Menu

Jaký herní notebook vybrat dle srovnání

Při výběru herního notebooku se primárně zaměřujeme na výkonnostní stránku daného zařízení. A tak spíše než zpracování a designu dáváme přednost rychlosti procesoru, výkonu grafické karty, použitým operačním pamětem a pevnému disku. Na této stránce tak najdete náš nejužší výběr pěti nejlepších variant herních notebooků, které by si měly docela bezproblémově poradit s většinou současných herních titulů.

Protože výkon je u herních notebooků samozřejmě tou základní a nejdůležitější vlastností, měli byste se při výběru zaměřit na maximální kvality v tomto ohledu. Zařízení v této kategorii obvykle disponují operační pamětí minimálně 8 GB RAM a spolehnout se u nich můžete na několika jádrové procesory s vysokou frekvencí. Důležité jsou i výkonové parametry grafické karty. Spousta herních notebooků také nabízí různé speciální designové vychytávky, jako podsvícenou klávesnici nebo ergonomické tělo. Pevné disky mívají často velmi vysokou kapacitu přesahující i hranici 1000 GB (1 TB), přičemž některé zařízení disponují i dvěma disky. V obecné rovině je možné konstatovat, že herní notebooky poněkud zaostávají v ohledu kompatibility, a bývají velmi těžké. Váha velmi výkonných komponent se zkrátka do celkové hmotnosti výrazně podepisuje a ideální je vybraný kousek nejdříve fyzicky ozkoušet.

Doufáme, že náš výběr pro vás bude alespoň trochu přínosný a pomůžeme vám tak nahlédnout do problematiky nejen herních notebooků. Jelikož pořizovací ceny těchto zařízení nejsou malé, určitě vybírejte pečlivě, čtěte před koupí recenze a zjistěte si co největší množství informací o produktu, který se chystáte pořídit, abyste pak po nějaké době užívání nezačali litovat, že jste pořídili špatně nebo že jste mohli za stejnou cenu pořídit jinak a pro vás lépe.

Pokud hledáte obsáhlejší informace o tom, jak vybrat notebook, zkuste tento článek, který jsme vytvořili jako nákupního rádce.


Nejlepší herní notebooky dle srovnání

Herní notebooky

Varianta výběru
Název produktu
Klady
vzhledem ke kategorii
Zápory
vzhledem ke kategorii
Orientační cena Aktuální cena
0.

Top produkt

Herní notebooky

 • Skvělý výkon
 • Kapacita a rychlost pevných disků
 • Možnosti konektivity
 • Vysoká cena
 • Vysoká hmotnost
 • Horší možnosti manipulace

48 000 Kč

Zobrazit nabídky
1.

Vítěz cena/výkon

Herní notebooky

 • Velmi dobrý výkon
 • Herní design
 • Kapacita dvou pevných disků
 • Vyšší hmotnost
 • Horší manipulovatelnost
 • Konstrukce z plastu

31 000 Kč

Zobrazit nabídky Koupit na Alza.cz
2.

Dostupná varianta

Herní notebooky

 • Herní výkon za přijatelnou cenu
 • Herní design
 • Výrazně nezaostává v žádném ohledu za dražší konkurencí
 • Vysoká hmotnost
 • Plastová konstrukce
 • Menší výdrž baterie

20 000 Kč

Zobrazit nabídky Koupit na Alza.cz

Srovnání základních parametrů herních notebooků

Recenze Omen by HP 15-dc1114nc Omen by HP 15-dc1114nc Recenze Dell Inspiron 15 N-3590-N2-711K Dell Inspiron 15 N-3590-N2-711K Recenze Asus FX505DT-BQ051T Asus FX505DT-BQ051T

Ocenění

Top produkt

Vítěz cena/výkon

Dostupná varianta

Kategorie

Herní notebooky

Herní notebooky

Herní notebooky

Orientační cena

48 000 Kč

31 000 Kč

20 000 Kč

Materiál konstrukce

Tvrzený plast

Plast

Plast

Velikost displeje (palce ")

