
 • 7,3/10
  Hodnocení žehlení
 • 5,7/10
  Hodnocení obecných parametrů
 • 3,4/10
  Hodnocení funkcí a pohodlí
 • 6,2/10
  Hodnocení parametrů teploty a páry
 • 61,7 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje a obecné parametry

Zvláštností napařovací žehličky Silvercrest 360° SDBK 2400 E1 je její bezdrátový provoz. Její tělo je rozděleno na dvě části, samotnou žehličku a podstavu, která se velmi podobá podstavě rychlovarné konvice. Tu je možné pomocí upevnění připojit k žehličce pro konstantní nahřívání, nebo ji nechat odpojenou a žehličku na ni jednou za čas postavit a nechat nahřát.

Samotná žehlička je poměrně lehká, váží jen 1 kg, s podstavou je její hmotnost téměř průměrných 1,4 kg. Rozměry jsou obdobné jako u ostatních modelů v testu v září 2021, najdete je v následující tabulce. Délka kabelu je 187 cm, což je sice o něco méně než průměr testu, v tomto případě ale klidně přimhouříme oči. Kabel totiž vede pouze k základně, kterou když umístíme na kraj žehlicího prkna, nemusíme kabel už nijak dál natahovat.

Potěšil nás objem nádržky na vodu, která pojme 340 ml. Nebudete ji tedy při delším žehlení muset doplňovat. Chválíme také příkon 2400 W. Je sice pouze průměrný, vzhledem k nízké ceně žehličky ale překvapující. Jak ovlivňuje další vlastnosti žehličky se dozvíte v dalších kapitolách této recenze.

Materiál žehlicí plochy výrobce neudává, ze zkušenosti ale můžeme říct, že deska dobře klouže po látce a pohodlně se s ní žehlí. Systém anti-drip zabraňuje odkapávání vody a tím i vzniku skvrn na prádle.

 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Silvercrest

33 % Tefal, 8 % Gallet, 8 % Russel Hobs, 8 % Braun, 8 % Philips, 8 % Sencor, 8 % Silvercrest, 17 % Neuvedeno
Naměřená hmotnost (kg)

1

1,34
Naměřená délka (cm)

32

29,83
Naměřená šířka (cm)

12

12,67
Naměřená výška (cm)

15

14,70
Naměřená délka kabelu (cm)

187

212,33
Příkon (W)

2 400

2 436,67
Objem nádržky na vodu (ml)

340

287,50
Anti-drip

Ano

83 % Ano, 17 % Ne

Unboxing a video z testování

Obsah balení

Balení kromě bezdrátové žehličky a její podstavy obsahuje také odměrku na doplňování vody. Nechybí samozřejmě ani návod. Ten je textový a i když je poměrně obsáhlý, obsahuje pouze pokyny k obsluze, nikoliv tipy a doporučení pro žehlení.

 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ návodu

Textový

58 % Textový, 42 % Obrázkový
Tipy na žehlení v návodu

Ne

67 % Ne, 33 % Ano
Odměrka v balení

Ano

58 % Ano, 42 % Ne

Teplota a pára

Konstantní výstup páry je 25 g/min, což je podprůměrná hodnota. Sílu parního rázu prodejce bohužel neuvádí. Výdej páry se také liší podle toho, jestli je žehlička v bezdrátovém režimu, nebo má připojenou napájecí základnu. Bez kabelu totiž žehlička výrazně méně napařuje, parní ráz lze použít maximálně jednou, někdy vůbec.

Páru lze využít i ve vertikální poloze k napařování záclon nebo pověšeného oblečení. Její množství lze regulovat podle potřeby přepínačem.

Teplota žehlicí plochy se pohybuje v případě žehličky Silvercrest mezi 35 a 142 °C. Minimální teplota je poměrně nízko a umožňuje žehlit i jemné a citlivé látky. Nízko je ale také teplota maximální, což by při žehlení některých pevných materiálů mohlo být problematické. Oceňujeme ale rychlé nahřátí na požadovanou teplotu. V případě stupně 1 je žehlička připravená za 18 sekund, na stupeň 2 za 23 sekund a na nejvyšší teplotu za 35 sekund.

