Menu

Recenze lyžařského střediska Skiareál Klínovec

96,0 % Celkové hodnocení

Vítěz testu 2024 v kategorii Srovnání zimních středisek

Jednotlivá hodnocení

 • 9,8/10
  Hodnocení sjezdovek a vleků
 • 10/10
  Hodnocení služeb
 • 10/10
  Hodnocení doplňkových služeb
 • 7,4/10
  Hodnocení skipasů

Klady

 • Velké středisko
 • Nejdelší sjezdovka
 • Parkování zdarma

Zápory

 • Cena
 • Provoz začíná později
 • Chybí bodová jízdenka
850 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Skiareál Klínovec se nachází v Karlovarském kraji v Krušných horách. Ze všech srovnávaných středisek v lednu 2019 je tím druhým největším. Nabízí sjezdové tratě dohromady dlouhé 31,4 kilometrů, což je jednou tolik než průměr zbylých srovnávaných středisek. Najdete tu také nejdelší sjezdovku, která má celé tři kilometry. Průměr výrazně překonává i počet vleků. V tomto areálu využijete jak klasické vleky, tak i sedačky či kabiny, a dokonce pět pohyblivých pásů pro děti a začínající lyžaře či snowboardisty.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Pohoří

Krušné hory

36 % Krkonoše, 14 % Šumava, 7 % Králický Sněžník, 7 % Krušné hory, 7 % Moravskoslezské Beskydy, 7 % Vlašimská pahorkatina, 7 % Orlické hory, 7 % Jeseníky, 7 % Jizerské hory
Kraj

Karlovarský

29 % Královéhradecký, 21 % Liberecký, 14 % Moravskoslezský, 7 % Pardubický, 7 % Karlovarský, 7 % Plzeňský, 7 % Jihočeský, 7 % Středočeský
Vzdálenost od Prahy (km)

145

172,93
Počet sjezdovek

27

16,14
Nejdelší sjezdovka (km)

3

1,89
Celková délka sjezdovek (km)

31,4

14,66
Počet vleků

21

12,14
Sedačka

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Pohyblivý pás

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Kabina

Ano

79 % Ne, 21 % Ano

Hodnocení provozu a služeb

Provozní doba areálu Klínovec je od 9:00. Začíná se tedy lyžovat později než na většině srovnávaných střediscích. Denní provoz klasicky končí v 16:00, ale trochu netradičně na něj přímo navazuje večerní lyžování, které pokračuje až do deváté večer. Středisko nabízí všechny standardní služby jako lyžařskou školu pro začátečníky i pokročilé, skiservis, půjčovnu veškerého vybavení a občerstvení na několika místech ve stáních i horských chatách. Pro auta je tu připravené parkoviště zdarma s kapacitou 2 500 míst.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Provozní doba

9:00 - 16:00

43 % 8:30 - 16:00, 36 % 9:00 - 16:00, 21 % 8:00 - 16:00
Večerní lyžování

Ano

79 % Ano, 21 % Ne
Provozní doba večerního lyžování

16:00 - 21:00

17,55
Lyžařská škola

Ano

100 % Ano
Skiservis

Ano

100 % Ano
Půjčovna

Ano

100 % Ano
Občerstvení

Ano

100 % Ano
Parkování (Kč/den)

0

79 % 0, 7 % 100, 7 % 50, 7 % 70

Hodnocení doplňkových aktivit

Skiareál Klínovec má velké množství nejen sjezdovek, ale také běžeckých stop. Provozovatelé upravují celkem 146 kilometrů běžkařských tratích. Aktuální informace o jejich provozu najdete vždy na jejich webových stránkách. Kromě běžeckých stop je návštěvníkům k dispozici také snowpark a funpark, kde najdete freeride, tunely, skokánky nebo třeba boule.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Běžkařská trať

