Menu

Recenze lyžařského střediska Dolní Morava Relax & Sport Resort

79,6 % Celkové hodnocení

Top 12 v kategorii Srovnání zimních středisek

Jednotlivá hodnocení

 • 8,3/10
  Hodnocení sjezdovek a vleků
 • 7,9/10
  Hodnocení služeb
 • 7,3/10
  Hodnocení doplňkových služeb
 • 7,5/10
  Hodnocení skipasů

Klady

 • Spoustu aktivit v okolí
 • Delší sjezdovky
 • Parkování zdarma

Zápory

 • Není večerní lyžování
 • Menší středisko
 • Chybí bodová jízdenka
790 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Dolní Morava Relax & Sport Resort je středisko plné nejen zimních, ale také letních aktivit. Nachází se v Pardubickém kraji v přírodní rezervaci Králický Sněžník. Dolní Morava, která je známá především díky Stezce v oblacích, nabízí celkem 10,4 kilometrů tratí složených z 8 sjezdovek. Je to méně než průměr u středisek srovnávaných v lednu 2019. Také 5 vleků není příliš a většina areálů jich nabízí daleko více. Co se týče základních podmínek, je tedy tento resort spíše podprůměrný.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Pohoří

Králický Sněžník

36 % Krkonoše, 14 % Šumava, 7 % Králický Sněžník, 7 % Krušné hory, 7 % Moravskoslezské Beskydy, 7 % Vlašimská pahorkatina, 7 % Orlické hory, 7 % Jeseníky, 7 % Jizerské hory
Kraj

Pardubický

29 % Královéhradecký, 21 % Liberecký, 14 % Moravskoslezský, 7 % Pardubický, 7 % Karlovarský, 7 % Plzeňský, 7 % Jihočeský, 7 % Středočeský
Vzdálenost od Prahy (km)

206

172,93
Počet sjezdovek

8

16,14
Nejdelší sjezdovka (km)

1,8

1,89
Celková délka sjezdovek (km)

10,4

14,66
Počet vleků

5

12,14
Sedačka

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Pohyblivý pás

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Kabina

Ne

79 % Ne, 21 % Ano

Hodnocení provozu a služeb

Provozní doba resortu Dolní Morava je od 8:30 do 16:00. Stejnou provozní dobu má polovina srovnávaných středisek. Velkou nevýhodou je absence večerního lyžování, které jinak nabízí téměř každé zimní středisko. Místo toho Dolní Morava nabízí večerní sáňkování na dvouapůlkilometrové trase, která je otevřena tři dny v týdnu. Samozřejmostí je pak lyžařská škola i další služby jako skiservis, půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení. Občerstvit se můžete jak pod sjezdovkou, tak na kopci v několika stáních a restauracích. Pro návštěvníky jsou v areálu dvě parkoviště, kde je možné nechat auto zdarma po celou dobu návštěvy resortu, což je běžná praxe většiny středisek.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Provozní doba

8:30 - 16:00

43 % 8:30 - 16:00, 36 % 9:00 - 16:00, 21 % 8:00 - 16:00
Večerní lyžování

Ne

79 % Ano, 21 % Ne
Lyžařská škola

Ano

100 % Ano
Skiservis

Ano

100 % Ano
Půjčovna

Ano

100 % Ano
Občerstvení

Ano

100 % Ano
Parkování (Kč/den)

0

79 % 0, 7 % 100, 7 % 50, 7 % 70

Hodnocení doplňkových aktivit

To, v čem resort Dolní Morava vyniká, jsou další možné aktivity, které můžete v areálu provozovat. Kromě upravených běžkařských tratí je návštěvníkům k dispozici bobová dráha, každou středu se koná hromadný výlet na skialpách a každý pátek noční výšlap se sněžnicemi a čelovkami na vrchol Stezky v oblacích. Můžete se svézt rolbou, projet si zábavnou trať se skokánky, terénními vlnami a dlouhým tunelem nebo zaplatit možnost soukromě využít sjezdovku hodinu před otevírací dobou, kterou následně zakončíte brunchem na horské chatě.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Běžkařská trať

Ano

100 % Ano
Snowpark

Ne

79 % Ano, 21 % Ne
Další atrakce

Ano

71 % Ano, 29 % Ne

Hodnocení skipasu a cen

Cena denního skipasu pro dospělou osobu je 790 korun. Jedná se tedy o jedno z dražších středisek. Pokud byste chtěli ušetřit, můžete si koupit permanentku přes internet, která vyjde na 710 Kč. Pro seniory a děti do čtrnácti let je skipas levnější, předškolní děti mají vstup do areálu zdarma. Pokud se rozhodnete navštěvovat toto středisko pravidelně, pak se vám vyplatí zakoupit sezónní skipas, který je levnější než ve většině srovnávaných areálů. Ten je ale možné koupit pouze on-line a to v případě, že vlastníte Resort card.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Cena za den pro dospělého (Kč)

790

746,43
Sezónní skipas

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Cena sezónního skipasu (Kč)

6 900

8 807,92
Czech skipass

Ano

79 % Ano, 21 % Ne
Bodová jízdenka

Ne

64 % Ano, 36 % Ne
Rodinné vstupné

Ano

79 % Ano, 21 % Ne

Naše hodnocení a závěr

Dolní Morava Relax & Sport Resort není nijak velké středisko. Sjezdovkami a množstvím vleků vás tedy neoslní. Na druhou stranu vás potěší rozsáhlou nabídkou zimních radovánek. Můžete si vybrat mezi sáňkařskou a bobovou dráhou, pořádanými výlety na skialpách a sněžnicích, funline tratí nebo možností projet se v rolbě. Toto zimní středisko je tedy vhodnější spíše pro rodiny s dětmi, kteří nechtějí trávit zimní dovolenou pouze na sjezdovce, ale rádi vyzkouší i jiné aktivity.

790 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Dolní Morava Relax & Sport Resort | Hodnocení: 79,6 %
Kamila Lorenzová
Redaktorka
Kamila miluje objevování nových míst, a proto má v naší redakci na starosti většinu cestovatelských témat. Do hor vyráží v zimě i v létě a má otestovanou většinu lyžařských středisek nejen v Česku. Dokáže vám proto poradit, kam vyrazit, kde kolik co stojí a pro koho jsou střediska vhodná. Kromě cestování se věnuje také spoustě sportovních témat, jako jsou právě snowboardy či jízdní kola.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Dolní Morava Relax & Sport Resort

Dolní Morava Relax & Sport Resort

790 Kč Orientační cena