Recenze a test Tefal FV 5335 Aquaspeed

Hodnocení:

80,0 %

Klady:

Velká vybavenost funkcemi

Zápory:

Vcelku průměrné technické parametry

1 300 Kč
orientační cena

Hodnocení základních parametrů a žehlení
(max. 10)
Hodnocení funkcí
(max. 10)
Celkové
hodnocení
7,3 10,0 80,0 %

Souhrnné údaje 

Výrobce Tefal má na trhu řadu žehliček, my se zaměřili podrobně na model FV 5335 Aquaspeed. Jde o napařovací žehličku s výstupem páry o hodnotě 40 g/min. To je průměrná hodnota, kterou disponovaly v době hodnocení žehliček na prádlo (červenec 2017) téměř všechny žehličky. Nejde o špatnou hodnotu, rozhodně je dostačující. Kde už hodnoty klesly pod průměr, to se týče například parního rázu. Se 130 g/min lze očekávat, že žehlení opravdu velmi zmačkaného prádla zabere více času a více práce. S žehlicí plochou UltraGlide však bude žehlička po prádle hladce jezdit, tím se žehlení usnadní a zpříjemní, nebude nutné na žehličku nijak tlačit ani vynakládat mnoho síly pro to, aby se pohnula. 

Průměrná délka kabelu 2 metry zajistí minimální problémy s hledáním zásuvky a manipulací s žehličkou během žehlení. Objem nádržky je potom také průměrný, 300 ml vystačí na dostatek prádla, nejde-li o velmi početnou rodinu s dětmi. Potom bude nejspíš potřeba párkrát vodu do nádržky dolít. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Tefal 40 % Philips, 20 % Sencor, 20 % Tefal, 10 % Gallet, 10 % Braun
Typ Napařovací 100 % Napařovací
Výstup páry (g/min)  40 39,40
Parní ráz (g/min)  130 156,00
Materiál žehlicí plochy  UltraGlide 30 % Keramika, 30 % SteamGlide, 10 % Nerez, 10 % Saphir, 10 % Durilium, 10 % Neuvedeno
Objem nádržky na vodu (ml)  300 296,00
Délka kabelu (m)  2 2,02
Hmotnost (kg)  1,73 1,34

Hodnocení funkcí

V rámci funkcí nechybí žehličce Tefal FV 5335 Aquaspeed nic z hodnocených parametrů. Žehlení značně ulehčí funkce kropení, která pomůže se zmačkaným oblečením; vertikální napařování je nápomocné při žehlení visících záclon, šatů, anebo obleků; Anti-drip je potom funkce zabraňující kapání vody z otvorů v žehlicí ploše, takže prádlo nebude zbytečně mokré. 

S péčí o přístroj pomůžou funkce odvápňování a samočištění. Do žehličky je tedy možné lít vodu z vodovodu, ale pozor, nikdy ji v žehličce nenechávejte. S řasami by si ani funkce samočištění neporadila. K tomu, abyste neměli obavy, zda je přístroj vypojen ze zásuvky, pomůže funkce automatické vypnutí. ​Rozhodně byste se na tuto funkci ale neměli vědomě spoléhat, jde spíše o bezpečnostní prvek v nejkrajnějších případech.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Anti-drip  Ano 80 % Ano, 20 % Ne
Odvápňování  Ano 90 % Ano, 10 % Ne
Automatické vypnutí  Ano 60 % Ano, 40 % Ne
Kropení  Ano 100 % Ano
Vertikální napařování  Ano 100 % Ano
Samočištění  Ano 90 % Ano, 10 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Tefal FV 5335 Aquaspeed je u uživatelů vcelku oblíbená žehlička na prádlo, čemuž odpovídá několik desítek uživatelských recenzí. Podle většiny uživatelů je žehlička kvalitně zpracovaná, velmi dobře žehlí, veškerý popis odpovídá realitě. V minimu případů se našly potíže jako například vytékající voda z otvorů v žehlicí ploše, to ale bereme jako vadu konkrétního výrobku. Uživatelé byli celkem často překvapeni váhou žehličky, z našeho srovnávacího testu jde o jeden z nejtěžších modelů, váží téměř dva kilogramy. Vyšší váha je ale jen o zvyku, funkčnost to neovlivňuje. 

Naše hodnocení a závěr

Co se týče technických údajů, drží se žehlička Tefal FV 5335 Aquaspeed průměrných hodnot, které jsou ale dostačující pro kvalitní žehlení. S tím, aby bylo žehlení lepší a pohodlnější, pomůžou navíc funkce, těch má žehlička opravdu dostatek a může se v nich měřit i s dražšími modely z našeho srovnání. Kromě funkce odvápňování nebo Anti-drip má navíc automatické vypnutí, které není zdaleka standardní u všech žehliček. Žehlička dobře poslouží všem, kteří potřebují žehlit a nechtějí si dělat starosti s čištěním žehličky, s destilovanou vodou atp. Pro velmi početnou rodinu může být nedostačující nádržka o 300 ml, to lze vyřešit vybráním jiného modelu, například Braun TS 785 STP.

Datum:
Produkt: Tefal FV 5335 Aquaspeed
Hodnocení: 80,0 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test