Recenze 10 nejlepších zmrzlinovačů | Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze 10 nejlepších zmrzlinovačů z testu 2023

Aktualizováno:
Srpen 2022
Autor:
Veronika Vyskočilová, Michaela Černá

Zmrzlinovač neboli výrobník zmrzliny je užitečný kuchyňský pomocník, s jehož pomocí si připravíte zmrzlinu doma. Můžete experimentovat s recepturami a vytvořit si zmrzlinu přesně podle vlastní chuti a požadavků. Nemusíte se spoléhat pouze na nabídku ve stánku nebo v obchodě. S tímto produktem můžete zapomenout na obyčejné nanuky uschované v mrazáku.

Výroba zmrzliny může na první pohled vypadat jakkoliv náročně. Vy si ji však usnadníte prostřednictvím kvalitního zmrzlinovače. Trh je v tomto směru omezenější, přesto se vám dostane adekvátního výběru.

Pořiďte si zmrzlinovač a udělejte radost nejenom sobě, ale také svým dětem. Ty budou z pravidelného přísunu domácí zmrzliny nadšeny. Na této stránce najdete doporučení nejlepších zmrzlinovačů a rady k jejich výběru v našem článku Jak vybrat zmrzlinovač .


Nejlepší zmrzlinovače dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Vzhled Název Hodnocení Orientační cena Aktuální cena
1.
Recenze Silvercrest SECM 12 C7
Silvercrest SECM 12 C7 70 %
Počet recenzí: 4
600 Kč Zobrazit nabídky
2.
Recenze Guzzanti GZ 157
Guzzanti GZ 157 89 %
Počet recenzí: 28
1 200 Kč Zobrazit nabídky
3.
Recenze Silvercrest SEM 90 C3
Silvercrest SEM 90 C3 91 %
Počet recenzí: 26
2 200 Kč Zobrazit nabídky
4.
Recenze Tescoma Bambini 668218 Tvořítka na zmrzlinu 6 ks
Tescoma Bambini 668218 Tvořítka na zmrzlinu 6 ks 96 %
Počet recenzí: 7
250 Kč Zobrazit nabídky
5.
Recenze Severin EZ 7409
Severin EZ 7409 Zatím nehodnoceno 3 500 Kč Zobrazit nabídky
6.
Recenze Sage BCI600
Sage BCI600 96 %
Počet recenzí: 14
9 000 Kč Zobrazit nabídky
7.
Recenze Guzzanti GZ 158
Guzzanti GZ 158 90 %
Počet recenzí: 4
1 400 Kč Zobrazit nabídky
8.
Recenze Klarstein Vanilla Sky
Klarstein Vanilla Sky 91 %
Počet recenzí: 9
7 000 Kč Zobrazit nabídky
9.
Recenze Guzzanti GZ 154
Guzzanti GZ 154 92 %
Počet recenzí: 44
1 200 Kč Zobrazit nabídky
10.
Recenze Guzzanti GZ 152
Guzzanti GZ 152 80 %
Počet recenzí: 29
6 300 Kč Zobrazit nabídky

Zobrazit další produkty


Jak vybrat zmrzlinovač

Výběr zmrzlinovače není ničím příliš složitým. Vzhledem k tomu, že se jedná o konstrukčně poměrně jednoduchá zařízení, nebudete se potýkat s přemírou technických parametrů. V následujících kapitolách vás seznámíme s tím nejdůležitějším, co byste o moderních zmrzlinovačích měli rozhodně vědět.

Zaměříme se na základní typy těchto přístrojů, ale také na ovládací prvky, objem mísy, příkon, funkce a programy. Sdělíme vám, na co si dát pozor při nákupu, čemu byste se neměli vyhýbat a co je naopak podstatné.

Jak vybrat zmrzlinovač stručně

  • Typ – vybírat můžete mezi modely s kompresorem a bez kompresoru. Ty jsou známé jako zmrzlinovače s namrazovací miskou.
  • Objem mísy – měl by se odvíjet od plánovaného množství připravované zmrzliny. Začíná na 0,4 l a končí až u několika litrů.
  • Ovládání – obvyklé je manuální ovládání, u některých modelů ale najdete i automatické programy.

Jak zmrzlinovač funguje

Zmrzlinovač není nijak složitým přístrojem. Skládá se ze tří hlavních částí – misky, metličky a víka. Obvykle se jedná o elektrický stroj, výjimkou nejsou ani ručně poháněné výrobky. Vložené přísady se míchají pomocí metličky v misce tak, aby vznikl našlehaný hladký krém, který bude mít perfektní konzistenci bez hrudek a ledových krystalků.

