Recenze a test Philips Azur Performer Plus GC4527/00 | Arecenze
Menu

Recenze a test Philips Azur Performer Plus GC4527/00

29,2 % Celkové hodnocení

v kategorii Žehličky prádla

Klady a zápory

  • Vysoký parní ráz
  • Vyšší cena
1 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Napařovací žehlička Philips Azur Performer Plus GC4527/00 disponuje výstupem páry o hodnotě 50 g/min. To je slušný nadprůměr, je to nejvyšší hodnota z našeho srovnávacího testu. Stejně tak je nejvyšší hodnotou ze všech hodnocených žehliček na prádlo i parní ráz, který dosahuje 220 g/min. U obou těchto parametrů obecně platí čím vyšší, tím lepší, totiž tím lepší bude kvalita žehlení. Kvalitě žehlení přidá navíc i materiál žehlicí plochy, v tomto případě jde o keramiku, kterou v době srovnání (červenec 2017) disponovala většina testovaných žehliček. Jde o střední třídu, která slibuje odolnost vůči poškrábání, teplo se v keramice navíc rovnoměrně rozkládá a tím je i žehlení rovnoměrnější. Pozor ale na to, že při větším nárazu se může kousek keramické plochy odštípnout.

K napařovací žehličce je potřeba uvést také objem nádržky na vodu. U té lze také říci, že čím větší je, tím lépe, nicméně závisí to velmi na individuálních požadavcích. S žehličkou Philips Azur Performer Plus GC4527/00 se bude pohodlně žehlit průměrné rodině o zhruba 4 členech, má totiž objem nádržky průměrných 300 ml. Samozřejmě poslouží skvěle i početnější rodině s větším množstvím prádla, potom bude ale nutné pravidelněji kontrolovat a doplňovat vodu. Průměru se žehlička drží i v délce kabelu, která je 2 metry. To je, dá se říci, standardní délka, alespoň v rámci našeho srovnávacího testu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Philips

27 % Tefal, 18 % Sencor, 9 % Russel Hobs, 9 % Philips, 9 % Braun, 9 % ETA, 9 % Gallet, 9 % Silvercrest
Výstup páry (g/min)

50

36,82
Parní ráz (g/min)

220

147,00
Materiál žehlici plochy

Keramika

55 % Keramika, 18 % Eloxovaná plocha, 9 % Durilium, 9 % Steam glide, 9 % Nerez
Objem nádržky na vodu (ml)

300

295,00
Naměřená délka kabelu (cm)

2

223,45

Hodnocení funkcí

Napařovací žehličku vybírejte určitě také podle funkcí, kterými si značně usnadníte nejen žehlení, ale i péči o žehličku samotnou. Philips Azur Performer Plus GC4527/00 nabízí funkce jako samočištění nebo odvápňování, takže nádržku na vodu není nutné jinak ručně čistit, ani není nutné mít doma zásoby destilované vody. Do žehličky můžete napustit vodu přímo z kohoutku a ona se sama postará o to, aby se neucpala vodním kamenem. Doporučujeme ale vždy po žehlení vodu z žehličky vylít, mohly by se v ní množit řasy, které už tak lehce odstranit nejdou a navíc by mohly zašpinit i prádlo.

K žehlení vám potom poslouží funkce kropení, a to hlavně v případě, že máte velmi pomačkané prádlo. Usnadnit si práci můžete i díky vertikálnímu napařování, jež poslouží při žehlení záclon nebo obleků, které visí. Do souvislosti s kvalitou žehlení dáváme i funkce Anti-drip. To je systém, který zaručí, že z otvorů žehlicí plochy nebude odkapávat voda, která by znečistila žehlené prádlo.

Velmi oceňujeme přítomnost funkce automatické vypnutí. Pokud byste nechali žehličku bez dozoru, sama se vypne a tak se dá předejít různým katastrofám. Spoléhat se na tuto funkci ale výrazně nedoporučujeme, vždy raději žehličku vytáhněte ze zásuvky.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Anti-drip

Ano

82 % Ano, 18 % Ne
Tlačítko kropení

Ano

91 % Na horní straně, 9 % Ne
Vertikální napařování

Ano

82 % Ano, 18 % Ne

Naše hodnocení a závěr

Ideální žehlička pro průměrnou českou rodinu o čtyřech členech, to je Philips Azur Performer Plus GC4527/00. Disponuje velkým parním rázem a velkým výstupem páry, které ještě v kombinaci s funkcí kropení zdolají i to nejzmačkanější prádlo. Kromě toho se žehlička umí sama vyčistit a má funkci odvápňování. Keramický povrch žehlicí plochy zajistí rovnoměrné rozložení teploty a tím rovnoměrné žehlení. Pokud hledáte žehličku, která umí dobře žehlit, našli jste ji. Počítat musíte však s o něco vyšší investicí, žehlička patří k dražším v našem srovnávacím testu.

1 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Philips Azur Performer Plus GC4527/00 | Hodnocení: 29,2 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorkou, jíž témata jako domácí spotřebiče nejsou cizí. Ráda proto do hloubky prozkoumala a i osobně otestovala žehličky, u kterých vám vysvětlí, jaký je rozdíl mezi parním generátorem, suchou a napařovací žehličkou. Díky osobnímu testu vám prozradí, na jaké důležité parametry se při výběru zaměřit a kdy vám postačí cestovní žehlička či napařovač oděvů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Philips Azur Performer Plus GC4527/00

Philips Azur Performer Plus GC4527/00

1 700 Kč Orientační cena