Ano

100 % Ano
Snowpark

Ano

79 % Ano, 21 % Ne
Další atrakce

Ano

71 % Ano, 29 % Ne

Hodnocení skipasu a cen

Jeden den ve skiareálu v hlavní sezoně vyjde dospělou osobu na 850 korun. Pokud se zaregistrujete na internetu, získáte skipas o něco levněji. I tak se toto středisko řadí mezi dražší. Stejně je na tom i celoroční skipas, za který zaplatíte v průměru o téměř sedm set korun více než v jiných střediscích. Pokud vlastníte Czech Skipass, máte zajištěný do tohoto areálu vstup po celou sezónu. Bodovou jízdenku ve středisku Klínovec nekoupíte, a tak si budete muset vybrat některý z časových skipasů. Pokud si zakoupíte permanentku na více dní, máte vstup nejen do českého střediska, ale zároveň i do německého, které je hned naproti.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Cena za den pro dospělého (Kč)

850

746,43
Sezónní skipas

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Cena sezónního skipasu (Kč)

9 500

8 807,92
Czech skipass

Ano

79 % Ano, 21 % Ne
Bodová jízdenka

Ne

64 % Ano, 36 % Ne
Rodinné vstupné

Ano

79 % Ano, 21 % Ne

Hodnocení zákazníků

Na skiareál Klínovec rozhodně převažují kladné recenze nad negativními. Návštěvníci v nich zmiňují zejména dobrý servis a služby. Chválí si bohatý výběr různých typů sjezdovek, na kterých si zalyžují zkušenější lyžaři i malé děti. Co ale někteří areálu často vytýkají, jsou vysoké ceny a dlouhé fronty při čekání na lanovky. Zejména o víkendu a během svátků nebo dnů volna tu může být opravdu přelidněno, což zkazí dojem z celkové návštěvy. Mnoho lyžařů se sem ovšem vrací opakovaně a oceňují téměř každoroční modernizaci areálu a jeho postupné rozrůstání.

Klady a zápory

Největší výhoda lyžařského areálu Klínovec spočívá především v jeho velikosti a velkém výběru různých sjezdovek. Na jednom místě si zajezdí zkušenější i ti méně zkušení lyžaři a každý si může najít to své. Vysoký je i počet vleků, mezi kterými nechybí moderní sedačka, kabinová lanovka i pohyblivý pás pro začátečníky a malé děti. Musíte ovšem počítat s tím, že sem jezdí opravdu velký počet lyžařů a v sezóně tu o víkendech bude pravděpodobně přeplněno, což dokazují i recenze návštěvníků. Tohle bývá ale problém většiny velkých středisek v Česku. Doporučujeme sem zajet spíše ve všední dny, kdy si budete moct velký areál užít naplno bez delšího čekání.

Naše hodnocení a závěr

Skiareál Klínovec je jedním z největších zimních středisek v České republice. Nejdelší sjezdovka měří tři kilometry. Najdete tu 27 tras všech obtížností a nahoru vás vyveze 21 vleků. Koho by přestalo bavit klasické sjíždění kopce, může vyrazit na běžky, zkusit si zajet do snowparku nebo zábavního parku. Pro začínající lyžaře jsou tu připravené malé sjezdovky a pohyblivé pásy. Hlavní nevýhodou střediska je cena skipasů. Proto je tento areál vhodný pro všechny, kteří dávají přednost velkému lyžařskému středisku před nižší pořizovací cenou.

850 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Skiareál Klínovec | Hodnocení: 96,0 %
Kamila Lorenzová
Redaktorka
Kamila miluje objevování nových míst, a proto má v naší redakci na starosti většinu cestovatelských témat. Do hor vyráží v zimě i v létě a má otestovanou většinu lyžařských středisek nejen v Česku. Dokáže vám proto poradit, kam vyrazit, kde kolik co stojí a pro koho jsou střediska vhodná. Kromě cestování se věnuje také spoustě sportovních témat, jako jsou právě snowboardy či jízdní kola.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Skiareál Klínovec

Skiareál Klínovec

850 Kč Orientační cena