Menu

Recenze lyžařského střediska Skiareál Rokytnice nad Jizerou

87,0 % Celkové hodnocení

Top 9 v kategorii Srovnání zimních středisek

Jednotlivá hodnocení

 • 9,7/10
  Hodnocení sjezdovek a vleků
 • 7,9/10
  Hodnocení služeb
 • 7,3/10
  Hodnocení doplňkových služeb
 • 7,3/10
  Hodnocení skipasů

Klady

 • Dlouhé sjezdovky
 • Rozmanitost areálu
 • Sleva pro rodiny

Zápory

 • Není večerní lyžování
 • Chybí doplňkové atrakce
 • Neplatí Czech skipass
790 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Lyžařský areál Rokytnice nad Jizerou se nachází v Libereckém kraji v pohoří Krkonoš. Skiareál Rokytnice tvoří dvě střediska, které najdete kousek od sebe a platí na ně stejný skipas. Větší Horní domky jsou rozlehlejší a jsou tu i obtížnější tratě, Studenov je pak značně menší. V Rokytnici nad Jizerou jsou jedny z nejdelších sjezdovek v České republice, které dohromady čítají 18 kilometrů. Středisko se tak řadí k těm větším v našem porovnání v listopadu 2019. Na vrch kopce se můžete vyvést dvanácti vleky, většina z nich jsou pomy nebo kotvové vleky, ale najdete tu i sedačku a pohyblivý pás pro děti.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Pohoří

Krkonoše

36 % Krkonoše, 14 % Šumava, 7 % Králický Sněžník, 7 % Krušné hory, 7 % Moravskoslezské Beskydy, 7 % Vlašimská pahorkatina, 7 % Orlické hory, 7 % Jeseníky, 7 % Jizerské hory
Kraj

Liberecký

29 % Královéhradecký, 21 % Liberecký, 14 % Moravskoslezský, 7 % Pardubický, 7 % Karlovarský, 7 % Plzeňský, 7 % Jihočeský, 7 % Středočeský
Vzdálenost od Prahy (km)

139

172,93
Počet sjezdovek

21

16,14
Nejdelší sjezdovka (km)

2,9

1,89
Celková délka sjezdovek (km)

18

14,66
Počet vleků

12

12,14
Sedačka

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Pohyblivý pás

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Kabina

Ne

79 % Ne, 21 % Ano

Hodnocení provozu a služeb

Skiareál Rokytnice na Jizerou otvírá své brány návštěvníkům v osm hodin ráno a vleky vypíná ve čtyři hodiny odpoledne, má tedy jednu z nejdelších otevíracích dob v našem porovnání. Velkým nedostatkem je pak absence večerního lyžování. To je možné na nedalekých kopcích, které ale spadají pod jiné středisko. Samozřejmostí je pak půjčovna lyžařského vybavení, skiservis a možnost občerstvení v okolí sjezdovek.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Provozní doba

8:00 - 16:00

43 % 8:30 - 16:00, 36 % 9:00 - 16:00, 21 % 8:00 - 16:00
Večerní lyžování

Ne

79 % Ano, 21 % Ne
Lyžařská škola

Ano

100 % Ano
Skiservis

Ano

100 % Ano
Půjčovna

Ano

100 % Ano
Občerstvení

Ano

100 % Ano
Parkování (Kč/den)

0

79 % 0, 7 % 100, 7 % 50, 7 % 70

Hodnocení doplňkových aktivit

Zimní středisko je díky rozmanitosti sjezdovek vhodné pro všechny typy lyžařů a snowboardistů. Kromě lyžařských tratí v okolí najdete také upravené stopy pro běžkaře a Snowpark, tím ale doplňkové aktivity končí. Pokud tedy hledáte skiareál, který vás ohromí doplňkovými aktivitami, Rokytnice zřejmě nebude ta pravá.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Běžkařská trať

Ano

100 % Ano
Snowpark

Ano

79 % Ano, 21 % Ne
Další atrakce

Ne

71 % Ano, 29 % Ne

Hodnocení skipasu a cen

V případě, že zakoupíte skipas na obě střediska, tedy Horní domky a Studenov, za dospělého člověka na jeden den zaplatíte 790 korun, což je nadprůměrná cena v porovnání s dalšími srovnávanými skiareály. V případě, že budete chtít lyžovat pouze na menším středisku (Studenově), bude lyžařská permice na jeden den výrazně levnější, a to 400 korun pro dospělou osobu. Je možné zakoupit i roční skipas, který dospělého vyjde na 11 tisíc korun, Czech skipass v tomto areálu neplatí. Rodiny s dětmi jistě potěší rodinná sleva i možnost zakoupení bodové jízdenky, se kterou vás ale pustí pouze do areálu Studenova.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Cena za den pro dospělého (Kč)

790

746,43
Sezónní skipas

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Cena sezónního skipasu (Kč)

11 000

8 807,92
Czech skipass

Ne

79 % Ano, 21 % Ne
Bodová jízdenka

Ano

64 % Ano, 36 % Ne
Rodinné vstupné

Ano

79 % Ano, 21 % Ne

Naše hodnocení a závěr

Lyžařský skiareál Rokytnice nad Jizerou paří mezi větší srovnávaná střediska. Za vyzdvihnutí stojí především dlouhé sjezdové tratě všech různých obtížností, díky kterým je středisko vhodné jak pro začínající lyžaře a snowboardisty, tak i pro pokročilé sjezdaře. V okolí nechybí klasické vybavení, jako je půjčovna vybavení, skiservis, občerstvení nebo lyžařská škola. Za nevýhodu se dá považovat především absence večerního lyžování a doplňkových aktivit ve skiareálu.

790 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Skiareál Rokytnice nad Jizerou | Hodnocení: 87,0 %
Kamila Lorenzová
Redaktorka
Kamila miluje objevování nových míst, a proto má v naší redakci na starosti většinu cestovatelských témat. Do hor vyráží v zimě i v létě a má otestovanou většinu lyžařských středisek nejen v Česku. Dokáže vám proto poradit, kam vyrazit, kde kolik co stojí a pro koho jsou střediska vhodná. Kromě cestování se věnuje také spoustě sportovních témat, jako jsou právě snowboardy či jízdní kola.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Skiareál Rokytnice nad Jizerou

Skiareál Rokytnice nad Jizerou

790 Kč Orientační cena