Menu

Jaký herní notebook vybrat dle srovnání

Při výběru herního notebooku se primárně zaměřujeme na výkonnostní stránku daného zařízení. A tak spíše než zpracování a designu dáváme přednost rychlosti procesoru, výkonu grafické karty, použitým operačním pamětem a pevnému disku. Na této stránce tak najdete náš nejužší výběr pěti nejlepších alternativ k herním notebookům, které by si měly docela bezproblémově poradit s většinou současných herních titulů.

V přehledu najdete TOP produkt, který zkrátka disponuje nejlepšími možným hardwarem a je ještě alespoň trošku dostupný. Poté vhodnou alternativu poměru cena/výkon, s ohledem na cenu je zde vybírán a posuzován poměrně dostupný a zároveň výpočetně výkonný notebook s herními prvky. Na třetím místě kategorii je dostupné a zároveň hodně výkonné řešení a najdete zde ještě dva další poměrně herní kousky. Většina těchto notebooků má společné herní provedení, většinou zároveň kvalitní zpracování a převážně vysoký výkon, který právě u herních notebooků tolik oceníte.

Všechny tyto notebooky mají externí grafickou kartu NVIDIA GeForce v různých provedeních, která je sama o sobě velmi výkonná a sekunduje jí vždy ještě o něco silnější a výpočetně výkonnější procesor od společnosti Intel nejčastěji i5 a i7. Notebooky mají minimálně 8 GB operační paměti pro svižný chod systému, více procesů současně a často také velké úložiště pro vaše data. Najdete tu dva zástupce s disky SSD, dva zástupce s disky HDD a jeden spíše ojedinělý exemplář SSHD, který je blíže specifikován u konkrétního produktu.

Doufáme, že náš výběr pro vás bude alespoň trochu přínosný a pomůžeme vám tak nahlédnout do problematiky nejen herních notebooků. Jelikož pořizovací ceny těchto zařízení nejsou malé, určitě vybírejte pečlivě, čtěte před koupí recenze a zjistěte si co největší množství informací o produktu, který se chystáte pořídit, abyste pak po nějaké době užívání nezačali litovat, že jste pořídili špatně nebo že jste mohli za stejnou cenu pořídit jinak a pro vás lépe.

Pokud hledáte obsáhlejší informace o tom, jak vybrat notebook, zkuste tento článek, který jsme vytvořili jako nákupního rádce.


Nejlepší herní notebooky dle srovnání

Herní notebooky

Varianta výběru
Název produktu
Klady
vzhledem ke kategorii
Zápory
vzhledem ke kategorii
Orientační cena Aktuální cena
0.

Top produkt

Herní notebooky

 • Bezkonkurenční výkon
 • Velmi vysoká cena

55 000 Kč

Zobrazit nabídky
1.

Vítěz cena/výkon

Herní notebooky

 • Velmi dobrý výkon
 • Herní design
 • Kapacita dvou pevných disků
 • Vyšší hmotnost
 • Horší manipulovatelnost
 • Konstrukce z plastu

31 000 Kč

Zobrazit nabídky
2.

Dostupná varianta

Herní notebooky

 • Herní výkon za přijatelnou cenu
 • Herní design
 • Výrazně nezaostává v žádném ohledu za dražší konkurencí
 • Vysoká hmotnost
 • Plastová konstrukce
 • Menší výdrž baterie

20 000 Kč

Zobrazit nabídky
3.

Dříve jsme doporučovali

Herní notebooky

 • Konstrukční řešení
 • Výdrž baterie
 • DDR3 RAM
 • Chybějící HDMI port

35 000 Kč

Zobrazit nabídky

Srovnání základních parametrů herních notebooků

Recenze Acer Predator Triton 700 NH.Q2LEC.001 Acer Predator Triton 700 NH.Q2LEC.001 Recenze Dell Inspiron 15 N-3590-N2-711K Dell Inspiron 15 N-3590-N2-711K Recenze Asus FX505DT-BQ051T Asus FX505DT-BQ051T Recenze HP Spectre x360 13-ae012 HP Spectre x360 13-ae012