Setkat se můžeme se dvěma základními typy zmrzlinovačů, které si podrobněji popíšeme v následující kapitole. Zvláštním typem zmrzlinovače je přídavné příslušenství ke kuchyňským robotům. Stačí dokoupit speciální nástavec a namrazovací misku, není tedy třeba pořizovat další stroj do kuchyně.

Typ zmrzlinovače

Nákup výrobníku zmrzliny se pojí s řadou nejrůznějších otázek. Kolik zmrzliny chcete připravovat, máte ji kde skladovat, disponujete prostorem pro uložení zmrzlinovače a podobně? Vaše první rozhodnutí by se mělo týkat konkrétního typu zmrzlinovače. Na trhu lze objevit produkty dvojího dělení.

Výhody Nevýhody
Zmrzlinovač bez kompresoru + Levnější

+ Nižší spotřeba

+ Skladnější

– Nádobu je třeba namrazit předem
Zmrzlinovač s kompresorem + Není třeba namrazovat

+ Větší objem

– Větší rozměry

– Příprava trvá déle

Zmrzlinovač bez kompresoru

Pod tímto označením si představte poměrně skladný produkt, jehož největší částí je mísa, ve které dochází k míchání zmrzliny, potažmo k jejímu uložení. Ne nadarmo je výrobník na zmrzlinu tohoto provedení prezentován jako zmrzlinovač s chladicí nádobou.

Jde o speciální nádobu, jejíž součástí je chladicí médium. To zajišťuje ideální teplotu pro zmrazení připravené směsi. Počítat však musíte s tím, že tuto nádobu je zapotřebí důkladně namrazit, než v ní začnete připravovat zmrzlinu. Podmínkou použití je tedy dostatek místa v mrazáku. Doba se liší v závislosti na typu zmrzlinovače, obvykle se ale jedná o několik hodin.

Tato nádoba samozřejmě udrží zmrzlinu po nějaký čas v chladném stavu. Poté ji musíte uložit do mrazáku.

Tento produkt patří určitě k těm levnějším a náleží zákazníkům nenáročným na výsledné množství zmrzliny. Samotný proces přípravy je rychlejší. Jednu várku můžete mít hotovou už do 30 minut.

Zmrzlinovač s kompresorem

Druhou variantu představuje zmrzlinovač s kompresorem. V tomto případě jde o profesionálnější zařízení. To je pozorovatelné už při letmém pohledu. Takový výrobek je daleko větší, takže i méně skladný. Na druhou stranu připraví zmrzlinu pro větší množství lidí.

Jeho největší předností je právě onen zmiňovaný kompresor. Ten zapříčiní, že není nutné mrazit nádobu s předstihem. Počítat však musíte s trochu delší přípravou zmrzliny. U některých přístrojů může být tento čas dvojnásobný oproti verzi bez kompresoru. Tento násobek je spojen také s vyšší pořizovací cenou a energetickou náročností obecně. Za výkon při výrobě zmrzliny si zkrátka připlatíte.

Tyto produkty jsou nejčastěji vyráběny z nerezových materiálů.

Objem mísy

Jak můžete správně tušit, mísa hraje u zmrzlinovače poměrně zásadní roli. Není se proto čemu divit, že byste se při nákupu měli zaměřit také na její samotný objem. Ten totiž udává, kolik zmrzliny budete schopni připravit.

Objem se odvíjí od volby zmrzlinovače. Tato hodnota začíná na cca 0,4 l, za zlatou střední cestu lze označit sortiment s objemem 0,8 až 1 litr. Výjimkou však nejsou zmrzlinovače, u kterých dosáhnete dvojnásobné kapacity nádoby. Ty najdou své uplatnění spíše v profesionálních provozech, nebo při velkých rodinných oslavách.

Příkon

U zmrzlinovače se můžete setkat ještě s jedním poměrně důležitým technickým parametrem. Je to příkon, neboli energie spotřebovaná za jednotku času. Příkon je uváděn ve wattech prezentovaných pod zkratkou „W“.

Z obecného hlediska platí, že čím vyšší příkon je, tím rychleji budete schopni připravit zmrzlinu. Zároveň musíte počítat i s nárůstem spotřeby elektrické energie. Příkon menších zmrzlinovačů bez kompresoru se pohybuje pod 12 W. Pokud má přístroj kompresor, jeho příkon je mnohem vyšší. Nejvyšší příkony těchto produktů pro domácí užití jsou kolem 180 W.

Ovládání

S volbou zmrzlinovače souvisí také jeho ovládání. Jde o prvky, s pomocí kterých nastavujete jednotlivé režimy, řídíte pohyb zmrzlinovače a podobné záležitosti. V tomto směru lze vybírat mezi dvěma typy provedení.

