Menu

Philips Azur Performer GC3811/80 – Recenze, testy a srovnání

26,3 % Celkové hodnocení

v kategorii Žehličky prádla

Klady a zápory

  • Vysoký parní ráz
  • Kvalita odpovídá ceně
  • Chybí funkce automatické vypnutí
1 250 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Philips Azur Performer GC3811/80 je napařovací žehlička na prádlo, u níž najdete vcelku vysoký parní ráz dosahující hodnot 160 g/min. S parním rázem, který je navíc takto vysoký, si ulehčíte práci s žehlením pomačkaného prádla. Co se týče výstupu páry, v tomto ohledu je žehlička značky Philips průměrná a nabízí hodnotu 40 g/min. To stačí i na složité žehlení, tedy na pomačkané prádlo. K tomu, aby se vám dobře žehlilo, je ale zapotřebí i kvalitní žehlicí plochy. Tato žehlička nabízí tzv. SteamGlide. To je žehlicí plocha vyvinutá značkou Philips a zajišťuje nejen dlouhou životnost, ale i vysokou odolnost vůči poškrábání, nárazům a po prádle klouže jako po másle, nezadrhává se, nepřichytává.

To, do jaké míry bude žehlení pohodlné, ovlivní určitě i objem nádržky na vodu a délka kabelu. Se dvěma metry dlouhým kabelem by se nemělo stát, že stěží najdete zásuvku, jde o průměrnou hodnotu, která ale postačí. Co je průměrné, to je i objem nádržky na vodu, který má v tomto případě 300 ml. V červenci 2017, kdy tento srovnávací test vznikal, touto hodnotou disponovala většina modelů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Philips

30 % Tefal, 20 % Sencor, 10 % Philips, 10 % Russel Hobs, 10 % Braun, 10 % ETA, 10 % Gallet
Výstup páry (g/min)

40

36,50
Parní ráz (g/min)

160

147,00
Materiál žehlici plochy

SteamGlide

50 % Keramika, 20 % Eloxovaná plocha, 10 % Steam glide, 10 % Nerez, 10 % Durilium
Objem nádržky na vodu (ml)

300

292,50
Naměřená délka kabelu (cm)

2

226,80

Hodnocení funkcí

V kategorii funkcí na tom není Philips Azur Performer GC3811/80 vůbec zle. Má standardní funkce jako kropení, samočištění a vertikální napařování, jež v našem srovnání měly v době psaní této recenze všechny žehličky. K samočištění navíc máte k dispozici funkci odvápňování, takže péče o žehličku je maximálně usnadněna a navíc do ní můžete líp i vodu z vodovodu, není třeba shánět destilovanou. Model značky Philips vás potěší také funkcí Ant-drip, která zabraňuje tomu, aby z otvorů na žehlicí ploše odkapávala voda.

Pokud je pro vás klíčové, aby byl přístroj chytrý a uměl se sám vypnout v případě nouze, potom vás zklameme. Philips Azur Performer GC3811/80 totiž nemá funkci automatické vypnutí, proto si vždy musíte pohlídat, abyste ji vytáhli ze zásuvky, než ji necháte bez dozoru. To ale některým uživatelům nevadí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Anti-drip

Ano

80 % Ano, 20 % Ne
Tlačítko kropení

Ano

90 % Na horní straně, 10 % Ne
Vertikální napařování

Ano

80 % Ano, 20 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Několik uživatelských recenzí potvrzuje, že jde v případě Philips Azur Performer GC3811/80 o kvalitní model žehličky na prádlo. Uživatelé oceňují pěkný design, který není to hlavní. To hlavní totiž je, že se uživatelům s žehličkou dobře pracuje – žehlička jezdí po prádle bez velkého úsilí, dobře se napařuje, je dobře ergonomicky řešená. Jediná negativa, která lze zaznamenat, se týkají váhy přístroje a délky přívodní šňůry. Jde ale o subjektivní názory, které v hodnocení nebereme v potaz. Žehlička patří k těm lehčím v našem srovnávacím testu a přívodní kabel je průměrně dlouhý, dva metry najdete u většiny modelů.

Naše hodnocení a závěr

Prakticky řešená žehlička na prádlo Philips Azur Performer GC3811/80 nabízí vysoký parní ráz, který v kombinaci s kropením dokáže zkrotit i opravdu zmačkané prádlo. S funkcemi, které vám usnadní čištění žehličky, se stává tento model snadným pro obsluhu i péči. Inovativní žehlicí plocha, která je doménou značky Philips zaručí dlouhou životnost, odolnost vůči poškození plochy – ať už jde o poškrábání nebo nárazy, ale i prádla, protože k němu krásně přilne, klouže po něm, ale nepřichytává se a nezadrhává. Pokud vám nevyhovuje absence funkce automatické vypnutí, která není ale po všechny uživatele tak zásadní, doporučujeme projít si i další modely z našeho srovnání. Například žehlička stejné značky Philips Azur Performer Plus GC4527/00 ji má.

1 250 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Philips Azur Performer GC3811/80 | Hodnocení: 26,3 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorkou, jíž témata jako domácí spotřebiče nejsou cizí. Ráda proto do hloubky prozkoumala a i osobně otestovala žehličky, u kterých vám vysvětlí, jaký je rozdíl mezi parním generátorem, suchou a napařovací žehličkou. Díky osobnímu testu vám prozradí, na jaké důležité parametry se při výběru zaměřit a kdy vám postačí cestovní žehlička či napařovač oděvů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Philips Azur Performer GC3811/80

Philips Azur Performer GC3811/80

1 250 Kč Orientační cena