Ocenění

Top produkt

Vítěz cena/výkon

Dostupná varianta

Dříve jsme doporučovali

Kategorie

Herní notebooky

Herní notebooky

Herní notebooky

Herní notebooky

Orientační cena

55 000 Kč

31 000 Kč

20 000 Kč

35 000 Kč

Materiál konstrukce

Kov

Plast

Plast

Kov

Velikost displeje (palce ")

15,6

15,6

15,6

13,3

Udávaná výdrž (h)

Hmotnost (kg)

2,7

2,34

2,3

1,26

Tloušťka (mm)

18,9

13,6

Typ procesoru

Intel Core i7

Intel Core i7

AMD Ryzen 5 3550H

Intel Core i7

Grafická karta

NVIDIA GeForce GTX 1080

NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti

NVIDIA GeForce GTX 1650

Intel UHD Graphics 620

Typ operační paměti RAM

DDR4

DDR4

DDR4

DDR3

Velikost operační paměti RAM (GB)

32

16

8

16

Typ pevného disku

SSD

HDD a SSD

SSD

SSD

Kapacita pevných disků (GB)

1 024

1 256

512

512


Jak vybrat herní notebook

Vybrat herní notebook by neměla být otázka pár minut, ale spíše dobře uváženého a pečlivého rozhodování a určování priorit, které by notebook měl splňovat. Uvážíte-li, že takový notebook nestojí zrovna málo peněz a jedná se o investici na několik let, pak důležitost takového rozhodnutí při výběru jednoznačně vzrůstá. Je tedy dobré předem vědět, jak notebook máme v plánu využívat a představu o tom, kolik za takový notebook chceme zhruba zaplatit. Následující odstavce se věnují právě herním notebookům, nicméně velmi podrobný článek jak vybrat notebook najdete také na stránce testu notebooků.

Čemu věnovat největší pozornost

Při výběru herního notebooku je potřeba zaměřit se především na výkon. Samozřejmě je důležité i zpracování notebooku, jeho vhodnost ke každodennímu přenášení a jiné specifikace, ovšem zde je nutné dát prioritu především výkonu procesoru a grafické karty.

Pokud nejsme limitováni finančním rozpočtem a chceme to nejlepší, je rozhodně lepší dívat se po dražších modelech s cenou přesahující alespoň 20 000 Kč. Nicméně ne vždy platí úměra, čím vyšší je cena, tím je notebook lepší a výkonnější. Proto je dobré zjistit si dopředu, co by měla každá cenová skupina splňovat a jaký notebook je pro vás ten nejvhodnější.

Procesor

Důležitým prvkem herních notebooků tak je především již zmiňovaný procesor. Nedoporučujeme vybírat model s procesorem nižším, než je Intel Core i5, tedy minimálně procesor se 2 výkonnými jádry a slušnou frekvencí. Ani to vám však příliš nevytvoří představu o tom, jak je vlastně procesor výkonný. Nejlepší možností je tak řídit se zátěžovými testy z různých nezávislých stránek.

Grafická karta

Podobně je na tom i u grafická karta. Příliš nedoporučujeme na hraní her volit grafickou kartu integrovanou, nejčastěji s označením Intel HD Graphics a podobně. Pokud si chcete zahrát i nějaké náročnější hry, tak volte externí, nejčastěji grafiku NVIDIA GeForce. Samostatná grafická karta má většinou lépe vyřešené chlazení a je tak přizpůsobena k tomu, aby podávala větší výpočetní výkony. Má též vlastní grafickou paměť nesdílenou s dalšími komponenty a s procesorem tvoří opravdu výpočetní srdce celého zařízení.

Paměti

Dalším kritériem je operační paměť notebooku. U herních notebooků neměla být kapacita paměti nižší než 8 GB a technologie paměti starší než DDR4. Důležitý je i pevný disk, dle nás je v poměru cena/výkon pro herní notebooky nejlepší možností kombinace SSD a HDD disku. Rychlý disk SSD na systém a nejvíce využívané aplikace a vysokokapacitní HDD pro ostatní data a soubory.

Více o všech komponentech notebooku a jejich volby najdete v sekci technické komponenty v článku jak vybrat.