15,6

15,6

15,6

Udávaná výdrž (h)

Hmotnost (kg)

2,52

2,34

2,3

Tloušťka (mm)

Typ procesoru

Intel Core i7

Intel Core i7

AMD Ryzen 5 3550H

Grafická karta

NVIDIA GeForce RTX 2070 Max-Q

NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti

NVIDIA GeForce GTX 1650

Typ operační paměti RAM

DDR4

DDR4

DDR4

Velikost operační paměti RAM (GB)

32

16

8

Typ pevného disku

HDD a SSD

HDD a SSD

SSD

Kapacita pevných disků (GB)

1 500

1 256

512


Jak vybrat herní notebook

Vybrat herní notebook by neměla být otázka pár minut, ale spíše dobře uváženého a pečlivého rozhodování a určování priorit, které by notebook měl splňovat. Uvážíte-li, že takový notebook nestojí zrovna málo peněz a jedná se o investici na několik let, pak důležitost takového rozhodnutí při výběru jednoznačně vzrůstá. Je tedy dobré předem vědět, jak notebook máme v plánu využívat a mít představu o tom, kolik za takový notebook chceme zhruba zaplatit. Následující odstavce se věnují právě herním notebookům, nicméně velmi podrobný článek Jak vybrat notebook najdete také na stránce testu notebooků.

Čemu věnovat největší pozornost

Při výběru herního notebooku je potřeba zaměřit se především na výkon. Samozřejmě je důležité i zpracování notebooku, jeho vhodnost ke každodennímu přenášení a jiné specifikace, ovšem prioritou zůstává výkon procesoru a grafické karty.

Pokud nejsme limitováni finančním rozpočtem a chceme to nejlepší, je rozhodně lepší dívat se po dražších modelech s cenou přesahující alespoň 20 000 Kč. Nicméně ne vždy platí úměra čím vyšší cena, tím lepší a výkonnější notebook. Proto je dobré zjistit si dopředu, co by měla každá cenová skupina splňovat a jaký notebook je pro vás ten nejvhodnější.

Procesor

Důležitým prvkem herních notebooků je především již zmiňovaný procesor. Nedoporučujeme vybírat model s procesorem nižším než Intel Core i5, tedy minimálně procesor se 2 výkonnými jádry a slušnou frekvencí. Ani to vám však příliš nevytvoří představu o tom, jak je vlastně procesor výkonný. Nejlepší možností je tak řídit se zátěžovými testy z různých nezávislých stránek.

Grafická karta

Podobně je na tom i u grafická karta. Příliš nedoporučujeme na hraní her volit grafickou kartu integrovanou, nejčastěji s označením Intel HD Graphics a podobně. Pokud si chcete zahrát i nějaké náročnější hry, volte externí, nejčastěji grafiku NVIDIA GeForce. Samostatná grafická karta má většinou lépe vyřešené chlazení a je tak přizpůsobena k tomu, aby podávala větší výpočetní výkony. Má též vlastní grafickou paměť nesdílenou s dalšími komponenty a s procesorem tvoří výpočetní srdce celého zařízení.

Paměti

Dalším kritériem je operační paměť notebooku. U herních notebooků neměla být kapacita paměti nižší než 8 GB a technologie paměti starší než DDR4. Důležitý je i pevný disk, dle nás je v poměru cena/výkon pro herní notebooky nejlepší možností kombinace SSD a HDD disku. Rychlý disk SSD na systém a nejvíce využívané aplikace a vysokokapacitní HDD pro ostatní data a soubory.

Více o všech komponentech notebooku a jejich volby najdete v sekci technické komponenty v článku Jak vybrat notebook.

Diskuze a poradna

Zeptejte se nás, co vás zajímá, nebo poraďte ostatním zákazníkům v diskuzi. Naši redaktroři diskuzi moderují a hledají předné odpovědi, aby zůstala přehledná.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.