 

 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výstup páry (g/min)

25

39,45
Vertikální napařování

Ano

83 % Ano, 17 % Ne
Regulace množství páry

Ano

100 % Ano
Minimální naměřená teplota (°C)

35

51,00
Maximální naměřená teplota (°C)

142

176,83
Naměřená teplota při stupni 1 (°C)

73 až 94

Naměřená teplota při stupni 2 (°C)

109 až 119

Naměřená teplota při stupni 3 (°C)

130 až 142

Naměřená rychlost nahřátí na teplotu 1

18

26,42
Naměřená rychlost nahřátí na teplotu 2

23

35,58
Naměřená rychlost nahřátí na teplotu 3

35

48,50

Žehlení

Test žehlení jsme prováděli jak v bezdrátovém režimu, tak s připojenou elektrickou základnou. Žehlení košile bylo se základnou naprosto bez problému. Bez ní ale trval celý proces poměrně dlouho, protože jsme museli opakovaně žehličku nahřívat. Na jedno nahřátí to zkrátka nezvládla. Při žehlení trička byl proces o něco jednodušší a rychlejší. Látka byla vyhlazená jek se základnou, tak na jedno nahřátí v bezdrátovém režimu. Překvapením pro nás bylo žehlení plátna, které šlo poměrně snadno. Bez připojené základny jsme ale opět museli nechat žehličku několikrát nahřát.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Hodnocení žehlení košile (1 až 10)

7

7,08
Hodnocení žehlení trička (1 až 10)

8

8,00
Hodnocení žehlení plátna (1 až 10)

7

7,75
Hodnocení žehlení dvou vrstev najednou (1 až 10)

7

7,25

Pohodlí při užívání a funkce

Pohodlnému používání kromě nízké hmotnost přispívá i možnost odpojit kabel. Žehlička se dobře drží, její madlo je pogumované a hladké. Kontrolka indikující nahřívání je umístěná ve spodní části a je dobře viditelné, a to i z různých úhlů.

Tlačítka pro ovládání kropení a parního rázu jsou plastová a působí bytelným dojmem. Tlačítko parního rázu je umístěné na spodní straně madla, což je oblíbená varianta. Tlačítko kropení je na tradičním místě na horní straně žehličky.

Při žehlení košil a různých detailů oceníte zúženou špičku žehličky, kterou se dostanete například do blízkosti knoflíků.

Doplňování vody a odvápňování

Voda se do žehličky nalévá středně velkým otvorem, který má kolem žlábek. Ten zvládne pojmout vodu navíc, pokud se nálevkou netrefíte přímo do otvoru. Označení maximálního množství vody zajišťuje ryska, ta je ale jen na jedné straně.

Odvápňování se provádí nahřátím žehličky a stisknutím příslušného tlačítka. Spolu s vodou a párou pak budou při pohybu nad dřezem vycházet i usazeniny vodního kamene. Tento způsob je poměrně obvyklý, některé modely (zejména ty dražší) mají omyvatelný filtr vodního kamene.

 

Nastavování teploty

Teplotu lze zvolit pomocí otočného kolečka ve spodní části žehličky. Kolečko ale není příliš přehledné, volba jednoho ze 3 stupňů je možná jen na polovině prostoru kolečka. Zároveň není možné zvolit teplotu podle žehleného materiálu, což je pro mnoho uživatelů pohodlnější.

