Menu

Tefal Easygliss Anti-drip 22 FV3922E0 – Recenze, testy a srovnání

28,2 % Celkové hodnocení

v kategorii Žehličky prádla

Klady a zápory

  • Dostačující výbava funkcí pro snadné žehlení
  • Chybí funkce automatické vypnutí
1 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Tefal Easygliss Anti-drip 22 FV3922E0 je napařovací žehlička s výstupem páry o 40 g/min. To je v rámci našeho srovnávacího testu nadprůměrná hodnota, se kterou lze jednoduše vyžehlit i pomačkané prádlo. Najednou však žehlička umí vypustit páru jen o 130 g/min, což je jedna z menších hodnot v našem srovnání. Neznamená to, že by toto množství páry nepomohlo se složitějším žehlením, jen bude potřeba páru vypustit několikrát a být trošku trpělivější. K jednoduššímu žehlení navíc přispěje také žehlicí plocha, která je z tzv. Durilia. Durilium je modifikovaný keramický povrch. 

Hledáte-li žehličku, se kterou musíte pokořit velké množství prádla, máte tedy hodně dětí atp., buďte obezřetní v případě nádržky na vodu, tedy hlavně na její velikost. V tomto případě vám žehlička od výrobce Tefal nabízí 270 ml velkou nádržku. Velikost samozřejmě neovlivní funkčnost žehličky, pokud ale víte, že žehlíte opravdu dlouho a hodně prádla, počítejte s tím, že bude nutné vodu doplňovat. V našem srovnání se v červenci 2017 objevily také žehličky až s 400 ml velkou nádržkou, proto uvažte, co pro vás bude pohodlnější. Co bude ale dostatečně pohodlné, to je délka kabelu. Dva metry jsou, dá se říci, obvyklá délka. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Tefal

30 % Tefal, 20 % Sencor, 10 % Philips, 10 % Russel Hobs, 10 % Braun, 10 % ETA, 10 % Gallet
Výstup páry (g/min)

40

36,50
Parní ráz (g/min)

130

147,00
Materiál žehlici plochy

Durilium

50 % Keramika, 20 % Eloxovaná plocha, 10 % Steam glide, 10 % Nerez, 10 % Durilium
Objem nádržky na vodu (ml)

270

292,50
Naměřená délka kabelu (cm)

2

226,80

Hodnocení funkcí

Rádi bychom dali v rámci funkcí žehličce Tefal Easygliss Anti-drip 22 FV3922E0 plný počet bodů, nicméně kvůli absenci funkce automatické vypnutí to není možné. To je funkce, jíž disponovala v době psaní této práce polovina modelů, takže ano, nejde o tak typickou věc, ale přece jen jde, z hlediska bezpečnosti, o příjemný nadstandard. K ne úplně standardním funkcím patří také Anti-drip a odvápňování. To jsou užitečné funkce; Anti-drip zajistí, že nebude vytékat voda z otvorů na žehlicí ploše a díky odvápňování nebude nutné shánět destilovanou vodu, stačí do žehličky nalít vodu z vodovodu. 

K funkcím, které považujeme za standard a mají je všechny hodnocené žehličky patří potom kropení, vertikální napařování a samočištění.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Anti-drip

Ano

80 % Ano, 20 % Ne
Tlačítko kropení

Ano

90 % Na horní straně, 10 % Ne
Vertikální napařování

Ano

80 % Ano, 20 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Několik desítek dlouhodobých i krátkodobých uživatelů hodnotí žehličku Tefal Easygliss Anti-drip 22 FV3922E0 velmi kladně. Vypouští dostatek páry, žehlí hladce, je těžká tak akorát, má pěkný design. co se ale občas objevuje jako výtka, je zmínka o návodu, který je pouze obrázkový a tak nemusí být zcela srozumitelný, kromě toho potom někomu vadí také tlačítko pro vypuštění páry, prý překáží na rukojeti. Jde ale o silně subjektivní hodnocení. Pro úplnost informací je zde přesto uvádíme. 

Naše hodnocení a závěr

Relativně levná žehlička Tefal Easygliss Anti-drip 22 FV3922E0 nabízí průměrné množství páry, která si poradí se silně pomačkaným prádlem pořád ještě docela dobře. Ke snazšímu žehlení pomůže například funkce kropení. Oceňujeme funkci odvápňování, se kterou odpadá nutnost shánět destilovanou vodu. Chybí funkce automatické vypnutí, která ale ještě pořád není zcela standardní výbavou dnešních žehliček, proto toto negativum musíme brát s rezervou. Objem nádržky neuspokojí uživatele, kteří potřebují žehlit velké množství prádla najednou, bude ji nutné několikrát doplnit. Na funkčnosti se ale nic nemění, je to jen o pohodlnosti. Hledáte-li žehličku s větším objemem nádržky na vodu, podívejte se třeba na model Sencor SSI 8440.

1 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tefal Easygliss Anti-drip 22 FV3922E0 | Hodnocení: 28,2 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorkou, jíž témata jako domácí spotřebiče nejsou cizí. Ráda proto do hloubky prozkoumala a i osobně otestovala žehličky, u kterých vám vysvětlí, jaký je rozdíl mezi parním generátorem, suchou a napařovací žehličkou. Díky osobnímu testu vám prozradí, na jaké důležité parametry se při výběru zaměřit a kdy vám postačí cestovní žehlička či napařovač oděvů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Tefal Easygliss Anti-drip 22 FV3922E0

Tefal Easygliss Anti-drip 22 FV3922E0

1 000 Kč Orientační cena