Recenze a test Philips Azur Performer GC3802/20 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Philips Azur Performer GC3802/20

14,9 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

  • Objem nádržky na vodu
  • Průměrný model
  • Cena
1 100 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Napařovací žehlička Philips Azur Performer GC3802/20 je další z těch, které disponují výstupem páry o 40 g/min. To je nejčastější hodnota z našeho srovnání z července 2017. Jde o dostatečně velkou hodnotu pro hladké a účinné žehlení. Parní ráz 140 g/min potom znamená, kolik páry vypustí žehlička najednou, aby pomohla s velmi pomačkanými místy na prádle. Tato hodnot,a jak můžete vidět, dosahuje průměru všech testovaných žehliček. Nejde o nejnižší hodnotu, ale pokud víte, že vaše pračka prádlo opravdu extrémně mačká, budete muset páru využít několikrát za sebou, aby byla opravdu účinná. S žehlením vám ale pomůže zaručeně žehlicí plocha SteamGlide. Jde o plochu z dílny značky Philips, která by měla zaručit hladké klouzání po oblečení bez přichytávání se, navíc je odolná vůči poškrábání a dokonce i vůči nárazům.

S průměrně velkou nádržkou na vodu, která má 300 ml, vyžehlíte hodně prádla. Pokud nežehlíte několikrát do týdne velké množství prádla, nezaznamenáte žádné nepohodlí kvůli neustálému dolévání nádobky. Průměrné rodině 300 ml postačí, čemuž nasvědčuje i fakt, že jde o častou hodnotu nádržek, alespoň v rámci našeho srovnávacího testu. S délkou kabelu 2 metry, která je také nejčastější, byste neměli zaznamenat žádné potíže s připojením žehličky do zásuvky.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Philips

30 % Tefal, 10 % Gallet, 10 % Russel Hobs, 10 % Braun, 10 % Philips, 10 % Sencor, 10 % Silvercrest, 10 % Neuvedeno
Výstup páry (g/min)

40

37,11
Parní ráz (g/min)

140

Materiál žehlici plochy

SteamGlide

40 % Keramika, 10 % Durilium, 10 % Eloxovaná plocha, 10 % Steam glide, 10 % Nerez, 20 % Neuvedeno
Objem nádržky na vodu (ml)

300

288,00
Naměřená délka kabelu (cm)

2

214,00

Hodnocení funkcí

V rámci funkcí je Philips Azur Performer GC3802/20 téměř stoprocentní. K dokonalosti tomuto modelu chybí jen automatické vypnutí. To je funkce, která ještě stále není součástí vybavení všech žehliček, v rámci našeho porovnání ji měla v době psaní tohoto textu polovina. Mezi funkce, které taktéž nebyly ve výbavě všech žehliček, ale už se objevovaly mnohem častěji, patří potom Anti-drip a odvápňování. Obě tyto funkce Philips Azur Performer GC3802/20 má. Proto není třeba shánět destilovanou vodu a není třeba mít ani obavy z mokrých skvrn na oblečení, z žehlicí plochy nebude nic vytékat.

Tato žehlička má ale další funkce, kterými se pyšní všechny hodnocené modely. Jde o funkci kropení, vertikální napařování a samočištění.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Anti-drip

Ano

80 % Ano, 20 % Ne
Tlačítko kropení

Ano

100 % Na horní straně
Vertikální napařování

Ano

80 % Ano, 20 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří mají se žehličkou Philips Azur Performer GC3802/20 ať už dlouhodobou nebo krátkodobou zkušenost, ji hodnotí vcelku kladně. Hodnotí ji jako poměrně lehký model s velkým parním rázem. Výhodou je také tvar žehlicí plochy, se kterou se dá žehlit všechna zdánlivě nedostupná místa na prádle.

Naše hodnocení a závěr

Žehlička Philips Azur Performer GC3802/20 je vzhledem k ceně dobře vybavená. Konkurenční modely, které jsou ve stejné cenové kategorii, mají téměř stejné parametry. Pára, ač se může zdát malá, je dle uživatelů dostačující. Zvažte sami, nakolik mačká vaše pračka prádlo a podle toho se rozhodněte, zda koupíte tento model, nebo jiný. Například žehlička Philips Azur Performer GC3811/80 má stejné funkce jako tato hodnocená, obě mají funkci odvápňování, Anti-drip, dokonce oběma chybí automatické vypnutí. Liší se však v síle páry.

1 100 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Philips Azur Performer GC3802/20 | Hodnocení: 14,9 %
Veronika Vyskočilová se už několik let zabývá testováním, výběrem a porovnáváním nejdůležitějších domácích pomocníků, mezi které bezesporu patří i žehličky. Do jejích zkušeností patří i to zásadní, test kvality žehlení, který provedla s každou žehličkou v testu. Veronika se také dalšími produkty pro domácnost jako jsou parní čističe, vodní vysavače nebo různé kuchyňské spotřebiče.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Philips Azur Performer GC3802/20

Philips Azur Performer GC3802/20

1 100 Kč Orientační cena