Bezpečnost

Bezpečnost je slabinou žehličky Silvercrest. Nemá totiž režim automatického vypnutí. Na vypojení ze zásuvky tedy budete muset vždycky myslet. Většina žehliček v dnešní době touto funkcí disponuje. Takové žehličky se vypnou obvykle po 8 minutách bez činnosti, pokud zůstanou ležet žehlicí plochou dolů, tak už po 30 sekundách.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Tlačítko kropení

Na horní straně

92 % Na horní straně, 8 % Na spodní straně madla
Tlačítko parní ráz

Na horní straně

58 % Na horní straně, 42 % Na spodní straně madla
Pohodlí při držení (1 až 10)

8

7,75
Intenzita světelných indikátorů (1 až 10)

9

8,25
Volič teploty

Kolečko

67 % Kolečko, 25 % Posuvník, 8 % Pouze nastavení páry
Přehlednost voliče teploty (1 až 10)

5

7,17
Kvalita provedení tlačítek (1 až 10)

8

7,67
Pohodlí při dolévání vody (1 až 10)

8

7,00
Ryska zásobníku vody

Na jedné straně

50 % Na jedné straně, 33 % Na obou stranách, 17 % Uvnitř nalévacího otvoru
Zúžená špička pro žehlení košil

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
Volič teploty podle materiálu

Ne

58 % Ano, 33 % Ne, 8 % Automaticky
Možnost vypnout/zapnout páru

Ano

100 % Ano
Typ odvápňovacího systému

Tlačítko odvápnění

42 % Tlačítko odvápnění, 33 % Omyvatelný filtr vodního kamene, 17 % Omyvatelný volič páry/odvápňovací tyčinka, 8 % Žádný

Názory uživatelů 

Majitelé žehličky Silvercrest hodnotí tento model pozitivně. Pochvalují si možnost bezdrátového použití, dlouhý kabel a nízkou hmotnost. Po připojení nabíjecí základny ale některým přijde žehlička těžká. Ocenili by také delší výdrž nahřátí.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Napařovací žehlička Silvercrest 360° SDBK 2400 E1 je specifická svým bezdrátovým provozem. Stačí ji na základně nahřát a můžete žehlit. Bez kabelu vyžehlíte ale maximálně jeden kus oblečení a to jen v případě, že se nebude jednat o pevnou zmačkanou látku. Při žehlení košile je třeba žehličku vícekrát nahřívat. Při bezdrátovém provozu je také omezené použití parního rázu.

Naše hodnocení a závěr

Silvercrest 360° SDBK 2400 E1 je napařovací žehlička specifická svým bezdrátovým provozem. Žehlička má odnímatelnou základnu, na kterou se může jen položit a nechat nahřát. V případě žehlení pevnějších látek nebo většího množství prádla ale můžete žehličku připojit k základně trvale. I když má podprůměrné parametry, žehlí dobře. Při žehlení bez kabelu je ale omezené použití parního rázu. Při žehlení košile je také třeba nechat žehličku vícekrát nahřívat, což může trochu zdržovat.

Oceňujeme nízkou hmotnost a pohodlné dolévání vody. Nádržka na vodu je navíc poměrně velká, takže nebudete muset vodu dolévat příliš často. Žehlička je příjemná na dotek a dobře se drží. Pohodlná jsou i tlačítka kropení a parního rázu.

Pokud byste hledali žehličku s opravdu kvalitním žehle ním a nevadilo by vám poskočení v rámci cenové kategorie, doporučujeme vám model Tefal Ultimate Anti-calc FV9785E0.

500 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Lidl Silvercrest 360° SDBK 2400 E1 | Hodnocení: 61,7 %
Veronika Vyskočilová se už několik let zabývá testováním, výběrem a porovnáváním nejdůležitějších domácích pomocníků, mezi které bezesporu patří i žehličky. Do jejích zkušeností patří i to zásadní, test kvality žehlení, který provedla s každou žehličkou v testu. Veronika se také dalšími produkty pro domácnost jako jsou parní čističe, vodní vysavače nebo různé kuchyňské spotřebiče.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Lidl Silvercrest 360° SDBK 2400 E1

Lidl Silvercrest 360° SDBK 2400 E1

10. místo  v porovnání
500 Kč Orientační cena