  • Manuální ovládání – Mechanické ovládací prvky. Ty je třeba nastavit manuálně a hlavně hlídat výrobní proces zmrzlinovače, abyste jej mohli  ve správnou chvíli vypnout. .
  • Automatické ovládání – Povětšinou se jedná o digitální zařízení ovládaná dotykově. Produkty mají automatické režimy, takže není nutné sledovat přípravu zmrzliny. Zmrzlinovače se samy vypnou když je zmrzlina hotová. Tento model je samozřejmě dražší a souvisí s modernějšími technologiemi.

Materiál

Většina zmrzlinovačů je vyrobena z plastu. Výhodou je nižší pořizovací cena, snadná udržitelnost a nízká hmotnost. Na trhu se ale můžete setkat i s produkty z jiného materiálu. Obvykle to bývá nerezová ocel. U těch je ale potřeba počítat s vyšší pořizovací cenou i vyšší hmotností.

Plastové tělo je pro běžné zmrzlinovače naprosto dostačující. Z plastu jsou obvykle vyrobené i metličky pro míchání surovin.

Funkce a doplňky

Vybavení výrobníku zmrzliny se liší model od modelu. Vše se odvíjí také od pořizovací ceny. Abyste však měli alespoň základní přehled o tom, co můžete od novodobých zmrzlinovačů očekávat, přinášíme vám souhrn toho nejčastějšího.

  • Časovač – Nastavíte si přípravu zmrzliny dle vlastních představ, například po minutách.
  • Automatické chlazení – Funkce, s jejíž pomocí lze vyrobenou zmrzlinu chladit odpovídající čas po jejím dokončení. Například za hodinu budete mít zmrzlinu jako z mrazáku.
  • LED indikátory – Dražší modely jsou vybaveny informačními diodami. Ty zobrazují aktuální stav výrobníku zmrzliny, popřípadě jeho činnosti.
  • Servírovací lžíce – Nádobí určené pro nabírání zmrzliny. Někdy můžete narazit také na stěrku či špachtli.
  • Odměrky – Příslušenství sloužící k odměření správného množství ingrediencí.

Cena

Zmrzlinovače nejsou ničím cenově nedostupným, ba naopak. Malý výrobník zmrzliny pro nenáročného zákazníka můžete pořídit už od 500 Kč. Naopak ti, kdo zmrzlinu milují a mají velkou a početnou rodinu, mohou za takové zařízení utratit až 20 000 Kč. V tomto směru si vybere opravdu každý. K dostání je i bezpočet nejrůznějších značek zaměřujících se na kvalitní sortiment tohoto typu. Je to například Bosch, Guzzanti, DeLonghi, Domo, Klarstein, Unold, Nemox a ostatní.

Cena do 1 000 Kč

Do této částky pořídíte základní výrobníky zmrzliny, které primárně slouží k občasné přípravě. Nároční v tomto směru nemůžete být na celkový objem ani na příkon daného zařízení. Ten bude mít hodnotu okolo 12 W a bude se jednat o zmrzlinovač bez kompresoru. Jde o základní produkty zhotovené z levných výrobních materiálů, zejména z plastu.

Cena od 1 000 do 2 000 Kč

Trochu dražší zmrzlinovače nabízející objem nádoby převážně v rozmezí od 0,8 do 1 litru. Stále se jedná o zmrzlinovače bez kompresoru. Většina těchto produktů bude mít vyjímatelnou nádobu pro její snadné uložení do mrazáku a následné mytí. Co se týče příkonu, počítejte s hodnotami 12 W až 15 W.

Cena od 2 000 do 5 000 Kč

Připlatíte-li si, posunete se od těch základních zmrzlinovačů k samochladicím modelům, tedy zmrzlinovačům s kompresorem. Ty jsou schopny nabídnout objem nádoby na zmrzlinu kolem 1,5 litru. Technicky propracovanější zařízení mají bezpochyby i vyšší příkon 135 W až 150 W.

Cena nad 5 000 Kč

Investice vyšší než 5 000 Kč vás zavede do světa propracovaných zmrzlinovačů s kompresorem. Jejich příkon je až 180 W, objem nádrže přesahuje 2 litry a v mnohých případech se pyšní nerezovým tělem a příslušenstvím. Profesionální výrobníky zmrzliny mohou stát až 120 000 Kč.

Tipy na závěr

Na závěr článku si dovolíme jen několik osvědčených tipů, které se vám hodí při nákupu nového zmrzlinovače.

Myslete na to, že dražší přístroje nemusí být za každou cenu lepší. Mnohem více přihlížejte k vlastním potřebám a také k tomu, kolik místa v mrazáku můžete vyhradit pro nádoby se zmrzlinou, abyste výběr přístroje zbytečně nepředimenzovali.

A pokud si nejste jisti, zda takový produkt opravdu plnohodnotně využijete, začněte nákupem těch levnějších. I s nimi lze připravit lahodnou domácí zmrzlinu.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.3 z 87 hlasů