Nejlepší novinky Parkside (červen 2026): Mini reproduktor na opasek, aku řezačka na dlaždice a aku vysavač
Foto: Oficiální materiály distributora, ilustrace ArecenzeLidl opět rozšířil nabídku značky Parkside o několik zajímavých novinek pro dílnu i domácí kutily. Nejvíce mě zaujaly dílenský Bluetooth reproduktor, aku vysavač pro mokré i suché vysávání a aku řezačka na dlaždice. Každý produkt stručně představím a doporučím, pro koho je vhodný.
Odebírejte naše články: Přidejte si boxík arecenze.cz na domovskou stránku Seznam.cz
Produkty, kterým je článek věnován:
Foto: Oficiální materiály distributoraParkside dílenský Bluetooth reproduktor PBLW 2 A1
Cena okolo 400 Kč, Bluetooth 5.3, hmotnost 47 g
Foto: Oficiální materiály distributoraParkside aku řezačka na dlaždice PAFS 20 A1
Cena okolo 2 500 Kč, suchý i mokrý provoz, kompatibilní s řeznými kotouči o Ø 125 mm
Foto: Oficiální materiály distributoraParkside aku vysavač PAWD 20-Li A1
Cena okolo 1400 Kč, mokré a suché vysávání, lze použít i jako fukar
Dílenský Bluetooth reproduktor Parkside PBLW 2 A1
Foto: Oficiální materiály distributoraKlady
- Kompaktní rozměry a nízká hmotnost
- Bluetooth 5.3, připojení přes samostatné tlačítko
- Nabíjecí USB-C kabel součástí balení
- Rychlé nabití do cca 2 hodin
- Klips na opasek
- Nízká cena
Zápory
- Výkon 2 W RMS
- Výdrž cca 4 hodiny
- Výrobce neuvádí odolnost proti vodě a prachu
- Kvůli malým rozměrům nelze očekávat výrazné basy ani vysokou hlasitost
- Absence nabíječky
Parkside PBLW 2 A1 je kompaktní Bluetooth reproduktor určený pro poslech hudby doma, v dílně nebo na cestách. Díky hmotnosti pouhých 47 gramů se snadno vejde do kapsy a integrovaný akumulátor zajistí až 4 hodiny přehrávání na jedno nabití. Nechybí moderní Bluetooth 5.3, nabíjení přes USB-C ani jednoduché párování se smartphony a tablety.
PBLW 2 A1 může dávat smysl hlavně nenáročným uživatelům pro poslech podcastů, případně nouzový poslech hudby. Kvůli výkonu 2 W RMS nelze očekávat vysokou hlasitost ani výrazné basy. Pokud hledáte výkonnější a odolnější reproduktor do dílny značky Parkside, nepřehlédněte Parkside Performance Bluetooth Site Speaker PBL 40 A1.
Aku vysavač na mokré a suché vysávání Parkside PAWD 20-Li A1
Klady
- Bezdrátový provoz
- Mokré i suché vysávání
- Lze použít také jako fukar
- V balení příslušenství včetně hubic a filtrů
- Kompatibilita se systémem Parkside X 20 V Team
- Kompaktní rozměry a nízká hmotnost
- Tříletá záruka
Zápory
- Akumulátor a nabíječka nejsou součástí balení
- Sací výkon jen 60 AirWatt
- Výrobce neuvádí výdrž na jedno nabití
Parkside PAWD 20-Li A1 je akumulátorový vysavač určený pro mokré i suché vysávání v domácnosti, dílně nebo garáži. Nabízí sací výkon 60 airwattů, nádobu o objemu 8 litrů a možnost využití také jako fukar. Díky bezdrátovému provozu a kompatibilitě se systémem Parkside X 20 V Team poskytuje větší volnost při práci, přičemž součástí balení je i příslušenství pro různé typy úklidu.
Aku vysavač Parkside PAWD 20-Li A1 se hodí spíše na přesávání drobnějšího nepořádku – například po vrtání nebo při úklidu nečistot v autě. Pro úklid po větších hobby rekonstrukcích a v dílně bych doporučil výkonnější síťový vysavač Parkside PWD 30 C1, který oceníte i díky přídavné zásuvce pro připojení elektrického nářadí.
Aku řezačka na dlaždice Parkside PAFS 20 A1
Klady
- Včetně akumulátoru a nabíječky
- Bezdrátový provoz bez potřeby elektrické zásuvky
- Plynule nastavitelná hloubka řezu
- Přípojka na odsávání prachu + nádržka na vodu
- Lehká a dobře ovladatelná cca 2,5 kg
- Kompatibilní se systémem X 20 V Team
- Vhodná také pro běžné řezné kotouče o Ø 125 mm
- Tříletá záruka
Zápory
- Dle prvních recenzí nízký výkon
- Kvalitu dodávaného kotouče zatím nedokážeme posoudit
- U levnějšího nářadí bývá příslušenství často slabší stránkou
Parkside PAFS 20 A1 je akumulátorová řezačka na dlaždice, zdivo a další stavební materiály. Nabízí možnost mokrého i suchého řezání a maximální hloubku řezu 38 mm. Umožňuje nastavitelný úhel řezu až 45°, regulaci hloubky a praktické prvky jako LED osvětlení, odsávání prachu nebo přívod vody pro omezení prašnosti.
Řezačka je vhodná především pro domácí kutily a menší rekonstrukční práce, kde je potřeba občasné a přesné řezání obkladů nebo stavebních materiálů. Ocení ji uživatelé, kteří chtějí mobilní a snadno ovladatelné řešení bez nutnosti síťového napájení, zejména při práci mimo dílnu nebo v místech bez přístupu k elektřině. Dle prvních recenzí ale může být limitem nižší výkon. Kvalitu dodávaného kotouče zatím nedokážeme posoudit, z našich zkušeností ale bývá příslušenství u levnějšího nářadí často slabší stránkou.
Závěr
Z představených novinek působí nejzajímavěji aku řezačka na dlaždice, která za relativně nízkou cenu nabízí výbavu běžnou spíše u dražších modelů. Aku vysavač zaujme bezdrátovým provozem, jeho reálné možnosti ale bude potřeba ověřit v praxi. Bluetooth reproduktor pak představuje jednoduchý a levný doplněk do dílny nebo na cesty. Vzhledem k výkonu 2 W RMS a kompaktním rozměrům bych od něj neočekával kdovíjaký audio zážitek.
Zdroje:
- Autorský text redaktora portálu Arecenze
- Oficiální materiály distributora
Použité zdroje





Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi.
Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.